[WAW] DS szuka już tylko jeden przerośnięty pingwin (FIV+)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 29, 2015 18:14 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

OKI, ani nie byłam, ani nie zamierzałam byc chamska.
Ani tym bardziej sugerować, ze Ty masz cos robić i organizować, jest nas tu kilka osób i akurat fotografujących znajomych pewnie każdy ma, a nawet i dobrze fotografujących.
Ale zanim sie kogoś takiego zorganizuje warto sie najpierw dowiedzieć u zarządzajacych akcją, czy jest w ogóle taka możliwość i potrzeba.
Przepraszam, ze pomysły przychodzą mi do głowy nie wtedy, kiedy Ty byś chciała, żeby przychodziły ;)

Rozumiem, ze jesteś zmęczona - ale ja tez. Ciągłym tłumaczeniem sie, ze nie mam złych intencji i nie oczekuje od Ciebie nic ponad Twoje siły.

EDIT: wiec po prostu troche odpuść i nie szukaj wrogów tam, gdzie ich nie masz. Bo dobrze mam nadzieje wiesz, ze całym sercem jestem za Tobą.

I za brak polskich znaków przepraszam, z komórki pisze. To nie brak kultury czy chamstwo, tylko wymysły iPhone.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto wrz 29, 2015 18:29 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

Szalony Kot pisze:Ale zanim sie kogoś takiego zorganizuje warto sie najpierw dowiedzieć u zarządzajacych akcją, czy jest w ogóle taka możliwość i potrzeba.

To jest cholernie celne spostrzeżenie. Warto było się dowiedzieć wcześniej.
Szkoda, że tego nie zrobiłaś, zanim napisałaś posta.
Szalony Kot pisze:Przepraszam, ze pomysły przychodzą mi do głowy nie wtedy, kiedy Ty byś chciała, żeby przychodziły ;)

Rozumiem, ze jesteś zmęczona - ale ja tez. Ciągłym tłumaczeniem sie, ze nie mam złych intencji i nie oczekuje od Ciebie nic ponad Twoje siły.

EDIT: wiec po prostu troche odpuść i nie szukaj wrogów tam, gdzie ich nie masz. Bo dobrze mam nadzieje wiesz, ze całym sercem jestem za Tobą.

I za brak polskich znaków przepraszam, z komórki pisze. To nie brak kultury czy chamstwo, tylko wymysły iPhone.

Nie czepiam się polskich znaków - czepiam się braku pomyślunku i radosnej beztroski, która może być źle odebrana.
Tudzież podejścia "weźmy się i zróbcie". Kompletnie niezależnie w czyim wydaniu, a może i zależnie, bo u przyjaciół wnerwia mnie to jeszcze bardziej.
I mam nadzieję, że tego nigdy nie odpuszczę.
Ja doskonale wiem, że nie masz złych intencji, ale doprowadza mnie do furii, że klepiesz zanim pomyślisz.
Oczywistości klepiesz sobie radośnie - bo gdyby była możliwość zrobienia kotom lepszych fotek, to one by były zrobione.
Dla mnie to jasne, szkoda, że dla Ciebie nie.

Nie szukam wrogów - sami się znajdują.
Ja zuy człowiek jestem, przecież wiadomo :?

Nie potrzebuję dobrych rad, bo w zdecydowanej większości przypadków już je znam.
Tylko nie mam czasu lub możliwości, żeby je wdrożyć.
I może skończmy już ten temat, bo ja też mogę paru dobrych rad poudzielać.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 30, 2015 7:23 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

Też myślałam że im zrobię zdjęcia, tylko może jak wyjdą trochę na ludzi. Wczoraj z Kiki wyłaziło mnóstwo futra, a Perełka większość dnia medytowała w kącie.
Okazało się poza tym, że Perełka też miziak, tylko musi najpierw sobie wszystko przemyśleć. Co prawda nie przymila się aż tak jak Kika, za to ekscytuje ją bardzo zabawa z wędką, aż wystawia języczek :) Obie są bardzo miłe, tylko płochliwe. Martwi mnie tylko, że tej dietetycznej karmy nie chcą jeść, pieczonego indyczka też za bardzo nie, ale obmierzłego Whiskasa jak im dałam spróbować po kosteczce to tak, tak, daj jeszcze :roll:
Spróbujemy dzisiaj z surowym mięsem, może im podejdzie bardziej.

lefurt

 
Posty: 7
Od: Pon wrz 28, 2015 7:53

Post » Śro wrz 30, 2015 9:28 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

lefurt pisze:Też myślałam że im zrobię zdjęcia, tylko może jak wyjdą trochę na ludzi. Wczoraj z Kiki wyłaziło mnóstwo futra, a Perełka większość dnia medytowała w kącie.

Jak możesz zrobić zdjęcia, to rewelacja! :D
Pewnie, że one potrzebują czasu. Futro to ze stresu wyłazi :(
Muszą dojść do siebie...
lefurt pisze:Okazało się poza tym, że Perełka też miziak, tylko musi najpierw sobie wszystko przemyśleć. Co prawda nie przymila się aż tak jak Kika, za to ekscytuje ją bardzo zabawa z wędką, aż wystawia języczek :) Obie są bardzo miłe, tylko płochliwe.
lefurt pisze:
Bardzo mnie cieszy, że Perełka się ekscytuje wędką :) Ruch to jest to, co jej jest baaaardzo potrzebne :)
Tak, jak piszesz - są bardzo płochliwe, więc nam było bardzo ciężko określić w czasie krótkich wizyt, na ile one są miłe i jakie tak naprawdę mają charaktery. Każda obserwacja jest bardzo cenna :)

lefurt pisze: Martwi mnie tylko, że tej dietetycznej karmy nie chcą jeść, pieczonego indyczka też za bardzo nie, ale obmierzłego Whiskasa jak im dałam spróbować po kosteczce to tak, tak, daj jeszcze :roll:
Spróbujemy dzisiaj z surowym mięsem, może im podejdzie bardziej.

Bozita to nie jest taka bardzo dietetyczna karma ;)
One obie miały w lecznicy b. wysoki poziom cukru - na 99% ze względu na stres, bo w domu ten cukier wrócił im do normy.
Tylko z ich nadwagą są niestety na najlepszej drodze do nabawienia się cukrzycy, więc kupiliśmy im bozitę, na której b. dobrze funkcjonują koty cukrzycowe - nie podnosi poziomu cukru we krwi. To zresztą głównie pod kątem Kubusia, ale dziewczynom też się przyda.
Koty w stresie często nie jedzą niestety. One miały problem z jedzeniem zarówno w lecznicy, jak i po powrocie do domu.
Właśnie się zaczęły rozkręcać i dopiero co zaczęły się przyzwyczajać do tej bozity - kolejna zmiana i kolejny strajk.
One jeszcze są w szoku i mają prawo być :( Przez miesiąc siedziały w mieszkaniu same, tylko z dochodzącą opieką. Potem się przeleciały przez lecznicę - klatki, pobieranie krwi, zabiegi. Wróciły do domu i ledwo się otrząsnęły, to znów wyprowadzka, a po drodze zaliczyły parę godzin w mieszkaniu z ujadającym łowcarkiem. Każdy by stracił apetyt :(
Na początek mogą oczywiście dostać to, co będą jadły - byle jadły, ale z whiskasami nie przesadzaj, bo one są mocno przyzwyczajone do takiego jedzenia (i chyba też do resztek ze stołu) i jak się przekonają, że mogą je dostawać, to będą wymuszać ;) Sąsiadka, pani Basia, donosiła, że surowe mięsko nieźle im wchodzi :)

Jakby cokolwiek było potrzebne, to dawaj znać!

*******
I jeszcze przypomnę...

Kubusia trzeba zabrać z lecznicy :!:
Obrazek
Kuba - starszy pan z problemami pilnie szuka domu!

Kubą i jego koleżankami - Kiką i Perełką - nie ma się kto zająć. A Kuba wymaga troskliwej opieki, podawania leków i przede wszystkim bardzo potrzebuje człowieka. To ogromnie miły pieszczoch.

Kuba ma 16 lat, cukrzycę, która obecnie jest w remisji, ale niestety przed remisją zdążyła zniszczyć kubełkowe nerki i oczy. Kuba nie widzi lub widzi niewiele, wymaga leczenia nerek i monitorowania poziomu glukozy we krwi. Kubuś ma również znaczną nadwagę, jednak ze względu na nerki nie powinien być zbyt intensywnie odchudzany.

Szukamy Kubie odpowiedzialnego i (najlepiej) doświadczonego domu stałego. Kuba jest bardzo grzecznym kotem i wszelkie zabiegi przy nim są wręcz przyjemnością :)
Kuba jest odrobaczony, wykastrowany, kuwetkowy. Musieliśmy usunąć Kubie resztę zębów, bo ich stan był fatalny. Kuba ma aktualne badania krwi.
Testy FIV/FeLV są ujemne.

Umaszczenie: czarny z białym („pingwinek”)
Data urodzenia: 1999
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: brak danych
Kastracja: tak
Kuweta: tak
Do domu z dziećmi: niewykluczone
Inne koty: tak
Psy: raczej nie
Testy FeLV/FIV: ujemne

Kuba szuka domu wyłącznie niewychodzącego. Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną i podpisanie umowy adopcyjnej.

http://alegratka.pl/ogloszenie/kuba-sta ... 32605.html
http://www.gumtree.pl/a-koty-i-koci%C4% ... 0493895509
http://olx.pl/oferta/kubus-starszy-pan- ... bWjEp.html
https://50kotow.wordpress.com/2015/09/1 ... roblemami/
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 798&type=3

Dziewczyny też cały czas szukają domów :!:

Obrazek
Piękna Kika pilnie szuka domu!

Kika to jeden z trzech kotów starszej pani, która ze względu na stan zdrowia nie może się dłużej nimi zajmować. Prócz Kiki domów szukają 8-letnia czarna jak noc Perełka i Kubuś, 16-latek z problemami.

Kika to wyjątkowej urody czekoladowa kicia. Ma subtelny pyszczek i prześliczne oczy. Bardzo miła i łagodna pieszczocha, jednak jak większość kotów od osób starszych, również Kikunia jest początkowo nieśmiała w stosunku do obcych i kiepsko znosi zmiany otoczenia. Jednak wystarczy kilkanaście minut głaskania i Kika otwiera się jak pączek kwiatu. Zaczyna nadstawiać łepek do głaskania i nieśmiało mruczeć.

Kika potrzebuje spokojnego domu, najchętniej z Perełką lub Kubusiem, ale nie jest to warunek absolutny. Może być jedynaczką, może też zamieszkać z innym spokojnym kotem. Z postrzelonym kociakiem raczej się nie dogada. Potrzebuje również cierpliwych opiekunów, którzy zapewnią jej tyle czasu na adaptację, ile będzie potrzeba.

Kika jest zdrowa, jednak pilnie wymaga diety odchudzającej, żeby to zdrowie zachować. Nie ma jednak potrzeby stosowania specjalnych karm weterynaryjnych – wystarczy dobrej jakości jedzenie i rozsądne ograniczenie jego ilości. Na pewno nie zaszkodzi trochę zabawy i ruchu.

Kika jest bardzo grzeczna – bez trudu można przy niej zrobić wszystko, np. obciąć pazurki. Wizyta u weterynarza również nie sprawia żadnych problemów.

Umaszczenie: czekoladowa
Data urodzenia: 2007 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: brak danych
Kastracja: tak
Kuweta: tak
Do domu z dziećmi: raczej starszymi
Inne koty: tak
Psy: raczej nie
Testy FeLV/FIV: ujemne

Kika może iść do domu wychodzącego w bezpiecznej okolicy. W przypadku mieszkania powyżej parteru wymagane jest zabezpieczenie okien i balkonu (jeśli jest). Wymagana porządna karma, opieka weterynaryjna, ciepłe schronienie w przypadku domu wychodzącego.
Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną i podpisanie umowy adopcyjnej.

http://alegratka.pl/ogloszenie/piekna-k ... 32617.html
http://www.gumtree.pl/a-koty-i-koci%C4% ... 0493895509
http://olx.pl/oferta/piekna-kika-pilnie ... bWjDD.html
https://50kotow.wordpress.com/2015/09/24/kika/


Obrazek
Czarna Perła pilnie szuka domu!

Perełka to jeden z trzech kotów starszej pani, która ze względu na stan zdrowia nie może się dłużej nimi zajmować. Prócz Perełki domów szukają 8-letnia czekoladowa Kika i Kubuś, 16-latek z problemami.

Czarna Perła to imponujących rozmiarów koci klejnot. Bardzo nieśmiała w stosunku do obcych i kiepsko znosi zmiany otoczenia. Prawdopodobnie w spokojnych warunkach po jakimś czasie otworzy się na człowieka, bo wzięta na ręce jest zupełnie nieagresywna, a jedynie mocno wystraszona. Nie wykluczamy jednak, że Perełka jest po prostu kotem żyjącym raczej obok człowieka. Nie ma jednak problemu ze znalezieniem jej w domu i wzięciem na ręce – ona po prostu woli zejść z widoku i spędzać czas obserwując wszystko z boku.

Perełka potrzebuje spokojnego domu, najchętniej z Kiką lub Kubusiem, ale nie jest to warunek konieczny. Może być jedynaczką, może też zamieszkać z innym spokojnym kotem. Z postrzelonym kociakiem raczej się nie dogada. Potrzebuje również cierpliwych opiekunów, którzy zapewnią jej tyle czasu na adaptację, ile będzie potrzeba.

Perełka jest ogólnie zdrowa, jednak pilnie wymaga diety odchudzającej, żeby to zdrowie zachować. Nie ma jednak potrzeby stosowania specjalnych karm weterynaryjnych – wystarczy dobrej jakości jedzenie i rozsądne ograniczenie jego ilości. Na pewno nie zaszkodzi trochę zabawy i ruchu. Usunęliśmy jej chory ząb i oczyściliśmy pozostałe z kamienia. Perełka ma aktualne badania krwi. Perełka jest bardzo grzeczna – bez trudu można przy niej zrobić wszystko, np. obciąć pazurki. Wizyta u weterynarza również nie sprawia żadnych problemów.

Umaszczenie: czarna
Data urodzenia: 2007 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: brak danych
Kastracja: tak
Kuweta: tak
Do domu z dziećmi: raczej starszymi
Inne koty: tak
Psy: raczej nie
Testy FeLV/FIV: ujemne

Perełka może iść do domu wychodzącego w bezpiecznej okolicy. W przypadku mieszkania powyżej parteru wymagane jest zabezpieczenie okien i balkonu (jeśli jest). Wymagana porządna karma, opieka weterynaryjna, ciepłe schronienie w przypadku domu wychodzącego.
Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną i podpisanie umowy adopcyjnej.

http://alegratka.pl/ogloszenie/czarna-p ... 32621.html
http://www.gumtree.pl/a-koty-i-koci%C4% ... 0493895509
http://olx.pl/oferta/czarna-perla-pilni ... bWjFR.html
https://50kotow.wordpress.com/2015/09/28/perelka/

Osobne albumy dla dziewczyn na fejsie jeszcze muszę zrobić. Na razie wspólny https://www.facebook.com/media/set/?set ... 798&type=3
Ogłoszenia robię stopniowo, na ile mam czas.

Potrzebujemy domów :!: :!: :!:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 30, 2015 12:35 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

Ważne. Do góry.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro wrz 30, 2015 18:58 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

:!:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro wrz 30, 2015 20:27 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

Kciuki za domki i hop do góry!

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 30, 2015 20:33 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

czy Kubuś ma post na Slepaczkach?

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Śro wrz 30, 2015 20:35 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek na CITO!!!

Ma mieć :oops:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 01, 2015 8:55 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek i Kuby na CITO!!!

Podrzucę.

Cały czas bardzo pilne :!:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 01, 2015 9:15 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek i Kuby na CITO!!!

Też tylko podrzucić mogę!
Pilne!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw paź 01, 2015 11:20 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek i Kuby na CITO!!!

Hop.
Obrazek

aleusha

 
Posty: 2347
Od: Pon lip 09, 2012 14:19
Lokalizacja: okolice Mielca

Post » Czw paź 01, 2015 17:57 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek i Kuby na CITO!!!

(!!!)
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 01, 2015 18:31 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek i Kuby na CITO!!!

Do domku.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt paź 02, 2015 0:44 Re: [WAW] PILNE! DT dla dwóch kotek i Kuby na CITO!!!

:!: :!: :!:

ZuzCat

 
Posty: 1325
Od: Pon sie 23, 2010 11:15

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, florka, misiulka i 538 gości