W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 06, 2015 9:13 W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Witam, bardzo proszę o pomoc Pani Krystynie, która karmi stadko kotów na Saskiej Kępie w okolicach ul Afrykańskiej. To osoba wiekowa i schorowana, obecnie stan jej nóg się pogorszył i praktycznie nie wychodzi. Koty mają wydzielone prze administracje pomieszczenie piwniczne i altankę ogrodową na zewnątrz. Nie jesteśmy "zakolegowane", poznałyśmy się kiedyś przy kociej altanie (jak to kociary), wymieniłyśmy telefony. Zobowiązałam się do zrobienia porządku w altanie, ona nie była w stanie.
Ostatnio dzwoniła do mnie z błaganiem o pomoc. Prosiła o zrobienie zakupów. Czasowo znalazła kogoś do wynoszenia kotom jedzenia. Ale karmę trzeba najpierw kupić, przynieść. Będzie finansować zakupy. Ale z drugiej strony wiem, że ma bardzo trudna sytuacje finansową. (Koty dostają mikre porcyjki) Jakaś renta, obecnie okrojona koniecznością zakupu sterty leków. Reasumując potrzebna pomoc w następującej formie (wg kolejności potrzeb na dzień dzisiejszy):
- fizyczna pomoc z zakupieniu karmy raz na jakiś czas - koty jedzą karmę z Rossmanna
- pomoc materialna - karma lub pieniądze
- pomoc w karmieniu - może choć raz na kilka dni, żeby odciążyć czasowo zastępującą sąsiadkę

Ja oczywiście kupiłam jej mały zapas, tym razem sfinansowałam go. Jednak jak niektórzy znający mnie wiedzą, że mam na utrzymaniu obecnie ok 80 kotów. Sama często potrzebuję pomocy. Praca zawodowa, codzienne karmienie dziczków i ogarnięcie domowego stada. Nie mam szans regularnie jeździć do odległej dzielnicy. Żadnej z form pomocy nie mogę tej Pani zaoferować na stałe, ew. doraźnie.

Bardzo proszę zatem osoby mieszkające w pobliżu, które mogłyby choć w pewnym stopniu pomóc. Pani Krystyna opiekuje się kotami od dziesiątków lat. Teraz sama potrzebuje pomocy. Nie bądźmy obojętni na jej problem i problem kotów, którym za chwilę może grozić głód. Dosłownie- kompletny głód. To jest miejsce w centrum osiedla
Nie ma na co zapolować, ani nawet wyciągnąć ochłap ze śmietnika, bo zamykane. Mogą liczyć tylko na to, co dostaną od człowieka.

Aha, jeszcze ważne koty są sterylizowane, ale jedna kotka - może nowa w tym stadzie miała kocięta. Sterylka też będzie konieczna. To jestem w stanie załatwić.

Kontakt do Pani Krystyna mam, będę podawać na pw.

Może też ktoś by się podjął zrobienia wydarzenia na fb i pilotował sprawę? Ja nie jestem facebookowa.

Bardzo, bardzo proszę w imieniu Pani Krystyny.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw sie 06, 2015 9:19 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Podniose, bo sprawa bardzo pilna. :?
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw sie 06, 2015 11:04 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Może być taka karma? http://allegro.pl/felix-puszka-30x400g- ... 80417.html
jeśli tak, to jaki adres dostawy podać?
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 06, 2015 11:16 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Romi85 pisze:Może być taka karma? http://allegro.pl/felix-puszka-30x400g- ... 80417.html
jeśli tak, to jaki adres dostawy podać?


Super! :1luvu:
Dzięki serdeczne. Adres na pw.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw sie 06, 2015 11:24 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

OK, czekam na PW.
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 06, 2015 14:12 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Osoby, które prosiły o namiar na p. Krystynę przepraszam ale nie mam jej adresu w telefonie. Muszę zajrzeć do notatnika w domu. Dlatego podam go jutro (w domu nie mam netu).
I dziękuję serdecznie tym, którzy zareagowali na apel.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw sie 06, 2015 21:44 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Jesteś porządnym człowiekiem, Praksedo!
Coś Ci w najbliższych dniach dla tej Pani wyślę, dobrze?
Na Twoje konto.
Obrazek Amelki już nie ma...

Miuti

 
Posty: 6238
Od: Pt lis 30, 2007 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 07, 2015 9:54 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Jestem, zaraz piszę pw z namiarami.
Przed chwilą rozmawiałam z p. Krystyną. Gdy usłyszała, ze dostanie trochę pomocy rozszlochała się.
Zakończyłam szybko rozmowę, bo nie była w stanie mówić. Niech się wypłacze i rozładuje emocje.
Zrozumiałam tylko tyle, że chce się tym osobom odwdzięczać ale nie wie jak. Może zrobi na drutach szaliki i skarpety na zimę. Powiedziałam, żeby dała spokój i porozmawiamy później.

Pani Krystyna nie ma konta bankowego. Nawet gdyby miała, to pewnie obecnie nie byłaby w stanie iść do bankomatu. Więc, podam na pw adres domowy do przesyłek kurierskich jak i pocztowych przekazów pieniężnych.

Jeszcze chciałam sprostować sprawę sterylek. Okazuje się, że wszystkie są ciachnięte, a historia o matce z małymi miała miejsce kilka lat temu. Źle zrozumiałam poprzednio.

Dziękuję serdecznie tym, którzy zadeklarowali pomoc i proszę o jeszcze.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sie 07, 2015 19:22 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

To ja podnoszę.
Obrazek Amelki już nie ma...

Miuti

 
Posty: 6238
Od: Pt lis 30, 2007 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 07, 2015 20:51 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Prakseda pisze:
Romi85 pisze:Może być taka karma? http://allegro.pl/felix-puszka-30x400g- ... 80417.html
jeśli tak, to jaki adres dostawy podać?


Super! :1luvu:
Dzięki serdeczne. Adres na pw.


30 puszek za 99,99 zł to wychodzi po 3,33 za puszkę. W feliksie jest tylk 4% mięsa w Butchersach gdzie miesa jest 10 razy więcej puszka kosztuje 2,29
http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDe ... 3011218653

Poproszę adres p.Krystyny albo Twój Praksedo to zamówię dla was butchersy
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt sie 07, 2015 21:18 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Ewa.KM pisze:
Prakseda pisze:
Romi85 pisze:Może być taka karma? http://allegro.pl/felix-puszka-30x400g- ... 80417.html
jeśli tak, to jaki adres dostawy podać?


Super! :1luvu:
Dzięki serdeczne. Adres na pw.


30 puszek za 99,99 zł to wychodzi po 3,33 za puszkę. W feliksie jest tylk 4% mięsa w Butchersach gdzie miesa jest 10 razy więcej puszka kosztuje 2,29
http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDe ... 3011218653

:ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 08, 2015 9:23 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Mieszkam na ul. Afrykanskiej wiec chetnie w miare mozliwosci pomoge od wrzesnia ( teraz jestesmy poza wawa), moze teraz nie jakos specjalnie finansowo bo sama jestem na wychowawczym ale jak wroce byc moze na jesieni do pracy to takze i w ten sposob sie doloze. Prosze o kontakt jak moge ew.pomoc ;)

anakonda81

 
Posty: 1
Od: Sob sie 08, 2015 9:15

Post » Sob sie 08, 2015 10:07 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

mieszkam niedaleko, mogę pomóc - proszę o informację, jaka pomoc będzie najbardziej potrzebna

TofikowaPani

 
Posty: 1
Od: Sob sie 08, 2015 10:01

Post » Sob sie 08, 2015 10:34 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Mogę pomóc. Proszę o wiadomość. Jaka karma, sucha? mokra? Mieszkam przy Afrykańskiej, zawsze mogę coś podrzucić po drodze z pracy.

asiaok

 
Posty: 4
Od: Sob sie 08, 2015 10:19

Post » Sob sie 08, 2015 13:52 Re: W-wa, Saska Kępa - potrzebna pomoc

Anakonda81,Tofikowa Pani,asiaok :201454 jestescie wspaniale :ok: :1luvu: Mysle, ze tu przede wszystkim chodzi o pomoc w czynnym dokarmianiu, bo p.Krystyna nie moze chodzic. Zreszta kazda pomoc sie przyda. Ja tez grosik wyslalam i postaram sie pomagac w miare moich skromnych mozliwosci emerytki.
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 180 gości