Czesiaczkowy team

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 13, 2017 21:01 Re: Czesiaczkowy team

Napisałam do kumpla, który siatkuje swój balkon zanim adoptuje kota - może by się skusił albo na tę rudą, albo na kociaki.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw paź 19, 2017 23:32 Re: Czesiaczkowy team

Marta, ktokolwiek się zgłosił? Mam na OLX zaznaczone, że kilka osób prosiło o telefony, ale nie wiem, czy dzwonili i czy sensowni...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt paź 20, 2017 22:00 Re: Czesiaczkowy team

Dziś zadzwonił ktoś sensowny. Wstępnie umówione jesteśmy na środę, gdy pojadę do Wwy. Dziewczyna chciałaby dwa koty. Rozmawiałyśmy bardzo długo i dobrze to brzmiało. Na razie byłby to okres próbny, bo jej mężczyzna kiedyś był uczulony na jakiegoś kota, ale odczulał się. Dlatego okres próbny. Ewentualnie będzie to dla niej tymczasowanie. Miała już do czynienia z kotami. Generalnie mimo, że ciężka jestem do adoptujących, to wzbudziła moje zaufanie.
Były też wiadomości z olx. Ale po prośbie o rozmowę telefoniczną i mimo,że podawałam swój numer tel, to kontakt się urywał.
Jest jeszcze mężczyzna, który dobrze brzmi, ale wciąż się waham. Chce jednego kociaka.
Coś się ruszyło.
Były więc dwa telefony, a reszta na słowie pisanym się zakończyła
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pt paź 20, 2017 22:37 Re: Czesiaczkowy team

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: niech się im uda :ok: :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48


Post » Pon paź 30, 2017 18:52 Re: Czesiaczkowy team

Szalony Kocie, dzięki Twoim ogłoszeniom Syjamek i Niebieska siostra są razem w DS w Wwie. Jest to okres próbny, gdyż para, która je zaadoptowała czeka na dalsze rezultaty odczulania. Chłopak, ma reakcję skórną. Po odczulaniu nie dusi go już chociaż, ale wciąż pewne objawy występują. Bardzo im zależy na tych kotach, ale najbliższy czas pokaże.
Zadzwonili w sprawie maluchów z działek. Jednak wtedy koleżanka, która karmi na działkach, powiedziała, że od kilku dni maluchy nie pojawiają się. Żeby nie stracić potencjalnego fajnego domku, wyadoptowałam moje tymczasy.
Z pięciu maluszków powróciły trzy. W międzyczasie zadzwonił pan, też z Wwy zainteresowany małym pingwinkiem z działek. Długo biłam się z myślami, rozmawiałam z nim, bo nie byłam bezgranicznie przekonana. Stanęło na tym, że weźmie dwa maluchy. Złapałam je dziś, przywiozłam do domu, W czwartek mam mu zawieźć.

Obrazek Obrazek

Z maluszków na działkach została jeszcze szylkretka. Troszkę płochliwa.
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pon paź 30, 2017 19:07 Re: Czesiaczkowy team

A u mnie siedzą dwie posterylkowe panny. Koleżanka złapała w takim mało przyjaznym miejscu. Ktoś umarł, zostały trzy koty. Nowy właściciel wypędził je. Dwie ciachnięte, trzecia, dziksza jeszcze do zrobienia. No i problem z tymi dwiema. Takie grzeczne. Żal wypuszczać w takie nieprzyjazne miejsce, gdzie dzieciarnia zamęczyła jednego z kociaków tych kotek. Drugiego kociaka moja koleżanka zabrała w porę i wyadoptowała. Rozglądamy się za chociaż za DT dla nich, bo u mnie tylko klatka.

Obrazek
Obrazek
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pon paź 30, 2017 22:17 Re: Czesiaczkowy team

Oooo, cieszę się :ok: szkoda, że maluchy zniknęły, mam nadzieję, że wrócą :(
Tę szylkę warto byłoby złapać i oswoić, bo ona najpiękniejsza, domek szybko znajdzie, tylko ta płochliwość zniechęca...
Jeśli chodzi o alergię, to w razie czego mogę chyba służyć jakąś niewielką pomocą w kwestii kilku wskazówek, jak ulżyć - DS mojego byłego tymczaska, moja koleżanka Olga, związała się z chłopakiem z alergią. Było właśnie odczulanie (btw trwało kilka miesięcy, coś mi nie pasuje w Twojej historii, że tak szybko im poszło...?), obecnie koty mieszkają z nimi, chłopak jest na lekach i jest nieźle.
Koty nie mają wstępu do sypialni, więc nocą jego organizm ma szansę się zregenerować, odkurzają na mokro, często czeszą koty, mają też nawilżacz powietrza. Żyją tak już kolejny rok razem, także da się :ok:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro lis 01, 2017 15:26 Re: Czesiaczkowy team

Chłopak już kilka miesięcy temu zaczął się odczulać, bo mieli współlokatorkę z kotem. Dziewczyna się wyprowadziła, kota zabrała, a im brakowało kociego towarzystwa. Teraz chcą zobaczyć, czy odczulanie pomogło. Na razie wrócił tylko, czy aż, objaw skórny, ale nie dusi go jak kiedyś. Więc coś pomogło. Był teraz u lekarza na kolejnym zabiegu, i dostał zalecenie, żeby na razie unikać dotykania kotów.
Nawet zaproponowałam, że w ostateczności, będzie to tylko dom na czas doleczenia maluchów z kk, bo już trzecie podejście choroby miałam u nich. A w dużym stadzie trudno wyleczyć. Tak, żeby mogły zostać zaszczepione i wtedy wróciłyby do mnie. Powiedziałam, że pokryję koszty szczepienia, bo leki na kk zawiozłam razem z kociakami. Jednak od razu odrzucili taką ewentualność. Biorą koszty na siebie niezależnie czy koty do mnie wrócą czy zostaną u nich. W piątek planują kontrolną wizytę u weta z nimi i ewentualne ponowienie odrobaczenia, a później szczepienie.
Też mi tak to czyszczenie na mokro chodziło po głowie, że to może pomagać. Porozmawiam z nimi, chociaż sądzę, że pewnie o tych sposobach wiedzą.

Dwójki maluchów z działek nie ma już drugi tydzień, więc nie sądzę, żeby wróciły. Koleżanka chodzi tam wykładać mokrą karmę o stałej godzinie, o której koty już wiedzą i schodzą się wtedy. A ich nie ma wciąż. Ze starszaków też chyba mniej jest. Ale one wszystkie czarne, więc nie wiem. Na raz, w jednym czasie przychodzi ich mniej.
Dobrze, że już dwie kotki przed zimą wysterylizowałam, będzie mniej na wiosnę do zrobienia. Bo chyba, już przy tej pogodzie trzeba zamknąć sezon na sterylizacje.
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Czw lis 02, 2017 18:34 Re: Czesiaczkowy team

Dwa maluchy z działek dziś trafiły do DS
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Czw lis 02, 2017 18:46 Re: Czesiaczkowy team

:ok: :ok: :201461

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw lis 02, 2017 20:40 Re: Czesiaczkowy team

Super, czyli z maluszków została tam tylko szylcia? Gdyby dla niej dom tymczasowy się kurczę pokazał, to byłoby super, jej by się przydało dooswojenie...
Może oddzielny wątek jej założę?

EDIT: A w ogóle to liczba maluchów mi się nie zgadza :mrgreen: miały być cztery: dwa pingwinki, jeden czarno-biały i jedna szylkretka. Tyle jest też na fotkach. Potem dwa zaginęły, dwa pojechały do domu i jeszcze szylkretka została, to jak nic, coś się rozmnożyło ;)
Zedytowałam i odświeżyłam ogłoszenie na olx, teraz jest bardziej o rudej kotce (rozumiem, że nadal do adopcji..?):
https://www.olx.pl/oferta/kociaki-marzn ... pl2Rj.html

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt lis 03, 2017 10:36 Re: Czesiaczkowy team

Pięć maluchów było. Jeszcze łaciaty biało-czarny. Starsza pani traciła rachubę ile i jakie koty są, musiałam sama weryfikować każdorazowo. A nie zawsze były wszystkie jednocześnie, a ja tam jeździłam z doskoku. Zaś koleżanka, która teraz karmi jest człowiekiem wielkiego serca, ale na rencie z powodu troszkę niższej inteligencji. Dlatego ilość kotów była wciąż niepotwierdzona.
Tak, jeszcze z maluchów szylkretka jest. Była kilka dni temu, gdy łapałam tą dwójkę.
Wg doniesień koleżanki rudą kotkę widziała na działce ze 2-3 razy w ostatnich trzech tygodniach.
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pt lis 10, 2017 18:54 Re: Czesiaczkowy team

Florci pogorszyło się. Została na weterynarii na kroplówce i badaniach, ale wet zadzwonił i powiedział, że w trakcie dostała drgawek. Brak erytrocytów we krwi. Transfuzja może chwilę przedłużyłaby życie, ale to tylko nic nie wnoszące przedłużenie cierpienia. Po tych wszystkich badaniach, podejrzewał chorobę autoimmunologiczną. Zrobił eutanazję.
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pt lis 10, 2017 19:03 Re: Czesiaczkowy team

Florciu [*]
Przytulam, Marta :( .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: smoki1960 i 111 gości