W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 28, 2020 13:51 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Fleur pisze:
ewkkrem pisze:Koty chyba wolałyby łapać przyczepność :D Ja, tak chwalę się Amorką bo kiedyś Ciocia Fleur pisała, że Amorka nie umie się bawić. Otóż UMIE!!! Natomiast, żaden z Nowaków nie wywalił brzusia :( Nie sypiają do góry kołami :placz:) Ale, ale, już kilka razy miałam napisać i zapominałam - Mumiś UMIE MRUCZEĆ!!! Słyszałam nie raz :1luvu: To dopiero dwa lata. Będzie lepiej bo cały czas jakieś postępy robimy.


za to na cmentarzu Amorka wywalała brzucho aż miło!
to przedziwne!
pierwszy raz miałam taką historię, że koty dotykalsko-ufno-mizialskie zdziczyły się na zamkniętej przestrzeni :( od tamtej pory mam nauczkę, że z kotami nie można niczego być pewnym... ale w ich przypadku i tak cmentarz nie był odpowiednim miejscem ;( za dużo zagrożeń ze strony ludzi.
a teraz są o wiele bardziej ostrożne ;P

To normalka, że dziki kot na otwartej przestrzeni da się pogłaskać karmicielce, bo on panuje nad sytuacją i może nawiać, natomiast w domu sytuacja robi się z jego punktu widzenia ryzykowna, gdy uciekać nie ma dokąd.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto wrz 29, 2020 14:39 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

mziel52 pisze:
Fleur pisze:
ewkkrem pisze:Koty chyba wolałyby łapać przyczepność :D Ja, tak chwalę się Amorką bo kiedyś Ciocia Fleur pisała, że Amorka nie umie się bawić. Otóż UMIE!!! Natomiast, żaden z Nowaków nie wywalił brzusia :( Nie sypiają do góry kołami :placz:) Ale, ale, już kilka razy miałam napisać i zapominałam - Mumiś UMIE MRUCZEĆ!!! Słyszałam nie raz :1luvu: To dopiero dwa lata. Będzie lepiej bo cały czas jakieś postępy robimy.


za to na cmentarzu Amorka wywalała brzucho aż miło!
to przedziwne!
pierwszy raz miałam taką historię, że koty dotykalsko-ufno-mizialskie zdziczyły się na zamkniętej przestrzeni :( od tamtej pory mam nauczkę, że z kotami nie można niczego być pewnym... ale w ich przypadku i tak cmentarz nie był odpowiednim miejscem ;( za dużo zagrożeń ze strony ludzi.
a teraz są o wiele bardziej ostrożne ;P

To normalka, że dziki kot na otwartej przestrzeni da się pogłaskać karmicielce, bo on panuje nad sytuacją i może nawiać, natomiast w domu sytuacja robi się z jego punktu widzenia ryzykowna, gdy uciekać nie ma dokąd.

Wiem, widziałam na zdjęciach z cmentarza "podwozie" Amorki. Dlatego o tym napisałam. Bardzo mi żal, że u mnie nie są tak ufne mimo upływu czasu. Nie dziwię się jednak. Zaobserwowałam, że koty (nie tylko "Nowaki" :) ) mają swoje zachowania zapisane w genach. Nie ufać nieznanemu! Żyła u mnie kotka, która nigdy nie zaznała niczego złego od człowieka, wychowana na smoczku od 10 dnia życia, i zaufała "obcym" po 10 latach :? . Nowaki pozwalają mi na prawie wszystko jak w nich zapala się światełko - żarcie :D . Nie ważne czy akurat daję, czy są głodne. Tak, nawiasem mówiąc, to one nigdy głodne nie są :mrgreen:
Amorka znalazła się wspaniale w nowej rzeczywistości i raczej nic jej nie brakuje. Bawi się, rozrabia z Dropsem i Maćkiem, niczego się nie boi. (Pozwala się wziąć na kolana :1luvu: :1luvu: :1luvu: ). Z Mumisiem jest inaczej. Nie wiem co "jest grane". Maciuś siądzie naprzeciwko Mumisia - wg. mnie zero agresji a Mumiś warczy :( . Czasem zanoskują i jedyne co widzę to - noskują inaczej :) . Mumiś i Amorka strzelają baranki "z czoła" . Mum rusza do Maćka i - baran - a Maciek nie wie co się dzieje bo ... on się "ociera" z boku :( . Nie bardzo wie o co tu chodzi :?Czasem mam wrażenie, że spotkało się dwóch cudzoziemców i ... nie umieją się dogadać :D .
Z nowinek: Mumiś NAJCZĘŚCIEJ "robi" w kuwetę :D . Tak 3/4 a 1/4 na tacę :ryk:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto wrz 29, 2020 14:48 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Jeśli jeden kot bezczelnie się wpatruje w drugiego, a tamten warczy, to jest wzrokowy mobbing. Zdarza się, gdy koty za bardzo się nie lubią.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Wto lis 10, 2020 17:02 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Podziękuję, razem z Amorką i Mumisiem, Pani Ani za listopadowy przelew 30 zeta na żarełko :D Zdjęć nie wstawiam bo ... nic nowego się nie dzieje. Mam ich w telefonie ok. 800, w kompie więcej, ale to "sztampa". Jest nam trochę łatwiej bo załapałam pracę. Mam trochę długów ale wychodzę na prostą. Jest to praca "na zastępstwo" więc różnie może być. W każdej chwili może się skończyć lub ... może się przekształcić w umowę na czas nieokreślony. Nie chcę się cieszyć bo to uzależnione od stanu zdrowia więc ... tak niefajnie się czuję.
Dzieciaki zdrowe, grube (z wyjątkiem Dropsa :( ), apetyty dopisują (z wyjątkiem Dropsa), bawią się (Drops też), gonią się (Drops też :) ).
Trochę dzieciarnia zdezorientowana bo organizacja dnia się zmieniła :) . Opiekunka "wybywa" na ok. 9 godz, dziennie a one przyzwyczajone były do żarcia 7-8 razy dziennie.
Mumiś mnie martwi bo on - nie potrafi się dogadać i pozostałymi :( . Nawet Drops potrafi go "pogonić" mimo, że jest dużo mniejszy.
Na koniec naskarżę na WSZYSTKIE darmozjady :( . Z okazji pierwszej połowy wypłaty (pracuję od 15 października) kupiłam im Dolinę Noteci. WSZYSTKIE CZTERY powiedziały mi, że mogę se takie badziewie sama zjeść :evil: . 24 puszki 400g po 5,2 zł. Zostało mi 21 puszek (bogata w łososia i bogata w cielęcinę). Może komuś??? Sprzedam po 3 zł za puszkę + przesyłka. (pewnie wyjdzie jak w zooplusie :twisted: ).
Nowaki i ja pozdrawiamy wszystkich "czytaczy" :1luvu:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lis 10, 2020 17:53 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Fajnie czytać dobre wieści :).
Nie widziałam kota, któremu by smakowała Dolina Noteci. Ja na próbę kupuję jedną puszkę czegoś minimalizując ryzyko. Ostatnio najlepiej wchodzą moim saszetki Felixa z Żabki - kurczak w galarecie albo takie z zielonym paskiem. Bywają też w spożywczych Społem.
Poza tym surowe mięso.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 10, 2020 17:59 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

mziel52 pisze:Fajnie czytać dobre wieści :).
Nie widziałam kota, któremu by smakowała Dolina Noteci. Ja na próbę kupuję jedną puszkę czegoś minimalizując ryzyko. Ostatnio najlepiej wchodzą moim saszetki Felixa z Żabki - kurczak w galarecie albo takie z zielonym paskiem. Bywają też w spożywczych Społem.
Poza tym surowe mięso.

Surowe mięcho jest mniamniusie (tylko Drops ma inne zdanie :( ) ale, BEZ SUPLEMENTÓW :( . Dlatego mieszam. Surowizna plus puszki, saszetki. Jak dodam cokolwiek do mięsa (taurynę, skorupki jaj, drożdże) tu już trucizna :evil:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto lis 10, 2020 20:30 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Ja nawet nie próbuję dodawać suplementów do mięsa.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lis 11, 2020 0:06 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

mziel52 pisze:Ja nawet nie próbuję dodawać suplementów do mięsa.

Też zrezygnowałam :) . Nowaki kochają jeść ale ... bez przesady! Suplementy to zło :evil: . Nawet one nie chcą :placz:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lis 11, 2020 13:10 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Koty nie są wrażliwe na reklamę i medialne perswazje. Najbardziej kochają jedzenie "pierwszej świeżości" - czyli niezleżałe w sklepie surowe mięso, a ugotowane lub upieczone świeżo podane, podobnie z rybą czy otwartą puszką. Produkty wyjściowy musi być jak najlepszy. Zresztą te same karmy mokre raz wszystkie futra pochłaniają, a raz nie tkną, bo widocznie jakaś gorsza partia, z gorszego surowca, z innego zakładu, czy zleżała w niewłaściwych warunkach.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Śro lis 18, 2020 14:30 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

ewkkrem pisze: Zostało mi 21 puszek (bogata w łososia i bogata w cielęcinę). Może komuś??? Sprzedam po 3 zł za puszkę + przesyłka. (pewnie wyjdzie jak w zooplusie :twisted: ).
:


A ile zaważyć by mogła ta przesyłka? Czy masz możliwość wydrukowania etykiety do naklejenia na paczkę i czy możesz ją przekazać kurierowi (on po to przyjedzie,ale trzeba być)?

Jeśli tak,to mogłabym odkupić od Ciebie te puszki i posłać karmicielowi,którego wspieram.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw lis 19, 2020 18:06 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

tabo10 pisze:
ewkkrem pisze: Zostało mi 21 puszek (bogata w łososia i bogata w cielęcinę). Może komuś??? Sprzedam po 3 zł za puszkę + przesyłka. (pewnie wyjdzie jak w zooplusie :twisted: ).
:


A ile zaważyć by mogła ta przesyłka? Czy masz możliwość wydrukowania etykiety do naklejenia na paczkę i czy możesz ją przekazać kurierowi (on po to przyjedzie,ale trzeba być)?

Jeśli tak,to mogłabym odkupić od Ciebie te puszki i posłać karmicielowi,którego wspieram.


tabo10, już sprzedane :( . Przykro mi.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7989
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw lis 19, 2020 19:38 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

ok.to lecę do zooplusa, chciałam też jakoś trochę Wam pomóc odkupując niejadalne :wink:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 269 gości