W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 14, 2018 15:20 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Mumiś próbuje się wyrzygać i nie może :placz: Pasty żadnej nie lubi, chrupek na odkłaczanie nie lubi. On ma takie mięciutkie, puchate futerko. Wyczesać się nie da i ono (futerko) nieładnie wygląda. Na razie je ale mam wrażenie, że mniej. Tak mam czasem z Dropsem. Jak odkłaczy się (górą) apetyt mu wraca. Za wszelką cenę chciałabym uniknąć wizyty u weta. Mumiś, (bez szału) zje masło, śmietanę ale co na kłaki?
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt gru 14, 2018 15:33 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Jeżeli lubi jakąś mokrą puszkę, najlepiej w musie, to rozrób jej część z 5 ml parafiny i daj na talerzyku. Moja niedotykalska tak przyswaja. Jeśli nie pomoże, powtarzasz z następnym posiłkiem. Parafina jest bez smaku i zapachu, a kotu się gładko ją liże w paćce z puszką.
Gdyby to nie pomogło, to trzeba zmiękczyć zawartość jelit syropem Duphalac (bezsmakowa laktuloza), który tak samo rozrabiasz z puszką. Oczywiście podczas podawania tych leków kot nie powinien mieć do wyboru innego jedzenia.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt gru 14, 2018 15:38 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Parafinę lecę kupić. Czy syrop Duphalac dostanę w aptece? Nie wiem czy to na temat, ale oleju norweskiego z Zooplusa, wymieszanego z karmą nie chciały.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt gru 14, 2018 15:41 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Oczywiście jest syrop w aptece, choć może nie każdej, bo bardziej populara jest wersja smakowa. Sprawdź w necie w "szukaj leku" gdzie najbliżej dostaniesz.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt gru 14, 2018 15:49 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Wykosztowałam się na olej lniany i moja małpa też go nie chciała z puszką jeść. Sama sobie mogę wlać do sałatki :twisted:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt gru 14, 2018 15:51 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Miziel, dziękuję! Zamówiłam w aptece, jutro po 11.00 odbiór. Dam znać czy się udało. Sądzę, że jak Amorka też pożre :P to raczej dobrze niż źle. Tzn jej nie zaszkodzi a Mumisiowi pomoże. ( piszę o syropie).
Olej lniany jest (chyba) bardzo zdrowy dla ludziów :P Czy smaczny? nie wiem.
Smacznego! I jeszcze raz dziękuję :)
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt gru 14, 2018 15:54 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

U mnie problem polega na tym, że mam kota trzustkowca nadwrażliwego na wszystkie środki rozwalniające i on nie może posmakować karmy zaprawionej takimi rzeczami, bo zaraz krwawa biegunka. Więc gram w wilka, kozę i kapustę :mrgreen: .
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt gru 14, 2018 16:18 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Współczuję i ... trochę mi trudno to sobie wyobrazić. Tzn., że mam cztery koty i każdy je co innego :strach: Na razie staram się, żeby Drops jadł coś innego niż pozostałe wtedy gdy dostają mięso. Trójka dostaje mięcho a Drops saszetkę, którą, mam nadzieję, że w danej chwili lubi. Drops mi nie chce jeść. Zauważyłam, że jak Drops woła na balkon, pochodzi na nim i troszkę zmarznie, to wraca i biegiem do michy :mrgreen: Dlatego wypuszczam. Mogę zegarek ustawić wg Dropsa: 23,30 Drops woła na balkon! O innych godzinach też ale 23,30 to pewnik :P

PS. A dla trzustkowców to "ludzki" Kreon nie pomaga? Tak gdzieś czytałam, tylko dawkowanie nie wiem jak.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt gru 14, 2018 16:45 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Akurat mojemu Kreon nie jest teraz potrzebny. Tylko odpowiednia dieta. Mamy dobrą wetkę i słuchamy się jej zaleceń.
Edit: brak apetytu u Dropsa też może pochodzić z częściowego przytkania. Obserwuj, jakie ma kupy. Jeśli robi malutkie twarde bobki, to warto mu też rozmiękczyć. Tej laktulozy to jakieś 2 ml się daje.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob gru 15, 2018 15:41 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Mumiś dzisiaj nie wyszedł na pierwsze śniadanie, na drugie też, na trzecie wreszcie wylazł i zjadł z laktulozą. Mam nadzieję, że pomoże. Na poważnie zastanawiam się nad odcięciem im czeluści podwannowych bo w razie potrzeby nie złowię. Dzisiaj taka sytuacja i co bym mogła zrobić? Chory kot szuka miejsca ustronnego, zacisznego i spokojnego. Zaszyje się pod wanną i co?!
One zawsze wychodzą na dźwięk otwieranych drzwi (jak wracam do domu) a Mumiś nie wylazł.
No i nie wiem, zabrać im tą podwannową przestrzeń czy nie? Ta przestrzeń daje im poczucie bezpieczeństwa. To tak wygląda, że łazienkę Nowaki uznały za swoją wyłączną własność i jak pojawiają się w pokoju lub kuchni to traktują to jako część wspólną a do łazienki Dropsowi i Maćkowi nie wolno!
Za chwilę dam wołowinę okraszoną laktulozą.
Oby pomogło!
PS. Dziś policzyłam miski w łazience i wyszło mi 8 szt :( Ja chyba nie mam łazienki.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 15, 2018 15:52 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

mziel52 pisze:Wykosztowałam się na olej lniany i moja małpa też go nie chciała z puszką jeść. Sama sobie mogę wlać do sałatki :twisted:

Olej lniany jest przepyszny i super zdrowy. Lubię jeść wymieszany z białym serem. W pierwszej ciąży robiłam sobie taki miks ale niestety wymioty, nudności itp. nie dawały mi nic zjeść. Tym sposobiem miałam najpiękniejszego kota na świecie. Kto do mnie przyszedł to oczy musiał przymykać, tak się Mańce[*] sierść błyszczała. A jak tylko widziała co przyrządzam to już siedziała na blacie kuchennym i czekała aż pobiegnę do kibelka :roll:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob gru 15, 2018 16:01 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Na razie bym się wstrzymała z zastawianiem wanny. Zdenerwujesz kota i zacznie myśleć o nowym schowku, a nie o jedzeniu czy kupie. Po laktulozie spróbuj podać z jedzeniem parafinę, żeby przyspieszyła wypróżnienie. To nie dzieje się natychmiast, moja dzikuska kilka dni wydalała po trochu.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Nie gru 16, 2018 0:04 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Mumiś wyłazi i zjada :) Laktulozę dostały wszystkie i kolacja doprawiona parafiną. Co rano będzie w kuwecie? Boję się myśleć :mrgreen:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie gru 16, 2018 0:07 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

ewkkrem pisze:Mumiś wyłazi i zjada :) Laktulozę dostały wszystkie i kolacja doprawiona parafiną. Co rano będzie w kuwecie? Boję się myśleć :mrgreen:

Jak to co? Qoo i sioo

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, polalala i 234 gości