Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 04, 2017 21:19 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Super, ja to kocham takie akcje, zawsze z gabarytów coś przywlokę ;)
U nas przemeblowanie i też kilka patentów co mi się zawsze marzyły wdrożyłam w życie, ale jeszcze mi się chce... tylko boję się, że technicznie nie podołam :oops:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon wrz 04, 2017 21:35 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Bo to jest świetne jak można coś sobie zagospodarować,zmienić ,znależć inspiracje jak to odnowić
Próbuj.Technicznie czasem cieżko ale metoda prób i błędów dojdziesz do dobrego efektu,Najaważniejsze ,ze zrobisz coś sama, a nowy mebel bedzie całkiem Twój w nowej odsłonie .I najważniejsze ,ze dałas mu szansę na drugie życie

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Czw wrz 07, 2017 17:28 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Ciagle pada... Pozwalam sobie długo spać bo czuje się fatalnie przy takiej pogodzie.
Zaczęłay się pojawiać za płotem pierwsze grzyby..Brak mobilności powoduje ,ze poszukuje w najbliższyc rejonach. Pierwsze sukcesy niewielkie ale juz mam całkiem sporo z amrożonych. Wykorzystuje pojemniczki np po lodach. Oczyszczam dokładnie grzyby i tnę wieksze na kawałki.Po zapełnieniu pojemnika zaciągam folia i mrożę.
Wczoraj ugotowałam z moich przetworów zupe ogórkową.
Znakomita !!! Dołalam do zupy sok z ogórków aby ja bardziej dokwasić.Pyszna wyszła.Jem ja i moje psy dostały wczoraj i dzisiaj po miseczce :)
Jutro zapewne pochwalę się olbrzymią ,nietypową kapą na łózko.Szyje w reku z materiałów uzbieranych przez lata .
Pracy dużo .
Miechunka już całkiem dojrzewa.Gdyby nie to ,z e pada juz bym zaczęła ja ścinać.Potrzebny jest suchy dzień.

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Pt wrz 08, 2017 15:02 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

A oto obiecane zdjecia narzuty która szyłam od kilku dni.
Zrobiona jest z wstawek ,zazdrostek i serwetek szydełkowych.Przez lata je zbierałam Część odziedziczyłam ,dostałam kupiłam w szmateksach .
Uzbierało sie tego naprawde sporo.
W końcu przyszedł pomysł na zszycie ich i połączenie mocnym ściegiem . Największą trudnością jest znalezienie podobnych długością odcinków.
Kapa jest bardzo duża .Wielkośc łózka 200x220 .Jest na pewno ciężka ,ale orginalna i pasuje do mojego wnętrza.
Poniżej moje kotki kotki podczas wczorajszego ,deszczowego wieczoru :) Ja szyłam, a wokól na meblach wszystkie miejscówki pozajmowane :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock


Post » Sob wrz 09, 2017 0:33 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Szalony Kot pisze:Ale piękna!I wcale nie wygląda na "resztkową", tylko jak na wymiar :ok:

Dzięki Szalony kocie :) Cieszę się ,że przyszedł mi do głowy pomysł jak wykorzystać te kawałki. Koty ją zaakceptowały.Juz 4 śpia na łózku
Kolejna bedzie z okrągłych serwetek do mojego pokoju. Znacznie trudniej bedzie je zszyć bo koła trzeba umiejetnie połaczyć ale już mam pomysł.
Gorzej jak ja juz położe bo Dagmara uwielbia spac na moim łózku a ona potrafi niestety cos zniszczyć.Będe myslała jak ja uchronic jak ją uszyję :)
Nareszcie nie pada .Jutro dotnę w końcu półki do szafy :)

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Sob wrz 09, 2017 22:01 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Miechunkowe żniwa.Pomagali niemal wszyscy domownicy. Po zasuszeniu kolorowe, miechunkowe bukiety będą cieszyć zimą oczy swą pomarańczowa barwą.Przy okazji słonecznej pogody zebrałam ozdobne dynie.Na jednym ze zdjec jest niezwykły okaz ,,dyni satelitarnej " :) Roślina wspięła się na 3 m do góry i tam zaowocowała w sąsiedztwie anteny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Sob wrz 09, 2017 22:25 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Basiu, takie cuda tu pokazujesz, a ja akurat nie miałam dostępu do internetu.
Przepiękną narzutę stworzyłaś.
Czy ktoś Ci już mówił, że jesteś Człowiekiem Renesansu?
Żniwa godne pozazdoszczenia. Piękne zdjęcia pięknych okazów.
Jak się czuje Daga? Co z jej śliniankami? I innymi przypadłościami?
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7445
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob wrz 09, 2017 22:30 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Pokazałam właśnie ,ze miechunka juz zebrana ,suszyc się bedzie i gotowa do odbioru :0
Dagmara juz wyleczona.Jest dobrze.Gorzej ,ze jak było zimno i chłodno to podsikiwanie się zaczeło.
Juz ktoś mnie tak nazywał ale byłam w tamtym czasie o wiele bardziej aktywniejsza.
Myslałam o Tobie cały dzień i chyba Ciebie sprowadziłam .Pomyśl kiedy bedzie ładna pogoda i przyjedż .Miechunka czeka :) :)

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Sob wrz 09, 2017 22:38 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Basiu, przyjadę. Dam znać jutro.Też o Tobie myślałam intensywnie, więc się pewnie myśli nasze nałożyły.
Widzę też, że wyhodowałaś nowy gatunek dyni - Dynia Satelitarna. Może powinnaś to zgłosić do Urzędu Patentowego?
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7445
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 10, 2017 0:06 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Ale cudna ta miechunka! I ile :201494

Popatrzyłam na psio-kocią rezydencję i myślę, czy na zimę jakoś nie zabezpieczyć wejścia do kociego stryszku? Co by nie wiało chłodem i śniegiem do środka?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie wrz 10, 2017 9:28 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Też sobie o tym kocim stryszku myslałam i sądzę,że przydałoby się przybić kawałek wykładziny dywanowej, lub sklejki, z wyciętym mniejszym otworem, a po bokach zrobić ścianki.
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Nie wrz 10, 2017 11:32 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Dziękuje za miłe słowa, Teraz miechunka bedzie schła,Jest jej dużo ale rozdaje ja znajomym i sąsiadom . Jest pięknie ozdobna i ciesząca barwa przez okres zimy .To takie moje kwiatki wdzięcznościowe dla tych którzy o mnie pamietają :)

Co do kociej rezydencji to jak najbardziej mysle o tym by zabezpieczyć wejscie. Tak jak juz wielokrotnie pisałam to jest budka -stróżówka dla moich zwierzaków.One śpią w domu .
Tylko w niektóre ciepłe noce Makabra lub Tusia tam nocują,W środku stoja miseczki z suchym jedzeniem i woda i koty sobie tam przesiadują wciagu dnia bo to doskonały punkt obserwacyjny.Blisko bramy i wszystko na widoku. W środku ciepłe kocyki i gruby ,gabkowy materacyk.
Psy na razie głównie korzystaja z tarasu i miski z wodą.lub siedza tam gdy wyjdę .Owszem,chetnie obydwa właża do środka bardzo chetnie gdy.....ja tam wejdę, To jest nasza chwila na pieszczotki i gilgotanki. Ja siedze po turecku i mam dwa łby do czochrania na kolanach.Az posapuja z ukontentowania :)
Poniewaz nie czesto wychodze gdzieś na dłużej dlatego pilnują mnie w domu az musze wyganiac towarzystwo gdy jest łądna pogoda
Wejście do kociej czesci myslałam zabezpieczyć grubymi pasami przezroczystej folii z obciażnikami zakłądajacymi sie kawałkami jeden na drugi
lub tak jak w kocich klapkach plexą na zawiasach uchylajacą przy wchodzeniu Co najwyżej przemontuje troszke wejscie na drabinkę aby nie przeszkadzło

Na razie nie ma sensu zakładąc bo cała frajda dla kotów ,z e moga wygladac z góry na świat przez okienko. Plexę mam .,Zawias długi też ,Wszystjko zrobie przed zimą.Pochwale się jak zamontuję i zamieszcze zdjecie.
Koty beda mogły wchodzic i wychodzić kiedy beda chciały lecz pewnie wybiorą ciepło domu :)
Ostatnio edytowano Nie wrz 10, 2017 12:08 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 1 raz

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Nie wrz 10, 2017 12:06 Re: Re:Dagmara ,Fryderyk i 9 kocich puchatości

Zapomniałam napisać ,ze stołownikami przy budzie są ...sroki i sójki.
Co rano słysze jak sie kłóca przy budzie wyjadajac suche granulki psiej miski.Obok stoi miska zwoda czyli pełny wyszynk :) Przylatuje ich naraz 5 lub 6.
Do karmnka wkładam juz pierwsze słonecznik.Kupuję za grosze takie które nie schodza .Sikoreczki i inne drobne ptaszki sa zachwycone. Te słoneczniczki przydomowe też zjadły ze smakiem .Za domem od wielu dni uaktywnił mi sie dzięcioł awiewiórki wyniosły wszystkie orzechy .Nawet nie sprónbowłam.Mało w tym roku obrodziły.Tak jak pisałam Czereśnie ,słoneczniki i orzechy zjadają zwierzaki wszelkie, a mnie to cieszy ,że przylatuja ,skacza i zachwycaja swoim istnieniem.

Właśnie wróciłam z lasu.Pojechałam z sasiadka na grzyby. W lesie cudownie .ale ludzi wiecej niz grzybów.Kilkanaście kożlaków,podobnie podgrzybków ,maślaków pstrych i kurek,Nie żałuję wycieczki ale wysypu jeszcze nie ma lub był w tygodniu przez kilka dni.

Jestem za to przerażona skala zaśmiecenia lasu.Ilośc śmieci i wszelkich rupieci jest przerażająca.Wszędzie gdzie się daje wjechac w bok od drogi głównej sa powywalane stosy wszelkich nieczystości. Smutno mi sie zrobiło jak zobaczyłam piekne mrowisko a wokól z każdej strony wysypisko.Pękniety kibel ,puszki ,wiadra po farbie ,plastikowe worki itd....Ja się pytam gdzie jest Szyszko? Niech pomysli jak zaostrzyc kary za takie działania ....NAJGORSZY MINISTER ŚRODOWISKA W HISTORII....Od zabijania ,wycinania ale już nie od ochrony i zapobiegania niszczeniu przyrody,

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości