Kicia - włókniakomięsak.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 02, 2015 9:40 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

U nas już też sezon grzewczy otwarty :0
Może dawałaś kici Hepatiale Forte? Bo Hepatoforce to chyba tylko w kapsułkach jest (ogromnych). A może się mylę? Tabletkę to bym kici podała.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt paź 02, 2015 12:06 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Tak fili masz rację to było Hepatiale Forte, masakra, jeśli te kapsułki są jeszcze większe to nie ma szans :/ teraz w przerwach między Ornipuralem podajemy jej Essentiale Forte, potem będziemy podawać codziennie.
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Sob paź 03, 2015 19:53 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Jak tam u Was?

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 03, 2015 20:04 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

catwwoman81 pisze:Tak fili masz rację to było Hepatiale Forte, masakra, jeśli te kapsułki są jeszcze większe to nie ma szans :/ teraz w przerwach między Ornipuralem podajemy jej Essentiale Forte, potem będziemy podawać codziennie.

Ale Hepatiale Forte jest w takich kapsułkach do wyciskania. Ma konsystencję słodzonego mleka w tubce. Nawet jeśli kota nie chce ruszyć, to łatwo taką kapsułę wycisnąć do pycha z partyzanta, o wiele łatwiej niż podawać pokruszone tabletki strzykawką, bo gęste i wypluć się za bardzo nie da. Moja kota początkowo uciekała i brudziłam jej pół pycha tym specyfikiem, ale potem to sama wylizywała z ręki i patrzyła czy nie ma więcej.

Necz

 
Posty: 927
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 04, 2015 8:54 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

U nas wszystko dobrze, dziękujemy pięknie :) :201461 dzisiaj jedziemy na dyżur na zastrzyk (czwarty) i kroplówkę, Kicia czuje się wyśmienicie, jakby nigdy nic jej nie było, normalnie je (mokre) załatwia się i widać, że skóra na brzuszku jest już prawie całkiem biała. Plan jest taki, że wtorek podamy ostatni zastrzyk z Ornipuralu, środa przerwa (bez kroplówki) i obserwacja, w czwartek badania (morfologia, biochemia, bilirubina) i wtedy dalsze decyzje. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej i,że wątroba Kici samodzielnie zaczęła pracować, wiem, że leki wspomagając będziemy podawać zapewne do końca jej życia + dieta i kroplówki podskórne pewnie też, tylko może już nie codziennie, zobaczymy po badaniach, na pewno wszystko opiszę.

Necz mi się już te nazwy leków mylą :/ ale już doszłam, na początku Kicia dostawała w tabletkach (musieliśmy rozpuszczać) Hepatiale forte, a potem zmienili nam na kapsułki twist off (tez Hepatiale forte) i bierze je do dziś, już mniej chętnie niż na początku ale jakoś je zlizuje. Wczoraj dostaliśmy też Hepato Force (ogromna biała kapsułka) na wypróbowanie, wet powiedziała, żeby wsypać ja kici do jedzenia, jak nie będzie chciała to pozostać przy Hepatiale Forte (twist off) + Essentiale Forte (pół kapsułki - zjada bez problemu) zamiennie, jednego dnia to, drugiego tamto, nie naraz, żeby nie przesadzić, tak powiedziała.
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Nie paź 04, 2015 12:48 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Jesteśmy już po wizycie, kroplówka + witaminy + Ornipural, chociaż to nie była nasza klinika (w niedzielę zamknięta), musieliśmy podjechać na ostry dyżur, nasz wet uprzedził, że będziemy i wszystko było przygotowane na tip top :) Kicia tylko raz zaburczała przy wkłuciu, potem już tylko mruczała, jest przekochana i taka cierpliwa (wiem, że się powtarzam :) )

Teraz smacznie śpi, acha i ważyliśmy się dzisiaj, Kicia przybrała 400dkg odkąd zaczęła sama jeść, wraca do swojej normalnej wagi, 3,5 kg :)
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Nie paź 04, 2015 19:52 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

:ok:

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 04, 2015 23:54 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Super wieści :)

Inezka-Pinezka

Avatar użytkownika
 
Posty: 118
Od: Sob sie 09, 2014 19:25

Post » Śro paź 07, 2015 5:52 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Witam sredecznie, u nas wszystko dobrze :) Kicia wczoraj dostała ostatni zastrzyk (Inezka-Pinezka :** jak tam Dekasik???) dzisiaj przerwa, pierwszy dzień od 3 tygodni bez zastrzyków, kroplówek i wizyt, odpocznie sobie troszkę, a jutro naczczo na badania. Poza tym je 1,5 saszetki renala dziennie, dzisiaj obudziła mnie o 3 nocy głodna (absolutnie nie narzekam!:) i trochę dostała no i godzinę temu też o 6, jednak woli częściej ale mniej. Pije wodę i załatwia się ładnie. Mam takie pytanie i prośbę o radę zarazem, Kicia teraz je tylko i wyłącznie mokrego Renala (wołowina lub tuńczyk) lub Specific Kidney Support, czy jeśli wyniki będą w normie i będziemy podawać leki to jest możliwość żeby jadła też coś innego, mam na myśli coś z listy mokrych karm polecanych:

GranataPet
Grau
Catz Finefood
Power of Nature
Moonlight Dinner (No. 21-26)
Miamor Milde Mahlzeit/Delikatna Przekąska
Terra Faelis
Feringa
Herrmann's Bio
ZiwiPeak


jeśli będzie mogła to, którą ewentualnie wybrać? która jest najlepiej zbilansowana dla koci z problemami wątrobowymi, ja tak czytam całe forum, rożne wątki i natknęłam się kilka razy na opinie, że Renal nie jest dobry :/ moja Kicia jednak go lubi, je go odkąd wiemy, że jest chora (najpierw suche + mokre, teraz tylko mokre na zmianę ze Specific Kidney Support). Jakby ktoś mógł wyrazić swoją opinię i coś doradzić to będę wdzięczna :)
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Śro paź 07, 2015 22:30 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Trzymam kciuki za Kitulkę i czekam na jutrzejsze wyniki.
Jeśli chodzi o Ornipural, to wiem, że mają na stanie w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej. Mam też kontakt telefoniczny do przedstawiciela, który dla lecznic ściąga przez hurtownię w UK leki u nas bardzo trudno dostępne lub wcale. Jeśli chcesz to mogę dać Ci kontakt telefoniczny do niego. Może Wasz wet zamówi do gabinetu. Niestety cena jest wyższa niż we Francji, bo tam w aptece to około 11 euro za butelkę 100 ml, a na cenniku z UK 93 zł :(

Dekasek dostaje EPO.

Inezka-Pinezka

Avatar użytkownika
 
Posty: 118
Od: Sob sie 09, 2014 19:25

Post » Czw paź 08, 2015 12:49 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Witamy!!!!

Jesteśmy po badaniach, mam wyniki: ALT 212, AST 44 (norma!!), bilirubina 5,5! (ogromny spadek) i doktor zrobił dodatkowy wskaźnik ALP 121 (norma 107), po 15 mamy podjechać jeszcze raz do doktor prowadzącej Kicie i powie nam co dalej.

Inezka-Pinezka, dziękuję ci jeszcze raz z całego serca za udostępnienie Ornipuralu :** i bardzo poproszę o namiary na tego człowieka, który go sprowadza z UK, porozmawiam z moim wetem, niech zamówi a ja zapłacę, będę się lepiej czuła psychicznie jak będzie pod ręką w lecznicy i może inni też skorzystają.

Napiszę później co zaleciła nam dalej wet.

Pozdrawiam!!

Edit, po 15 :) Już wszystko wiem, w sobotę mam mieć kroplówkę a potem w środę i powtórzymy wyniki, podawać dalej zamiennie Hepatiale Forte twist off z pół kapsułki Essentiale Forte i obserwować, jak jakaś apatia się pojawi ospałość bądź Kicia nagle zżółknie to natychmiast przyjechać. Narazie chyba tyle, potem wkleję jakieś fotki Kici, bo jeśli można to zostaniemy na miau na stałe :)
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Czw paź 08, 2015 17:00 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

:ok: :ok: :ok:

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 08, 2015 21:37 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Kicia w dzień :)

Obrazek


i przed chwilą :)

Obrazek


zapomniałam dodać, że Kicia przestała zgrzytać/strzykać ząbkami, tak po prostu to minęło, jakieś 4-5 dni temu, na początku myślałam, że może to ja już mam niedosłuch ale obserwuję ją podczas jedzenia i nic, normalnie je, nie przekręca główki, nic nie trzeszczy 8O ale rtg ząbków/żuchwy zrobimy w niedalekiej przyszłości na pewno, just in case :)
People who love cats have some of the biggest hearts around.

Susan Easterly

catwwoman81

Avatar użytkownika
 
Posty: 145
Od: Nie wrz 20, 2015 16:10

Post » Czw paź 08, 2015 21:50 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Super, bardzo się cieszę , czarnulka śliczna :D
Zostań koniecznie i pisz co u was ,kciuki za zdrówko koteczki :ok: :ok: :ok:

gisha

 
Posty: 6041
Od: Wto sty 17, 2006 12:01

Post » Czw paź 08, 2015 23:18 Re: prawie 16-letnia kotka - chora wątroba - odkupię Ornipur

Miło czytać dobre wiadomości :D
Kciuki za kicię :ok: :ok: :ok:
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 264 gości