Kicia - włókniakomięsak.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 29, 2015 7:56 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Co do paszczy - czy było robione rtg? Bo to może być coś z zębami, czego gołym okiem wet nie zobaczy. Mój kot ostatnio miał taką akcję, bo ksztusil się przy jedzeniu, ostatecznie przestał jeść. Dziąsła wyglądały nie za fajnie, ale stan zębów i korzeni wyszedł dopiero na rtg, poszło 6 zębów.

Co do odrobaczenia - ja badam raz do roku kupska (o ile na codzień żadnych objawów zarobaczenia nie ma), bo zaobserwowalam, że chłopaki za każdym razem po odrobaczaniu zaczynają się sypać, ale oni są fiv +, więc to też trochę inaczej.

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 29, 2015 18:33 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Miał RTG ale takie ogólne całego ciała, poprosiłam dzisiaj o RTG żuchwy/zębów i będzie zrobione ale jak dojdziemy do siebie mam nadzieję, po serii Orinpuralu, to faktycznie mogą być ze zęby po kamieniem :/

Nigdy więcej nie pozwolę jej podać ani Advocate ani niczego innego, będę robić badania, dziękuję PaniKot :)

Kicia dzisiaj sama zjadła 1/3 saszetki Renala :) po południu, później nic nie chciała, zobaczymy wieczorkiem, i była kupa!!!! Yessssssssssssss :)

kupiłam saszetkę probiotyku Fortflory od Puriny, czy mogę ją wypróbować, na pewno nie zaszkodzę jej?
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Wto wrz 29, 2015 20:26 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Tylko jak będziesz badać kupska, to już i na lamblie :) i zbieraj parę dni, lepiej więcej niż mniej.

Probiotyk nie powinien zaszkodzić, ja daję najczęściej ludzkie, a najlepiej wchodzi lakcid.

I przyjrzyj się zębom, bo to dość często zaniedbany temat a dający ciężkie objawy - u mojego kota łącznie z kaszlem bo ksztusil się od nadmiaru śliny. Kot znajomej miał zostać uśpiony, bo nie jadł, marnial i jeszcze był fiv+, znajoma się uparla diagnozowac do oporu, wyszły w końcu zęby, kot miał je usuwane i żyje sobie szczęśliwie do dziś dnia.

Trzymam kciuki za zdrówko kotki :ok:

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 29, 2015 23:15 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Na zabieg pod narkozą to chyba jest w tej chwili za wcześnie. Kicia musi dojść do dobrej formy.
Ważne że zaczęła sama jeść. Za kicię :ok:
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro wrz 30, 2015 6:11 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Dziękujemy!! :**

No właśnie tak tez myśl, że to przez ząbki, będziemy obserwować i jak już całkiem wydobrzeje i nabierze sił wrócimy do tematu, dobrze, że twoja znajoma nie dala się zbyć :ok: przecież kotunie same nam nie powiedzą, że coś je boli, że coś im doskwiera, są takie cierpliwe, od tego, żeby im pomóc mają nas ;)

Wczoraj wieczorkiem zjadła ładnie kolację a dzisiaj obudziła mnie 5.22 głodna, zjadła sama sporo mokrego Renala, kupiłam jeszcze na spróbowanie Specific Kidney Support Adult (na ulotce napisane jest, że jest dobra nie tylko dla nerkowców ale i dla kotków z niewydolnością wątroby) i zamówiłam, bo w stacjonarnych u nas nie ma - Trovet Hepatic mokre - może jej podpasuje. Suchego Hepatica nie chce jeść wcale, może i przez te ząbki a może po prostu jej się znudził, nie wmuszam jej, niech je to co jej smakuje (dietetycznego of course;) )

Pozdrawiam!!
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Śro wrz 30, 2015 7:46 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Cieszę się bardzo, że wszystko zmierza ku dobremu. Oby tak dalej! <3
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro wrz 30, 2015 8:27 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Wydaje mi się, że jak je mokre, to nie ma co na siłę wpychać suchego. Może to przez zęby/dziąsła, które suche jeszcze dodatkowo podrażnia. Poza tym mokre jest łatwiej strawne, no i ma wodę w sobie :)

Co do zębów, to mój kitu męczył się ponad miesiąc, zanim okazało się że to zęby. On miał od dwóch lat zdiagnozowany polip w gardle, a że jest totalnie nieobsługiwalny, to jak zaczął się krztusić przy jedzeniu złożyłyśmy to z wetką na karb rozrastającego się polipa :( ja już się prawie z kitem żegnałam, choć był intensywnie leczony (antybiotyki, steryd, potem zylexis). Pomogło na chwilę, a potem problem wrócił z dnia na dzień i kot właściwie przestał jeść, wiec zdecydowałam na szybko, że trzeba go obejrzeć pod narkozą - wyszły zęby w fatalnym stanie, od razu operacja, a teraz po 3 tygodniach Miauczysław wcina mokre, aż mu się uszy trzęsą :) Teraz ma zalecenie lekarskie przejścia częściowo na suche żarcie - będzie najszczęśliwszym kotkiem na świecie, bo on uwielbia chrupy, a ich od dawna nie dostawał :)

Nadal kciuki za Was :ok:

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 30, 2015 13:14 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Dziękujemy :***

Na pewno nie zaniedbam tych ząbków, ewidentnie jest coś nie tak :/

Dzisiaj dostała drugą dawkę Ornipuralu, nawet nie poczuła, i kroplówkę z witaminami, dzięki czemu często chodzi do kuwetki :)

Tak bardzo tęskniłam za jej mruczeniem i głosem :201461 żadne słowa nie oddadzą tego jak bardzo się cieszę, że się już lepiej czuje (Inezka-Pinezka! :***)
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Śro wrz 30, 2015 14:10 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Trzymam kciuki za Was :) i zaglądam.Ciekawa jestem wyników po całej serii.
Przepraszam, że tak mało piszę, ale wczoraj spędziłam 7 godzin w lecznicy i potem do 5 rano miałam latanie jeszcze w domu.

Inezka-Pinezka

Avatar użytkownika
 
Posty: 118
Od: Sob sie 09, 2014 19:25

Post » Śro wrz 30, 2015 14:44 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Kciuki non-stop, oby było już tylko lepiej, bo wiem jakie to nerwy, jak się nie wie, co kotu jest, a tylko widzi się, że jest coraz gorzej.

:ok: :ok: :ok:

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 01, 2015 20:10 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Dziękujemy z całego serca!! :**

Dzisiaj też był dobry dzień, Kicia znowu normalnie załatwiła się, często tez robi siku (codziennie kroplówka), poza tym JE!!! Dzisiaj co prawda oddaliśmy do sklepu nieotwarte puszki Hillsa Hepatic bo kompletnie jej nie leży ani ich smak ani konsystencja :/ ale za to wcina aż jej się uszy trzęsą Specific Kidney Support Adult oraz Renala mokrego więc się dzisiaj zaopatrzyliśmy na kilka dni, zamówię też Trovet Hwpatic mokry, żeby spróbowała. Myje się, mruczy i warczy na weta kiedy wbija jej igłę, podczas samej kroplówki już tylko leży i mruczy, jest grzeczna, kochana i cierpliwa, :201461

Inezka-Pinezka PW, rozumiem :*
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Czw paź 01, 2015 20:12 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

:ok: oby jak najwięcej takich dobrych wieści

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 01, 2015 20:55 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

To wydaje się sensowne :)
Hepatoforce - KLIK :)

Inezka-Pinezka

Avatar użytkownika
 
Posty: 118
Od: Sob sie 09, 2014 19:25

Post » Czw paź 01, 2015 21:07 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Super że koteczka coraz lepiej się czuje.
Hepatoforce ma bardzo duże kapsułki. Bałam się je wpychać mojej kici choć podobno niektóre koty połykają. Zawartość wysypana i zmieszana z wodą była wg kici obtzydliwa.
Jeśli myślisz nad zakupem mogę Ci przesłać kilka kapsułek na próbę czy dasz radę zaaplikować kotce.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt paź 02, 2015 7:14 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Inezka-Pinezka, fili dzięki!!! Jak tylko zdiagnozowano u Kici problemy z wątrobą to dostała właśnie Hepatoforce ale w tabletkach (nie kapsułkach), musiałam je rozkruszać, mieszkać z wodą i podawać strzykawką, to był koszmar i stres dla niej, nie ma mowy u niej o łykaniu tabletek/kapsułek :/ chyba ma to po mnie ;) w lekarza zawsze proszę o zawiesiny, syropy, nawet zastrzyki mogą być, tabletki nie łyknę żadnej, nawet najmniejszej :oops:

Poranek fantastyczny, pół saszetki Renala z wołowina poszło w mig! po południu jedziemy na trzeci zastrzyk i kroplówkę, a teraz, zresztą sami zobaczcie, sezon grzewczy uważam za otwarty:

Obrazek

Obrazek


:)
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magnificent tree i 494 gości