Bezczasowa norka Alienorka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 05, 2017 20:06 Re: Uspokojona norka Alienorka

O tak, burza fajna jest. Można obserwować błyski i wsłuchiwać w grzmoty. Przy okazji świeże powietrze owiewa nosek. Ofelia też spędza burze na balkonie, chyba że uda mi się ją zgonić.
Właśnie wymusiła wieczorny balkoning. Siedzi na krzesełku, na podusi, i kontempluje słońce oświetlające czubki drzew (balkon jest od południowego-wschodu).
PS. Balkon zamykam na noc nie tyle ze względu na komary, co na szerszenie, kilka razy wieczorami obijały mi się o szybę, nawet dwa na raz :strach:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 07, 2017 19:53 Re: Uspokojona norka Alienorka

Napisałam wierszyk po hiszpańsku :strach:
Rymowany.
Ale nie zacytuję bo się wstydzę.
Mam tylko nadzieję że nie narobiłam błędów.
To na zakończenie drugiego roku kursu.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 07, 2017 21:45 Re: Uspokojona norka Alienorka

To dawaj go. Jak się wstydzisz to na priva.
Generalnie skoki ciśnienia sprawiają, że mam dziś pod górkę z myśleniem i innymi takimi.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw cze 08, 2017 8:04 Re: Uspokojona norka Alienorka

Ja tam mam tak pod górkę bez względu na pogodę i ciśnienie... :roll:
Choć jak słońce to troszku lepiej :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22976
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw cze 08, 2017 18:14 Re: Uspokojona norka Alienorka

masz na pw
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto cze 13, 2017 8:32 Re: Uspokojona norka Alienorka

żyjemy. W niedzielę Dropek lansował się na pikniku organizacji pozarządowych, a koty korzystały z balkonu. Generalnie dość sporo się dzieje, ale nie bardzo mam co pisać, bo to akurat moje pracowe sprawy - nic ciekawego. Dziś manifestacja w Katowicach w obronie puszczy. Od jutra wolne (kilka dni urlopu) więc pojadę z siśkami i kupą Dropka oraz Rukią (coś jej na nosie się pojawiło) do weta. I na targ po mięso. A od piątku Seminarium Literackie ŚKF.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto cze 13, 2017 8:43 Re: Uspokojona norka Alienorka

Brzmi bardzo kulturalnie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 13, 2017 8:55 Re: Uspokojona norka Alienorka

No, szczególnie to 'Seminarium Literackie'..
Alienor, wiesz, jakby jakieś nowości warte uwagi z SF , to daj namiary :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22976
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto cze 13, 2017 12:29 Re: Uspokojona norka Alienorka

morelowa - chyba już polecałam "Dożywocie", "Siłę niższą" i "Nomen Omen" Marty Kisiel. Polecam też Aleksandry Janusz "Asystenta czarodziejki' i "Utraconą Bretanię" czyli pierwsze części Kronik Rozdartego Świata. Bo "malowany człowiek" i dalsze części to raczej nie twoja bajka. No może jakbyś chciała lekko i przyjemnie to Kroniki Żelaznego Druida.

Seminarium Literackie ŚKF to cykliczna impreza - w tym roku tematem jest "Światotworzenie". Będą prelekcje, warsztaty z pisania, ognisko i bankiet - pełna informacja o tematach prelekcji i warsztatów na fanpage'u ŚKFu.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto cze 13, 2017 12:52 Re: Uspokojona norka Alienorka

ściągnęłam sobie Dożywocie na początek 8)

asystent czarodziejki jest jako literatura dla dzieci? ale tytuł i nazwisko się zgadza
ściągnęłam sobie
Młody chyba takie lubi

mnie z sf bardzo sie podobała TRAWA
to stara książka, ale czytałam ją niedawno pierwszy raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 13, 2017 14:01 Re: Uspokojona norka Alienorka

A ja - chyba - pisalam, że nic Kisiel nie ma w mojej filii bibliotecznej. :roll: I sprawdziłam - nie ma też reszty. Ani jednej części z tych wielu - Druida. I nie , nie jest to mała filia, ale do dobrze wyposażonej musiałabym jeździć do centralnej w śródmieściu.
Przez Malowanego człowieka nie przebrnęłam.
Ale mam na półce kilka rzeczy nie przeczytanych i jestem w trakcie III t. Severskiego. A to każda 800-900 stron :mrgreen: Tyle, że to nie SF tylko niestety samo życie i to to, o którym niewiele wiemy.

Trawa jest super.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22976
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 14, 2017 9:21 Re: Uspokojona norka Alienorka

Asystent czarodziejki to młodzieżówka jak już, ale wiadomo, że panie w bibliotekach mają często debilne pomysły. Biorąc pod uwagę, że główny bohater ma 25 lat pracy za sobą, ma kobietę i chce się żenić (w końcu) to dla dzieci jest to mało interesujące :roll: Tu masz streszczenie i opinie: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302512/a ... arodziejki To nie jest kurna bajka ani inna "nasza mama czarodziejka". I magia (jej stosowanie) opiera się na matematyce 8) .

morelowa - wydaje mi się, że Wrocek nie jest źle skomunikowany, więc wizyta raz na miesiąc w bibliotece w centrum nie powinna być z założenia nie do przeskoczenia dla ciebie. Ale jak jest, to współczuję. Możesz jeszcze poszukać, czy nie macie serwisu wypożyczeń międzybibliotecznych czy innej "książki dla seniora" (w sensie dowiezienia do twojej filii z biblioteki głównej).

Miałam mieć dziś wolne, ale żona kolegi ma problemy z ciążą, więc będą wywoływać poród więc wzięłam jego zmianę. Jak to jest zarąbiście jak obsada języka nie jest "na styk" i od jednego problemu innym się plany nie osuwają cokolwiek... Swoją drogą dobrze, ze zrezygnowałam z wyjazdu na Bolków (bo koty) - inaczej moja szefowa miałaby niewąski problem.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro cze 14, 2017 9:23 Re: Uspokojona norka Alienorka

na legimi tak było zakwalifikowane 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 14, 2017 9:35 Re: Uspokojona norka Alienorka

Patmol pisze:na legimi tak było zakwalifikowane 8)

Głupich nie sieją... Ten ktoś na pewno tego nie czytał. Bohater jest w średnim wieku (jak na maga z nieaktywnym Żródłem), ma problem co będzie jak jego kontrakt się skończy - za co będzie żył. To jest tak absolutnie niedziecięce, że ja nie mogę. Starsza młodzież owszem, choć nie wiem, czy Młody nie jest za młody na taką książkę. Problemy Vincenta są jednak problemami dorosłego faceta, nie nastolatka ( chyba że ma 18 lat i opuszcza bidul nie mając żywych krewnych i powinowatych).
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro cze 14, 2017 9:42 Re: Uspokojona norka Alienorka

poczytam sobie w weekend
na opisu na legimi i z klasyfikacji -pasowało na dziecięcą 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Roberteloge, Zeeni i 144 gości