W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 14, 2016 17:48 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

Nie sądzę, żeby na kociarni było lepiej naszej parze. Nowe zawsze są pod obstrzałem, straciły swój bezpieczny kącik, znowu nie wiedzą, co może je spotkać w najbliższej przyszłości - a dla kota liczy się poczucie bezpieczeństwa, wypracowywane przez dłuższy czas. Przy stresie i nowym środowisku bakteriologicznym mogą zachorować.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14679
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lut 14, 2016 17:50 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

miziel52 ma rację. Oby domek szybko się znalazł.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lut 14, 2016 17:58 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

mziel52 pisze:Nie sądzę, żeby na kociarni było lepiej naszej parze. Nowe zawsze są pod obstrzałem, straciły swój bezpieczny kącik, znowu nie wiedzą, co może je spotkać w najbliższej przyszłości - a dla kota liczy się poczucie bezpieczeństwa, wypracowywane przez dłuższy czas. Przy stresie i nowym środowisku bakteriologicznym mogą zachorować.


trudno mi się wypowiedzieć w tej kwestii, decyzja nie należała do mnie. ale na pewno A. i M. uwielbiają inne koty, a tamtejsze są przyjazne wobec innych. widziałam też jak reagowały na otworzenie okna w izolatce - to było jedyne ożywienie, jakie okazały. teraz mogą spacerować po wybiegu, myślę, że z ich punktu widzenia to ważny, pozytywny bodziec. no i kotów na tamtej kociarni nie jest zbyt dużo. miejsce zostało wcześniej gruntownie wysprzątane, drapaki wymienione. może TWZ się odezwie.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Nie lut 14, 2016 18:26 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

W takim razie zobaczymy.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14679
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lut 14, 2016 22:18 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

Ale one na cmentarzu miziały się ze wszystkimi?
Obrazek Obrazek

bagheera

 
Posty: 2312
Od: Pt mar 11, 2011 20:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 14, 2016 23:38 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

bagheera pisze:Ale one na cmentarzu miziały się ze wszystkimi?

Z większością. Z nikim nie były wrogami.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon lut 15, 2016 13:21 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

zapraszam do udostępniania na FB. marzy mi się doświadczony dom dla nich...

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto lut 16, 2016 22:25 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

Witam, gdzie obecnie przebywa ta wspaniala dwojka? W jakim schronisku? Rozwazamy przygarniecie kociakow. Nie mamy doswiadczenia, ale corka bardzo zaangazowala sie w opieke nad okolicznymi kotami. Bylyby to nasze pierwsze koty. Jak sadzicie, czy jest szansa zeby koty nauczyly sie robic do kuwety? Mamy sporo watpliwosci. Czy wytrzymaja w domu kilka godzin same? Poza tym jaki jest ich stan zdrowia, czy sa wysterylizowane? pozdrawiam:-)

Michasia9

 
Posty: 2
Od: Wto lut 16, 2016 21:54

Post » Wto lut 16, 2016 23:04 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

Michasia9 pisze:Witam, gdzie obecnie przebywa ta wspaniala dwojka? W jakim schronisku? Rozwazamy przygarniecie kociakow. Nie mamy doswiadczenia, ale corka bardzo zaangazowala sie w opieke nad okolicznymi kotami. Bylyby to nasze pierwsze koty. Jak sadzicie, czy jest szansa zeby koty nauczyly sie robic do kuwety? Mamy sporo watpliwosci. Czy wytrzymaja w domu kilka godzin same? Poza tym jaki jest ich stan zdrowia, czy sa wysterylizowane? pozdrawiam:-)


Wszystko napisane jest wątku. Warto przeczytać przed podjęciem decyzji. A jakie warunki by koty u was miały?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14679
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lut 16, 2016 23:16 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

A jakie warunki sa dla kotow niezbedne? Mieszkamy w domku z kawalkiem podworka. Spokojnie mozemy udostepnic kotom spora przestrzen w domu.Trojka dzieci w domu /szk podstawowa i gimnazjum/, wiec byloby troche osob do socjalizacji kotow. Powroty popoludniowe, wiec kuweta bylaby raczej niezbedna. Czy ktos uczyl takie starsze koty korzystania z kuwety?

Michasia9

 
Posty: 2
Od: Wto lut 16, 2016 21:54

Post » Śro lut 17, 2016 1:14 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

Wiesz Michasia, ile razy trafiały do mnie bidy z dworu, zawsze wiedziały do czego służy kuweta.
Warto sobie poczytać tutaj o kotach znajdkach i ich pierwszych chwilach w domu. To da Ci trochę wiedzy czy dacie radę.

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

Post » Śro lut 17, 2016 3:52 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

one w schronisku, podczas pobytu w izolatce, korzystały z kuwety.
myślę, że dla osób, które nie miały wcześniej kotów, dwa półdziczki to może być trochę hardkor. ale oczywiście wszystko zależy od podejścia, cierpliwości.
chyba też wolelibyśmy dla nich domy bez opcji wychodzenia, ale to też jest do rozważenia.
wyślę na PW dane kontaktowe w sprawie adopcji.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro lut 17, 2016 8:26 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

Michasia9 pisze:Witam, gdzie obecnie przebywa ta wspaniala dwojka? W jakim schronisku? Rozwazamy przygarniecie kociakow. Nie mamy doswiadczenia, ale corka bardzo zaangazowala sie w opieke nad okolicznymi kotami. Bylyby to nasze pierwsze koty. Jak sadzicie, czy jest szansa zeby koty nauczyly sie robic do kuwety? Mamy sporo watpliwosci. Czy wytrzymaja w domu kilka godzin same? Poza tym jaki jest ich stan zdrowia, czy sa wysterylizowane? pozdrawiam:-)


:ok: :ok: piekne uklony dla pierwszego "potencjalnego" domku. Oby zakonczylo sie "happy endem" :ok: (ale nad tym na pewno bedzie czuwac fleur!)

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Śro lut 17, 2016 10:20 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

podglądam
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Śro lut 17, 2016 11:48 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty PILNIE szukają DT - FB link

Na szczęście nie ja czuwam, tylko ktoś mądrzejszy. :ok:

z Parą dla osób bez doświadczenia w nieoswojonych kotach może być bardzo trudno. Amorka niestety ze strachu mnie znokautowała, dość mocno. Muminek zsikał się ze strachu pod siebie, kiedy wyciągnął rękę do niego Twz. Ale on akurat jest owiany złą sławą u cmentarniaków.
Trudno im się dziwić, taka sytuacja może im się kojarzyć chyba tylko z łapaniem i lecznica.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości