drapak dla kota..trudny wybór

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 13, 2016 20:44 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Ja robiłem sam

Szwagier

 
Posty: 514
Od: Czw wrz 04, 2014 2:00

Post » Śro sty 13, 2016 20:51 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Szwagier pisze:Ja robiłem sam

Można poprosić o zdjęcia? Szukam inspiracji ;)

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Śro sty 13, 2016 20:58 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Nie taki tradycyjny, ale chetnie poczytam, widzialam ze rufi ma sznur sizalowy w ofercie.
Jeśli ktoś wie gdzie można kupić matę sizalowa ( lub inna) to proszę o info.
Zrobiłam kiedyś Kali matę, okleiłam deskę ze sklejki, dywanikiem lezy na podłodze Lori lubi w niego drapać.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 13, 2016 20:59 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Za chwilę wrzucę Ci linka do zdjęć

Szwagier

 
Posty: 514
Od: Czw wrz 04, 2014 2:00

Post » Śro sty 13, 2016 21:24 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Wstawiam link do zdjęć. Może nie jest bardzo inspirujący, z placem zabaw itd ale daje radę. Montaż w miarę się udał bo kierownik-nadzorca wszystkiego dopilnował
http://postimg.org/gallery/2ts49x0c/07ce2ef5/

Szwagier

 
Posty: 514
Od: Czw wrz 04, 2014 2:00

Post » Śro sty 13, 2016 21:25 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Dziękuję. Jaaaaki wysoki! Super, to zawsze pomoc :)

Ty$ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Nie mar 11, 2012 19:57

Post » Sob sty 30, 2016 16:57 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Czy ktos posiada takie drapaki?
http://allegro.pl/wezyr-drapak-domek-dl ... 31056.html
http://allegro.pl/klemens-drapak-domek- ... 44491.html

Chce kupić któryś z w/w i chciałabym wiedzieć, czy sa stabilne. Mój jest niestety za mały na dwa duże koty.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Sob sty 30, 2016 17:05 Re: drapak dla kota..trudny wybór

W tej cenie lepiej Atlasa z Zooplusa. Stabilny, niezniszczalny ;)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 30, 2016 17:19 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Na oko to mi się one wydają mało stabilne, niezbyt grube słupy mogą nie wytrzymać, sa tak "przebajerowane" ze nie widzę tam za duzo miejsca do leżenia dla kota szczególnie dużego, półki wydają się małe.
Ale to moje subiektywne zdanie.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 30, 2016 17:24 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Atlas oglądałam. A jakie jeszcze polecacie? Chciałabym cos wysokiego i w miarę szerokiego. Jeden z drapakow jest sufitowy, tez nie bedzie sie dobrze trzymał?
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Pon lut 01, 2016 8:50 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Od niedawna mam kotkę i zauważyłam, że ma ona duże potrzeby jeżeli chodzi o drapanie. Wprawdzie mamy przed domem drzewo, na którym się "wyżywa", ale przydałby się jakiś drapak do domu. Kotek ma 1 rok, a więc jest już odchowany. Co proponujecie?

noora

 
Posty: 40
Od: Pon lut 09, 2015 20:48

Post » Pon lut 01, 2016 9:39 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Przejrzyj: domekdlakota.pl
Ja mam "niebieskie wybrzeże", bardzo solidny, ładnie wykonany i z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Do tego to polska firma i panowie udzielają się na forum :)

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 01, 2016 9:55 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Tańsze od rufiego, a równie solidne sa drapaki Amavi. To sa drapaki na długie lata dla dużych kotow. http://www.amavi-sib.com/drapaki-amavi.html
Czasem lepiej pozbierać i kupić droższy, niz za 2-3lata wymieniać, bo zacznie sie rozlatywac wszystko.

Ja akurat mam samorobke doczepiona do szafy samoróbki :-)

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pon lut 01, 2016 10:02 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Satirra pisze:Tańsze od rufiego, a równie solidne sa drapaki Amavi. To sa drapaki na długie lata dla dużych kotow. http://www.amavi-sib.com/drapaki-amavi.html
Czasem lepiej pozbierać i kupić droższy, niz za 2-3lata wymieniać, bo zacznie sie rozlatywac wszystko.

Ja akurat mam samorobke doczepiona do szafy samoróbki :-)


Widziałam te drapaki, świetne sa, jednak na obecna chwile nie na moja kieszeń :(

Zamówiłam juz podobnej wysokości to tego, który mam, tylko z innymi gadżetami i połączę oba w całość, bedą miały koty płac zabaw i kilka miejsc na samej gorze :)
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Pon lut 01, 2016 10:22 Re: drapak dla kota..trudny wybór

Moniaaaa, nie znam drapaków, które pokazałaś. Drapak z mocowaniem sufitowym będzie bezpieczny, a wysoki, "chudy" i niewystarczająco ciężki drapak może być niebezpieczny.
Chcę Ci doradzić, żebyś zwracała uwagę na wagę drapaka, bo masz dwa koty dużych ras. My od początku mieliśmy drapak Rufi, jeden z kolekcji dla dużych kotów, no i każdy z naszych dużych kotów potrafi tak się rozszaleć, że ważący 30 kg drapak jedzie przez cały duży pokój i zatrzymuje się na drzwiach balkonowych albo ścianie. Czasem trochę się odchylał, gdyby był lżejszy, to pewnie by się przewracał.
Ważne też są słupy do drapania, bo oprócz budek, półeczek i hamaczków, ważne jest przecież drapanie. Koty rozciągają sobie mięśnie grzbietu, więc musisz przyjrzeć się drapakowi i zwrócić uwagę na to, czy Twoja dorosła MCO (jak już skończy rosnąć) ma gdzie się rozciągnąć. Moje wbijają pazury w sizal coraz wyżej i wyżej aż sięgną jak najwyżej mogą i dobrze się rozciągną, wiem, że wszystkie koty tak robią, zwracam tylko uwagę, że taki MCO to potrzebuje dłuuugiego kawałka słupa, żeby to zrobić.
Polecam zapewnienie kotom jakichś drapaków i zbieranie na ten najlepszy, na jaki jest się w stanie uzbierać. Sami niedawno wydaliśmy majątek na nowy drapak, tego to już żaden kot nie przesunie (90kg, 2m wysokości). Koty zachwycone.
Ważne, żeby drapak był i żeby był bezpieczny.

uga

 
Posty: 786
Od: Śro kwi 22, 2015 9:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ametyst55, Google [Bot], Wasylisa i 255 gości