W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 06, 2019 12:10 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Próbuję złapać mocz. Jak się uda to co zlecić?
Badanie moczu:
- badanie ogólne z osadem
- stosunek białka do kreatyniny
- elektroforeza moczu
- analiza kamieni moczowych.
Dzisiaj zrobił też kupę. Połowa normalna a połowa budyniowa. Do tej pory była normalna.
Zamówiłam Feliwaya w sprayu, może pomoże?.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob kwi 06, 2019 12:16 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Na kupę feliway nie pomoze :(
Może on taki wycofany bo coś mu się dzieje?
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob kwi 06, 2019 12:18 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

On taki wycofany. Warczy na wszystkich nawet z daleka. Było lepiej. Mam nadzieję, że to tylko ze stresu bo nie mam pojęcia jak będzie kiedy przyjdzie podawać mu leki :(
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob kwi 06, 2019 12:34 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Badanie moczu starczy ogólne. Tam jakby co o struwitach i in. jest mowa. Natomiast stosunek białko/kreatynina niemiarodajny, bo to całodobowy trzeba łapać, wiec nie ma sensu. Pół luźnej kupy też o niczym jeszcze nie świadczy, może być skutkiem właściwości niektórych pokarmów (mleko, wątróbka itd.)
U mnie z wiosną też nasiliła się wzajemna niechęć dwóch kocic do siebie, śledzą się, podsiadają, warczą, ale bez dalszych konsekwencji. Kocie stado jest dynamiczne i w trakcie zmian hierarchii bywają takie zachowania. Mumiś dłużej się przystosowuje, to może być kolejny etap związany ze zmianami zachowania Amorki.
Ale oczywiście zdrowia trzeba pilnować i przy najmniejszym podejrzeniu badać.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob kwi 06, 2019 12:38 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Dzięki. Polowanie na siuśki w toku :)
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob kwi 06, 2019 13:47 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Siuśki trzeba od razu zanieść, więc w weekend chyba nie warto polować. Co najwyżej upewnić się w zwyczajach kuwetkowych Mumisia.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob kwi 06, 2019 14:03 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Tak, wiem. Bez lodówki do 2 godzin. Faktycznie, Amorka "zdradziła" Mumisia :( . Teraz w trójkę leżą na balkonie a Mumiś (oczywiście na okrągłym, kartonowym drapaku) w pokoju. Może to lepiej, że w domu bo zdarza mu się kichnąć.
Wreszcie zamontowałam zabezpieczenie uchylnego okna. W nocy u nas grzeją jak wariaci - przy otwartym oknie jest za zimno. Od dziś będzie można uchylić :).
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob kwi 06, 2019 14:34 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Ty masz jedną damską rodzynkę, a ja jednego faceta rodzynka. Szkrabek nieco olewa Żabcię, która go kocha, i stąd jej awantury z druga kotką. U Ciebie Amorka odmieniła preferencje i martwi się Mumiś. Ale kiedy całkowicie oswoi mieszkanie, to jeszcze pokaże, co potrafi.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Pon kwi 08, 2019 16:23 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Dopóki Mumiś leje poza kuwetą to z łapaniem moczu nie ma problemu. Leje na to co mu położę w pobliżu. Dzisiaj nie złapałam bo nalał w "nieodpowiednim czasie" (przerwa u weta) Pokażę kilka zdjęć. Mumiś zrobił się jakby smutniejszy i mniej się bawi. A taki wynalazek "wynalazłam" dla Mumcia:
Obrazek
Tam, z tyłu jest taca, do której Mumiś leje :twisted: .
Z Amorką zero kłopotów. Poza tym, że nie da się dotknąć, mimoza jedna, to zaczepia mi Maćka! Dropsa czasami też. Oooooooookropna jest :D .
Pokażę jeszcze "trójcę":
Obrazek
Maciek nieśmiały :oops: i:
Obrazek
Amorka nieulękła :D .
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon kwi 08, 2019 21:29 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Cudne Nowaki, cudny Maciek i chyba z tyłu cudny Dropsik??? Ale sobie używają na balkonie! :1luvu:

A pomysł z tacą - świetny! :)
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20


Post » Pon kwi 08, 2019 23:32 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Jednak obserwuj Mumisia, bo wszystko to może mieć jakiś związek z samopoczuciem. Koty lepiej widzą stan zdrowia swoich towarzyszy i jakieś pogorszenie skutkuje towarzyskimi zmianami. Moje dwie nielubiące się kotki są pod tym względem świetnym barometrem. Jeśli jedna się gorzej czuje, druga ją tym chętniej atakuje.
Czy Mumiś miał robione zęby po opuszczeniu cmentarza? Kiedy coś w pyszczku się zaczyna, zwierzak mniej je itd. Czy nie jest zakłaczony?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto kwi 09, 2019 8:12 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Mumiś ma usunięte ząbki z wyjątkiem kłów. Wczoraj trochę się pobawił, wyszedł na balkon, poskubał jęczmień w donicy. Zrobił siusiu o 13-tej i późnym wieczorem. Apetyt ma nieustający więc z kiełkami chyba wszystko ok.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto kwi 09, 2019 11:26 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

No to nie ma chyba powodu do zmartwień w tym momencie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, Google [Bot] i 124 gości