W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 13, 2018 19:28 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

U nas, wraz z częstszym zamykaniem balkonu, jest gorzej. Ostatnie kilka dni było naprawdę źle. O mało co nie "zagazowałam" Nowaków. Najpierw zaczęło śmierdzieć w łazience. Śiuśkami. Wyszorowałam kuwetę, wypucowałam łazienkę, poprawy brak. Nieraz, kiedy za oknem taka jesienna "zgniła" pogoda to u mnie na ostatnim piętrze "ciekawe zapachy" z kibelka się cofały. Ale nigdy tak intensywnie. Nowaki prawie przestały wychodzić spod wanny. Dopiero latarkowa, podwannowa lustracja uwidoczniła problem. W dużej plastikowej misce pod wanną było ok 0,5 l. siusuek i z 5 kup. Obstawiam na Mumina choć obydwoje widywałam w kuwecie. Po wyczyszczeniu od razu lepiej. Mumin zaczął częściej wychodzić ale czemu oni obydwoje tak siedzieli w tym odorze? W tych oparach?!
Na drugi dzień w misce jedne siuśki. Wymyłam octem, przetarłam skórką z cytryny i zostawiłam w misce połowę wyciśniętej cytryny. Nie chcę zabierać miski, bo jak zaczną lać na podłogę to zostanie mi tylko zburzenie kafli. :(

Czy ktoś na tyle zrozumie kota i wytłumaczy dlaczego Amorka siedzi głównie w łazience? Nie boi się ani Maćka ani Dropsa. W czasie szykowania jedzenia potrafi Maćka sprać po pysiu, lub strzelić mu baranka, nie ucieka przed nimi, spaceruje beż śladu strachu a potem wraca do łazienki. Muminek w dalszym ciągu boi się Maćka. :cry:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lis 13, 2018 19:44 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Czasem taki typ charakteru, zwłaszcza starsze, dojrzałe koty - że się bunkrują na niemal cały dzień, głównie tam śpią ;]

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto lis 13, 2018 20:25 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Wykryta kuweta podwannowa, w dodatku bezżwirkowa to niezły wynalazek. Łatwo czyścić kilka razy dziennie nawet. Zawsze to lepsze niż sikanie po kątach, więc nie zniechęcałabym do niej tak radykalnie. Być może to chemiczna broń masowego rażenia :mrgreen:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 13, 2018 20:54 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

mziel52 pisze:Wykryta kuweta podwannowa, w dodatku bezżwirkowa to niezły wynalazek. Łatwo czyścić kilka razy dziennie nawet. Zawsze to lepsze niż sikanie po kątach, więc nie zniechęcałabym do niej tak radykalnie. Być może to chemiczna broń masowego rażenia :mrgreen:


Nie tak łatwo wyczyścić, bo żeby ją wyjąć to muszę odstawić kuwetę, odsunąć pralkę i wystawić wiadro z mopem :evil:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lis 13, 2018 21:06 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Tam gdzie są szczeliny czyli np przy pralce przyklej, połóż, pokombinuj z podkładami nieprzemakalnymi albo nawet folią malarską czy plandeką.

Masz też inne wyjście: przestaw pralkę :mrgreen:

Chikita

 
Posty: 6437
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto lis 13, 2018 21:16 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Mania [*]pod koniec zycia lala pod pralke, wiem jak super sie sprzata. A jaka perfuma :evil:
A moze sprobowac zlapac siki do analizy? One pewnie nigdy badane nie byly ( w sensie koty)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto lis 13, 2018 21:30 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Ja sądzę, że są takie chwile (nawet godziny) kiedy Mumiś boi się wyjść bo Maciek śpi na pralce. Jak zauważę to wyganiam. Postaram się bardziej zwracać uwagę na to by Maciek i Drops nie chodzili do łazienki. Zobaczymy. Jeżeli problem nie ustąpi to materiał do badania łatwy do pobrania :mrgreen:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lis 13, 2018 22:01 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Tylko zaopatrz się w strzykawki - 10-20 ml, bo najłatwiej tak nabrać z podłogi.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 13, 2018 22:06 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Któreś robi do miski, nie na podłogę, więc pobrać łatwo. Strzykawki mam. Nie mam tylko 100% pewności, że to Mumin. Tak na 90%. Jakie badania zrobić z tego moczu?
A jeszcze - miskę umyłam octem. To nie przeszkadza?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lis 13, 2018 22:47 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Ocet przeszkadza, bo zakwasza, a potrzebne prawdziwe ph moczu. Na razie wystarczy dać na ogólne badanie. Tylko dobrze zanieść w miarę świeży.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Śro lis 14, 2018 10:03 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Wyparz miske wrzatkiem pare razy i wystaw taka jak wystygnie.

Za moczolapanie :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lis 14, 2018 10:30 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

koty były badane, ale ponad 2 lata temu, więc zdecydowanie przydałoby się takie badanko. trzymam kciuki i pozdrawiam :ok:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro lis 14, 2018 19:33 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

No dobra. Wyparzę dzisiaj miskę-kuwetę i zrobię badania moczu (dzisiaj była w misce kupa). Ja sądzę, że to stres i dlatego obstawiam na Mumisia ale 100% pewności nie mam czyj to urobek. Tym bardziej, że obydwoje widuję w kuwecie.
Tak, na marginesie, przemeblowałam łazienkę i nawet spodobała mi się bezżwirkowa kuweta-miska :P . Dziękuję opatrzności, że nie leją na podłogę.
A może się to paskudzenie nie powtórzy? (Kuweta Nowaków przestawiona kawałeczek dalej i mniej widoczna dla M i D).
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 505 gości