preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 04, 2015 22:38 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

color1 pisze:no ja wychodzę z założenia, bo i tak kotek ciężko znosi grzebanie w paszczy, że zamiast szorować pastami i szczoteczką, może lepiej przetrzeć wacikiem nasączonym w occie kilka razy w tygodniu

Lubię ocet 8O
Jednak bałabym się , czyścić nim zęby kociaka. Niby odrobina, niby tyci-tyci,ale jednak...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob gru 05, 2015 0:12 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Spirulinę z lunderlandu mam.
Nadmiar witamin i minerałów może zaszkodzić. Niedobór jest lepszy niż nadmiar, w końcu do tego nas natura przystosowała.
Koty w naturze alg nie zjadają, więc dla mnie to też żaden argument "bo to bogactwo witamin i minerałów".
Każdy suplement za coś odpowiada i ja jestem zdania, żeby nie przesadzać z ich ilością.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Sob gru 05, 2015 6:47 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

No ja rozumiem ,że nadmiar nawet czegoś co jest naj, szkodzi.
Podaję odrobinę oleju z łososia. Do tego , nawet jak podam 05 / czy 1 tabletkę algi , nie sądzę,żebym jakoś przesadziła z nadmiarem witamin i minerałów ?
Dla mnie, to już jakiś argument,w stronę przeciwną.
Przecież w barfie, sporo suplementów podajecie łączycie i jakoś nikt nie narzeka ,że za dużo. Powiesz,że kalkulator jest i pewnie wyliczy.
Przecież w naturze m kociak na drożdze ani spirulinę nie poluje, prawda?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob gru 05, 2015 8:38 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Masz racje, w naturze nie poluje na drożdże czy algi, ale w naturze ma myszy i ptaki, ktore maja krew i wszystkie wnętrzności, a mięso, ktore z reguły kupujemy w sklepie tego nie ma. Dlatego trzeba uzupełnić brakujące minerały i witaminy. Tak jest od tego kalkulator.
Ja nie daje żadnych suplementów ekstra, poza tymi, ktore trzeba. Wiem za co każdy suplement odpowiada i jak go dawkować. Moze chlorella nie zaszkodzi a moze jednak cos z kotem będzie nie tak i gdzie bedziesz sie doszukiwać problemow? Ja nie znam pełnego składu witaminowo-mineralnego chlorelli, wiec nie bede sie na jej temat wypowiadać.
Przy karmieniu chrupkami i puszkami mogą byc braki niektórych witamin i nadmiar innych, dlatego powinno sie zmieniać karmy co jakiś czas. Nadmiaru czy niedobory nie wyjdą w ciagu tygodnia czy miesiąca, czasami potrzeba na to wielu lat.
W internecie piszą wiele o rożnych produktach czasami przypisując im jakieś "magiczne" właściwości, ktore niekoniecznie sa poparte badaniami. Zreszta czasami wnioski z takich badan tez pozostawiają wiele do życzenia.

Olej z łososia ma równoważyć kwasy omega6, ktorych w mięsie z chowu przemysłowego jest o wiele za dużo, w porównaniu do kwasów omega3, bo zwierzęta sa karmione syfem i nie maja dostępu do wybiegu i trawy. Wszystko podaje sie w jakimś celu. Jesli używamy miesa ze zwierząt hodowanych w "zgodzie z ich natura" to olej z łososia jest całkowicie zbędny. Jesli karmimy kota myszami i ptakami to suplementy sa zbędne.

To jest oczywiście moje zdanie, jesli uważasz, ze Twoim kotom te algi w czymś pomagają i nie szkodzą, to tylko sie cieszyć :-)

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Sob gru 05, 2015 10:38 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Ja cały czas pytam, o różnice pomiędzy algami "dla ludzi",a algami "dla zwierząt". Przecież skład jest podany 8) tajemnicą owiany nie jest,

Na barfnym kiedyś (dawno) dawno... czytałam o podawaniu chlorelli. Niestety zaznaczone stronki, "poszły w las" . Może odnajdę .


Jak kicia się miewa dzisiaj ? Jak pycholek w środku ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob gru 05, 2015 11:05 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Kalcia doszła do siebie psychicznie, paszcza przestała byc taka czerwona, chyba wszystko dobrze.
W poniedziałek pójdę do weta to się dowiemy co i jak.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 05, 2015 11:18 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Nie powinno być żadnej różnicy pod warunkiem, że mówimy o czystych algach. Obie wersje powinny być badane pod względem zanieczyszczenia metalami ciężkimi i bakteriami.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Sob gru 05, 2015 11:40 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Kalai pisze:Kalcia doszła do siebie psychicznie, paszcza przestała byc taka czerwona, chyba wszystko dobrze.
W poniedziałek pójdę do weta to się dowiemy co i jak.

I super :) Kciuki za szybki powrót do dobrego samopoczucia :ok:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob gru 05, 2015 11:41 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Satirra pisze:Nie powinno być żadnej różnicy pod warunkiem, że mówimy o czystych algach. Obie wersje powinny być badane pod względem zanieczyszczenia metalami ciężkimi i bakteriami.

Tylko i wyłącznie o czystych. A tego możesz być pewna , tak na marginesie ? Musisz tak czy inaczej wierzyć w słowo pisane 8)
Osobiście śmiem wątpić w coś takiego jak "algi dla zwierząt" , "algi dla ludzi". Jakieś podziały...marketingowy chwyt chyba ? Alga, to alga.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie gru 06, 2015 18:52 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

A czy te preparaty w ogóle działają? Stary kot (adoptowany) miał kamień nazębny "od zawsze", ząbki były czyszczone pod narkozą. Dieta była mieszana (suche, mokre, mięso). Młody tygrysek, będąc w porównywalnym wieku ząbki ma jak perełki i na kamień się nie zanosi. Ale on jada niemal wyłącznie suche. Nie chciałam z młodym przeżywać chwil grozy (pobieranie krwi do badań, narkoza, wybudzanie...) ale weci polecali środki, zazwyczaj te najdroższe i trudniejsze w stosowaniu (plaqueoff - kot nie ruszy pokruszonej chrupki a co dopiero proszek??!!). Są też preparaty łatwiejsze do stosowania i tańsze, a z opinii wynika, że podobno skuteczniejsze, ale mam wątpliwości.
Koty chyba odwykły od przypisanej im przez naturę diety , zapewniłam młodemu teren z mnóstwem ekologicznych myszek, oczywiście je chwytał, ale zjeść coś takiego?? Ptaki są tam większe od niego, więc polowania nie ma, tylko dumnie się przynosi pióra (znalezione? czy wyrwane???).

fankapuchatego

 
Posty: 48
Od: Wto lis 06, 2012 18:10

Post » Nie gru 06, 2015 19:04 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Ale proszku jest znikoma ilosc, posypiesz chrupki i to zje.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie gru 06, 2015 19:53 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Nie zje, łapą starannie wybierze całe chrupki, które zostaną w miseczce a wykruchy oleje.... Podejrzewam, że nawet otrzepie i oddmucha te chrupki.
Kamień, jak u ludzi albo się osadza bardziej albo mniej. Może młody będzie miał szczęście? Obserwuję paszczę (latarka, lusterko dentystyczne) i wkroczę gdy coś się zacznie dziać.

fankapuchatego

 
Posty: 48
Od: Wto lis 06, 2012 18:10

Post » Pon gru 07, 2015 6:54 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Pisałam ze swojego doświadczenia ( nie z PO) . Moje tez nie ruszyłyby niczego, co było sproszkowane. Z czasem udało się. Niedługi czas...Na początku, podchodziły do miski i od raz odchodziły. Być może za duzą ilość sypkiego sypałam, na zbyt małą ilość chruperk.
A PO, z tego co czytam, podaje się w maluśkich ilościach. Myślę,że szybko przywyknie. Jak jest malutka ilość tego proszku, to on się po prostu przylepi do suchego.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon gru 07, 2015 12:03 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

zaznaczę sobie i będę podczytywać 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie gru 20, 2015 19:45 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Jamessmext, kasiek1510 i 443 gości