Wyczesałam kota na łyso - TO CHYBA GRZYBICA :-0

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 07, 2002 21:00

Skuteczność środków typu maści , płyny itd. u kotów pozostawia wiele do życzenia. W futrze łatwo przeoczyć małą zmianę, wygląda że wszystok ok. a po tygodniu czy dwu zabawa od nowa. Moim zdaniem musisz iść z kotem do weta żeby określił co to za grzyb i dał odpowiedni lek. Np. na Candidia Ketokonazol, na mikrosporidia Gryzeofulwinę itd.
Jak zwykle podstawa to diagnoza, z resztą wszystkie te leki są na receptę.
Pozdrowienia dla kota.

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Śro sie 07, 2002 21:17

Grzegorzu, czy teraz można dostać Gryzeofulwinę?
Jęsli tak to może pod inną nazwą?
Nie tak dawno dowiadywalam sie i powiedziano mi że jest w Polsce niedostępna.

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 07, 2002 21:21

Nie jestem pewien ale jeszcze jakieś 3 miesiace temu, znajomi kupowali dla świnki morskiej. Lek nazywał się Gricin i miał taką samą zaw s.czynnej w 1 tabletce jak Gryzeofulwin Forte

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Śro sie 07, 2002 22:29

O rany, chyba tzreba będzie się wybrać, ale aż mi sie an samą mysl włos jeży na głowie :? 8O Biedny Max
Lora oraz
Lucilla Obrazek & Maximus Obrazek "Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."

Lora

 
Posty: 7552
Od: Wto lut 05, 2002 10:35
Lokalizacja: Kraków- Nowa Huta

Post » Czw sie 08, 2002 8:12

Lepiej nie zwlekaj za dlugo.
Jeśli to jest grzybica, im szybciej zaczniesz leczenie, tym lepiej.

Gdyby wet stwierdził grzybicę, powiedz mu że już Max był leczony i że to nawrot.
Zapytaj o szczepionkę przeciw grzybicy.
Nie mam wprawdzie wyrobionego zdania na temat tych szczepień, ale może warto?

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 08, 2002 9:04

ogladałam go wieczorem pod lamopą jeszcze raz i NIC nie widziąłam , no ale miejsca przerzedzone są i już sama nie wiem :? a na razie nie amm czasu się wybrać - no zobaczę jeszcze do soboty
Lora oraz
Lucilla Obrazek & Maximus Obrazek "Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."

Lora

 
Posty: 7552
Od: Wto lut 05, 2002 10:35
Lokalizacja: Kraków- Nowa Huta

Post » Czw sie 08, 2002 13:44

Sprawdzić czy to grzyb jest dosyć łatwo. Wyrwij kilka włosów ze zmienionego miejsca i oglądnij (jeżeli masz dostęp do mikroskopu to tak najlepiej, jeżeli nie to mocna lupa powinna wystarczyć). W zdrowym włosie barwnik układa się równomiernie, przy grzybicy barwnik dzieli się tworzac jakby koraliki wewnątrz włosa. Nistety nie dowiesz się w ten sposób jaki to rodzaj grzyba (to wymaga barwienia preparatu i wiedzy z mykologii) ale będziesz wiedzieć czy jest o co panikować. Metoda nie jest 100%, czasem przy początkach choroby włos nie jest jeszcze zmieniony, ale zdaża się to naprawdę rzadko.

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Czw sie 08, 2002 21:50

Wet jak tylko usłyszał pzrez telefon mój głos to od razu wiedział ze to ja 8O chociaż byłam tam ostatnio 3 m-ce temu (tylko nie wiem czemu z Maxia zrobił Gandalfa 8O :wink: )

Mieli dzisiaj w lecznicy URWANIE GŁOWY - powiedziął ze z opisu on głowe daje , ze nie doleczone cos było i dał mi Imaverol do smarowania raz dziennie i jesli nei ustąpi do VIII to sie pokazać z kote
Lora oraz
Lucilla Obrazek & Maximus Obrazek "Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."

Lora

 
Posty: 7552
Od: Wto lut 05, 2002 10:35
Lokalizacja: Kraków- Nowa Huta

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, Google [Bot], magnificent tree, ryniek i 522 gości