Bezczasowa norka Alienorka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 23, 2017 19:52 Re: Kocia norka Alienorka

Morelowa - wiem, czytałam. Mam nadzieję, że Morelka będzie się lepiej czuła a i Migdał przestanie być niewyraźny :wink: .

Żyjemy, choć Justin spędził jedną noc w łóżku a drugą na balkonie. Bo generally speaking mam psa. Ma na imię Dropek, pysk trochę jak basset ciało onka i łapy u góry dropiate a na dole brązowo-białe, szerokie jak u mopsa, choć cokolwiek dłuższe. Znajoma, która jest wolontariuszką w sosnowieckim schronisku poprosiła o dt dla niego, bo depresja schroniskowa, siadające tylne łapy i trochę kręgosłup + nadwaga to nie wróży dobrze. Zwłaszcza jak pies ma jakieś 8 lat i nie powala na zdjęciach urodą. Zgodziłam się, choć miałam cokolwiek inne plany - zwłaszcza że zapewniała, że pies lubi koty no i był o rzut beretem. No i okazało się (już w domu) że problem z psem jest taki, że jest zbyt przyjacielski. I chce się bawić z kotami (z, a nie kotami). Po jednym dniu w zasadzie była sytuacja wygładzona (tj Dropek zrozumiał, że ma nie zaczepiać kotów, a one zrezygnowały z przesadnej ostrożności (Basil ocierał sie nawet o psa w ramach pieszczot ze mną). Tylko Justin dalej ma mi za złe tę wizytę u weta - dlatego stroni ode mnie jak może i widuję go zwykle raz - dwa razy dziennie, w dodatku w przelocie. Tak że jest czadowo.
A dla pełni szczęścia wylazł mi znów ten kaszak/tłuszczak na karku i prosi się o chirurga... Tak więc jutro zamiast do pracy to raczej na cięcie pójdę...

Edit: Dropek ma na karku tłuszczaka jak ja (ale podobno jeszcze nie wymaga żadnej akcji). I oczywiście depresja minęła te 5 minut po tym jak zrozumiał, że to nie spacer z nową wolo...
A przed chwilą pożarł mi resztkę biszkoptów :evil: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie kwi 23, 2017 21:15 Re: Kocia norka Alienorka

O, znowu się zapsiłaś 8O No to trzymam kciuki za szybkie "wypchnięcie" psiny oczywiście do dobrego domku :ok: :ok:

Dzięki za inspirację majerankową, zrobiłam sobie inhalację z suszonego majeranku zalanego wrzątkiem. Ciężko powiedzieć o efektach, bo leczę się różnymi domowymi metodami. W każdym razie w tej chwili jestem na etapie "zaschniętego nosa". I żłopię gorącą herbatę z nalewką imbirową.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon kwi 24, 2017 8:39 Re: Kocia norka Alienorka

Pieseczek :1luvu:
Ma gdzieś foto??
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 24, 2017 8:44 Re: Kocia norka Alienorka

fajnie
pies w domu to podstawa

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 24, 2017 9:07 Re: Kocia norka Alienorka

Patmol pisze:fajnie
pies w domu to podstawa

Tia... Ciekawe co na tę opinię Alienor :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 24, 2017 9:09 Re: Kocia norka Alienorka

Poprosimy o zdjęcie pieska albo link :ok: :ok: :ok:
...Obrazek...Obrazek

kussad

Avatar użytkownika
 
Posty: 14240
Od: Pt paź 13, 2006 9:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 24, 2017 9:49 Re: Kocia norka Alienorka

No przecież Alienor nie wytrzymała długo bez psa
i słusznie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 24, 2017 10:01 Re: Kocia norka Alienorka

Marzenko, Marzenko :smokin: :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto kwi 25, 2017 8:09 Re: Kocia norka Alienorka

Zdjęcie na stronie schroniska https://www.schronisko.sosnowiec.pl/index.php?id=100&p=7149. Teraz wygląda o tyle inaczej, że mordka wiecznie roześmiana. Chyba że ma sie położyć, to bardzo zamyślona - ma dysplazję tyłu i problemy z kręgosłupem, więc to skomplikowane zadanie. Koty go zaakceptowały, choć na wszelki wypadek pod pysk nie włażą. Bo durne toto jak kieszeń pełna śrubek. Ciągle łazi za mną, bo a nuż będę karmiła. Próbował zjeść moje kanapki (w trakcie mojego jedzenia), makaron z wołowiną wasabi, ciasta ze świąt, pożarł 5 ostanich biszkoptów jak poleciałam po herbatę do kuchni, wyciągnął z siatki (a w zasadzie zerwał z siatką) bułkę i zjadł ją ze smakiem. Jest wiecznie głodny - na spacerze jak znalazł jakieś jedzenie wyrzucone, to połknął zanim udało mi się mu odebrać. Tylne łapy ma szpotawe i pociąga nimi trochę jak się dłużej chodzi - w jego sytuacji tylko częste a krótkie spacerki wchodzą w rachubę.

Bez psa mogłabym żyć bezproblemowo - ale pozwolić, żeby zszedł z depresji bo mi się nie chce komplikować sobie życia to już nie bardzo. Bo on naprawdę wyglądał kiepsko w schronisku - nie wagowo (tu musi schudnąć) tylko psychicznie.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto kwi 25, 2017 9:19 Re: Kocia norka Alienorka

Jaka smutna buzia :(
To nie jest bardzo malutki piesek? I umaszczenie ma niebywałe - śliczny.
Jak on niby ma schudnąć jak cały czas coś go kusi :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 25, 2017 10:57 Re: Kocia norka Alienorka

Taki do kolana - większe M bym powiedziała. Korpus ma jak onek, łapy krótsze i grubsze, łeb cokolwiek bardziej masywny. Na zywo jest ładniejszy niż na zdjęciach no i deprecha mu przeszła, więc nie wygląda tak pogrzebowo. Tylko on musi schudnąć, bo mu kręgosłup i tylne łapy do końca siądą, a wtedy tylko jedno pozostaje :( .

Edit: on teraz jak widzi, że biorę smycz , to dostaje szmergla z radości - skacze jak foka i broń bogi, żeby jakiś kot podszedł, bo by chyba rozdeptał zanim by zauważył.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto kwi 25, 2017 12:17 Re: Kocia norka Alienorka

Ma jednak pies szczęście – i wie o tym :1luvu:
Zdrówka dla Ciebie i zwierzów :ok: :ok:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Wto kwi 25, 2017 12:37 Re: Kocia norka Alienorka

W sumie życzenia się przydadzą - jutro będą mnie ciąć (ambulatoryjnie).
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto kwi 25, 2017 15:09 Re: Kocia norka Alienorka

Kciuki :ok:
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Wto kwi 25, 2017 15:16 Re: Kocia norka Alienorka

Dropek-Drops nie wygląda na grubego tylko masywnego. Lubię takie . No, ale fakt - jeśli musi być lżejszy by go własne łapy nie zawiodły, to nie ma zmiłuj się.. ech, trudno.
Śpi w łóżku? :mrgreen:

:ok: - dla Ciebie na jutro.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 204 gości