drapak dla kota..trudny wybór

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 01, 2016 11:23 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Moja ma taki słupek:
http://hubuform.pl/drapak-slupek-d100-1b
Może nie był tani ale jest wygodny, bardzo stabilny . Wcześniej potrafiła podrapać kanapę, obecnie pusia wyżywa się jedynie na tym drapaczku. Miejsce na spanie tak wiec rozkłada się na nim w ciągu dnia.
A swoją drogą to ten jest jeszcze niezły:
Obrazek

banka

 
Posty: 44
Od: Czw lip 24, 2014 10:20

Post » Pon lut 01, 2016 11:40 Re: drapak dla kota..trudny wybór

uga pisze:Moniaaaa, nie znam drapaków, które pokazałaś. Drapak z mocowaniem sufitowym będzie bezpieczny, a wysoki, "chudy" i niewystarczająco ciężki drapak może być niebezpieczny.
Chcę Ci doradzić, żebyś zwracała uwagę na wagę drapaka, bo masz dwa koty dużych ras. My od początku mieliśmy drapak Rufi, jeden z kolekcji dla dużych kotów, no i każdy z naszych dużych kotów potrafi tak się rozszaleć, że ważący 30 kg drapak jedzie przez cały duży pokój i zatrzymuje się na drzwiach balkonowych albo ścianie. Czasem trochę się odchylał, gdyby był lżejszy, to pewnie by się przewracał.
Ważne też są słupy do drapania, bo oprócz budek, półeczek i hamaczków, ważne jest przecież drapanie. Koty rozciągają sobie mięśnie grzbietu, więc musisz przyjrzeć się drapakowi i zwrócić uwagę na to, czy Twoja dorosła MCO (jak już skończy rosnąć) ma gdzie się rozciągnąć. Moje wbijają pazury w sizal coraz wyżej i wyżej aż sięgną jak najwyżej mogą i dobrze się rozciągną, wiem, że wszystkie koty tak robią, zwracam tylko uwagę, że taki MCO to potrzebuje dłuuugiego kawałka słupa, żeby to zrobić.
Polecam zapewnienie kotom jakichś drapaków i zbieranie na ten najlepszy, na jaki jest się w stanie uzbierać. Sami niedawno wydaliśmy majątek na nowy drapak, tego to już żaden kot nie przesunie (90kg, 2m wysokości). Koty zachwycone.
Ważne, żeby drapak był i żeby był bezpieczny.


Ja to wszystko wiem, jednak nie jestem w stanie wydać w tej chwili 1500 zł na drapak. Ten który zamówiłam teraz wazy 35 kg, plus 20 kg obecny, złączone razem podstawami bedą ważyć prawie 60 kg, powinno byc ok, zastanawiam sie jeszcze nad przymocowaniem ich do ściany. Słupki sa wysokie, koty spokojnie sie rozciągają na obecnym, w sumie to tylko kotka, bo kocur woli drapać w dywan. Bardziej chodzi o miejsce na szczycie, Tyson je okupuje, a jak juz Prada sie dorwie do niego, to kocur siedzi i wpatruje sie w nia niezadowolony. Teraz bedą miały 3 miesiąca na szczycie, wiec problem sie rozwiąże.
Niemniej dziekuje za rady, pożądny drapak na pewno zakupie, jak tylko uda mi sie odłożyć na takowy :D
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Pon lut 01, 2016 11:45 Re: drapak dla kota..trudny wybór

To dobrze. 35kg+20kg to już jest dobra waga, a jeśli uda Ci się przymocować do ściany, to na pewno będzie bezpiecznie. Zakup każdej drogiej rzeczy do domu trzeba planować (poza ludźmi z listy najbogatszych), więc oczywiście zakup drogiego drapaka też.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

Post » Pon lut 01, 2016 12:20 Re: drapak dla kota..trudny wybór

To prawda, ale moze za rok uda mi sie zakupić taki z prawdziwego zdarzenia.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Pon lut 01, 2016 15:13 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Supek w kształcie pieska :) Wg mnie z prawdziwego zdarzenia :) I nie ma się co bać, nie będzie wzbudzał agresji w stosunku do prawdziwych piesków :)

banka

 
Posty: 44
Od: Czw lip 24, 2014 10:20

Post » Pon lut 01, 2016 15:31 Re: drapak dla kota..trudny wybór

banka pisze:Supek w kształcie pieska :)

Rany, on jest przepiękny! I mogłabym mieć psa w domu :) Niestety straszliwie drogi :(

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 02, 2016 8:47 Re: drapak dla kota..trudny wybór

banka pisze:Moja ma taki słupek:
http://hubuform.pl/drapak-slupek-d100-1b
Może nie był tani ale jest wygodny, bardzo stabilny . Wcześniej potrafiła podrapać kanapę, obecnie pusia wyżywa się jedynie na tym drapaczku. Miejsce na spanie tak wiec rozkłada się na nim w ciągu dnia.



Nie jest tani, ale zamówiłam :) Wielkie dzięki za pomoc i podpowiedzi :)

noora

 
Posty: 40
Od: Pon lut 09, 2015 20:48

Post » Wto lut 02, 2016 14:34 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Moniaaaa pisze:
uga pisze:Moniaaaa, nie znam drapaków, które pokazałaś. Drapak z mocowaniem sufitowym będzie bezpieczny, a wysoki, "chudy" i niewystarczająco ciężki drapak może być niebezpieczny.
Chcę Ci doradzić, żebyś zwracała uwagę na wagę drapaka, bo masz dwa koty dużych ras. My od początku mieliśmy drapak Rufi, jeden z kolekcji dla dużych kotów, no i każdy z naszych dużych kotów potrafi tak się rozszaleć, że ważący 30 kg drapak jedzie przez cały duży pokój i zatrzymuje się na drzwiach balkonowych albo ścianie. Czasem trochę się odchylał, gdyby był lżejszy, to pewnie by się przewracał.
Ważne też są słupy do drapania, bo oprócz budek, półeczek i hamaczków, ważne jest przecież drapanie. Koty rozciągają sobie mięśnie grzbietu, więc musisz przyjrzeć się drapakowi i zwrócić uwagę na to, czy Twoja dorosła MCO (jak już skończy rosnąć) ma gdzie się rozciągnąć. Moje wbijają pazury w sizal coraz wyżej i wyżej aż sięgną jak najwyżej mogą i dobrze się rozciągną, wiem, że wszystkie koty tak robią, zwracam tylko uwagę, że taki MCO to potrzebuje dłuuugiego kawałka słupa, żeby to zrobić.
Polecam zapewnienie kotom jakichś drapaków i zbieranie na ten najlepszy, na jaki jest się w stanie uzbierać. Sami niedawno wydaliśmy majątek na nowy drapak, tego to już żaden kot nie przesunie (90kg, 2m wysokości). Koty zachwycone.
Ważne, żeby drapak był i żeby był bezpieczny.


Ja to wszystko wiem, jednak nie jestem w stanie wydać w tej chwili 1500 zł na drapak. Ten który zamówiłam teraz wazy 35 kg, plus 20 kg obecny, złączone razem podstawami bedą ważyć prawie 60 kg, powinno byc ok, zastanawiam sie jeszcze nad przymocowaniem ich do ściany. Słupki sa wysokie, koty spokojnie sie rozciągają na obecnym, w sumie to tylko kotka, bo kocur woli drapać w dywan. Bardziej chodzi o miejsce na szczycie, Tyson je okupuje, a jak juz Prada sie dorwie do niego, to kocur siedzi i wpatruje sie w nia niezadowolony. Teraz bedą miały 3 miesiąca na szczycie, wiec problem sie rozwiąże.
Niemniej dziekuje za rady, pożądny drapak na pewno zakupie, jak tylko uda mi sie odłożyć na takowy :D


ja posiadam ten, kupiony na szybkiego http://allegro.pl/drapak-dla-kota-brazo ... 95604.html
za solidny to on nie jest, co jakis czas kontroluję "dokręcenie" (jak masz 2 koty i zapewne potrafia poszaleć to i pewnie potrafi sie poluzowac to i owo) do tego za pomoca linki z włokna kokosowego zamocowalem go dodatkowo do sciany i teraz nie ma najmniejszego ryzyka że sie przewróci.

A no i już widze, że lolek raczej sie na nim nie pomiesci jak podrosnie, wiec w głowie już mam pewne przeróbki.
Przyznam się, że powoli też myśle o stworzeniu kociostrady ;)

pozdrawiam

Szymon90

Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Od: Pon sty 11, 2016 11:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Wto lut 02, 2016 14:40 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Az tak bardzo nie szaleją, wspinają sie jedynie po nim, zwłaszcza Prada, Tyson woli skakać po łóżkach i meblach, albo biegać z pokoju do pokoju. Na dniach powinien przyjść, bede miała zabawę ze zakręceniem go :D
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Czw lut 04, 2016 9:48 Re: drapak dla kota..trudny wybór

A moja kicia upodobała sobie taki drapak połączony z leżanką

http://www.fotoszok.pl/upload/4a7d2f9f.jpg

Gdy kurier go przyniósł do domu od razu wiedziała, że to prezent dla niej :) Była widocznie zainteresowana. Ćwiczy na nim swoje pazurki :) Ważne, że nie na kanapie :)
Ostatnio edytowano Pt lut 05, 2016 10:08 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za duże zdjecie zamieniłam na link

miłosniczka

 
Posty: 12
Od: Wto gru 30, 2014 9:41

Post » Czw lut 04, 2016 10:39 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Moniaaaa pisze:Az tak bardzo nie szaleją, wspinają sie jedynie po nim, zwłaszcza Prada, Tyson woli skakać po łóżkach i meblach, albo biegać z pokoju do pokoju. Na dniach powinien przyjść, bede miała zabawę ze zakręceniem go :D


Ale wiesz, jak drapak przynajmniej lekko sie giba lub pracuje jakoś, to sie wszystko z czasem luzuje(bynajmniej u mnie co tydzien, dwa swobodnie mogłem imbusem kilka obrotów dodatkowym zrobić) jak sie nie przypilnuje takich "luzów" to szybko się drapak rozchybocze ;)

Tyson biegacz :D dobrze taki ruch dla rosnącego kotecka wyjdzie na plus :D Lolek też sprinter ;) ale upodobał sobie terrarium które miało być docelówką dla legwana 2 metry wysokosci 1,5 szerokosci całe wyłozone korkiem, tak tym mi syfi że codziennie odkurzanko ;) więc mysle ze to mu swobodnie drapak zastapi.

pozdrawiam

Szymon90

Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Od: Pon sty 11, 2016 11:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw lut 04, 2016 10:41 Re: drapak dla kota..trudny wybór

miłosniczka pisze:A moja kicia upodobała sobie taki drapak połączony z leżanką

http://www.fotoszok.pl/upload/4a7d2f9f.jpg

Gdy kurier go przyniósł do domu od razu wiedziała, że to prezent dla niej :) Była widocznie zainteresowana. Ćwiczy na nim swoje pazurki :) Ważne, że nie na kanapie :)


hmmm, miałem juz przystopować z zakupami, ale coś takiego by mi się do sypialni przydało ;)

Szymon90

Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Od: Pon sty 11, 2016 11:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pt lut 05, 2016 9:54 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Jeżeli kotek ma potrzeby drapania, to polecam. Jest to konkretnie ten model: http://hubuform.pl/legowisko-drapak-vigo-braz

miłosniczka

 
Posty: 12
Od: Wto gru 30, 2014 9:41

Post » Pt lut 05, 2016 23:15 Re: drapak dla kota..trudny wybór

http://archiwum.allegro.pl/oferta/hit-d ... 15451.html ten wydaje mi sie fajny.
Kociaki lubią balanswać na wysokościach :)

Ervena

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 25, 2015 15:53

Post » Sob lut 06, 2016 16:09 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Chciałam taki wysoki, rozbudowany to mój Chłop sie przeraził, że taką kolubrynę chce wstawic do domu i upiera się, że koty nie będą z tego korzystać :P
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5836
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 168 gości