DT "Białogonki", chore maluszki i sunia na łańcuchu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 19, 2017 7:56 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

A ja wiem, że dwójka czarnuszków ma się świetnie :ok: Oby dobra passa trwała :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54876
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 19, 2017 10:04 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Odpukać, wieści z domów bardzo dobre. Wszystkie czarnuszki od pani, która przygarnęła kotkę, już w domach. Miały szczęście, że Krzysiek je wziął do siebie, bo u tej pani nie miały szans na dobre domy. Były niezbyt zsocjalizowane, nieobrobione, a każdy pytał o szczepienia, o testy i czy kotki miziaste. U Krzyśka znalazły domy, o jakich marzymy dla niebieskich ciągle siedzących w DT. Mam telefony o niebieską szylkę, ale tradycyjnie - im rzadsze umaszczenie, tym gorsze oferty domów. Czekam spokojnie, bo za miesiąc niebieska będzie dalej niebieska i znajdzie fajny dom. O niebieskiego bikolorka nikt nie pyta, ech. A najsłodsze z całej grupy są buraski z białymi dodatkami, o które mało kto pyta.
Smutna wiadomość od Krzysia. Musiał uśpić dorosłą białaczkową Grażynkę. Świetnie się trzymała, długo bez objawów, nawet powtarzano test, czy na pewno ma FeLV. Niestety miała i posypała się bardzo szybko. Koteczka była izolowana od kotów, przebywała w psiej części. Smutno usuwać ogłoszenia, bo kota już nie ma.
Myślę o jakiejś paczce z karmami dla kotów Krzysia, mam rabaty i punkty na OLX, to mogłabym wykorzystać. Krzysiek oszczędza, do karm dodaje ryżu w roli zapychacza. Mogę dać stówkę, spróbuję znów naciągnąć swoją kumpelę. Jeśli ktoś chce się dołożyć, będzie super.
U Krzyśka rozsypały się stare drapaki, ale to już większy koszt i luksus. Na razie kupił słupek Olgę.
A kotki dostaną w prezencie fajny tor od Bilu, kociaka Bestol. Bardzo dziękujemy :)

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 19, 2017 12:18 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Ja też się postaram dorzucić na jedzonko :201461

Niezmiennie ja i moja Melba trzymamy kciuki za wszystkie kociaki :1luvu:

Gosiaxyz

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Nie lip 31, 2016 10:17
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 20, 2017 10:45 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Bardzo dziękuję. Krzysiek sam nie prosi o pomoc. Nawet przy adopcji, przywożąc kociaki pociągiem, nie wspomina o kosztach. Ostatnio ja wspominam podczas wizyty PA o dobrowolnej cegiełce, to chociaż za bilety się zwróci :)

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pon lis 20, 2017 11:37 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Grażynka Felv+ [*] :(
A tak jej w duchu kibicowałam,by znalazła domek jak moja dodatnia Misia Fiv+ i białaczkowy Czarny znad morza.
Nie zdążyłaś maleńka się doczekać...Biegaj szczęśliwa za TM.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob lis 25, 2017 8:47 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Krzysiek już na pewno w drodze do Kielc, gdzie wsiada do pociągu i przywozi do Warszawy dwa największe słodziaki: dymnego Rysia i Halinkę w skarpetach. Na Rysia czeka zwierzolubny domek z 10-letnim kocurkiem w depresji po śmierci suni,z którą był od małego, a także rezolutna królica. Są też dwa ogromne, przepiękne akwaria. Domek od początku przygotowany, osiatkowany, ma zapas najlepszych karm... Nie miałam żadnej roboty oprócz wizyty.
A na Halinkę czeka dom, który się zgłosił na ogłoszenie niebieskiej, ale pod kątem dzieci wybrał bardziej miziastą Halinkę. Przemiła rodzina, 9-letnia dziewczynka i starszy chłopak, który sam zrobił zabezpieczenie uchylnych okien tak, że niech się schowają kratki, chłopak mógłby to robić na zamówienie. Balkon też osiatkowany, na wiosnę będzie tylko uszczelniony przy murze. Halinka będzie jedynaczką, ale rączek chętnych do głaskania i zabawy jej nie zabraknie. To pierwszy kotek w rodzinie i wszyscy bardzo zaangażowani i przejęci.

Obrazek Obrazek

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob lis 25, 2017 9:30 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

:ok:
niech się wiedzie kociskom
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55304
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 25, 2017 10:35 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Dzięki :)
Mam nadzieję, że Rysio, który jest łagodnym i towarzyskim kotkiem, pomoże rezydentowi zapomnieć o stracie psiej przyjaciółki. Ludzie znający swojego kota są o tym przekonani. Są doświadczeni i świadomi, nie musiałam nic tłumaczyć, zamierzają zapoznawać koty stopniowo
zgodnie z zasadami dokocenia.
Za to druga rodzina niedoświadczona, ale wdzięczna za wszelkie rady i pełna mądrego zapału.

A to Magister, do którego dziś dołączy Rysio, wycofał się po śmierci suni, schował się podczas mojej wizyty i znam go tylko ze zdjęcia

Obrazek

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob lis 25, 2017 10:46 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Tak się cieszę :D To chyba piątka kotów wyadoptowana w ostatnim czasie, prawda ? Aż mi się cieplej na sercu zrobiło.

ewar

 
Posty: 54876
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 25, 2017 11:48 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Tak, piątka w listopadzie, a w październiku 3 koty znalazły domy, Czesio w Warszawie, a 2 w Krakowie, 4-letni buras Izik i biało-dymny Gucio, braciszek białej szylki, która jest w Warszawie.
Ale sporo ich jeszcze czeka, ogłaszam nadal siódemkę młodych i ósmą starszą koteczkę, a to nie wszystkie.
Kurcze, w ogóle nie ma odzewu na roczne krówki, Tobiasza i Lukrecję

Obrazek Obrazek

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 26, 2017 6:33 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

To potrzymam :ok: :ok: :ok: :ok: za domki dla nich.
Mimo wszystko niezły wynik. Wiem, że tam jest nadal sporo kotów, ale różnica musi być odczuwalna. Lepsze warunki życia dla pozostałych, no i koszty. Ważna jest też świadomość, że koty poszły do super domków. Będą bezpieczne, kochane, nie braknie im niczego.

ewar

 
Posty: 54876
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 26, 2017 8:43 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Ja też odliczam i się cieszę, że ubywa, bo tak dużo kotów jak po tym sezonie Krzysiek chyba jeszcze nie miał. Martwiłam się i poganiałam Krzyśka, żeby ogłaszać kociaki zanim urosną, ale najpierw doleczał, potem szczepił, w końcu kastrował...
Muszę popytać Krzyśka o koty, których nie ogłaszam, wśród nich jest niezbyt adopcyjna starsza kicia z uszkodzonymi oczami, do tego też niestety niezbyt miła
Obrazek

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 26, 2017 10:30 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Co to znaczy? Gryzie, drapie ? Czy po prostu nie jest miziakiem?

ewar

 
Posty: 54876
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 26, 2017 11:09 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Opis Krzyśka

dość płochliwa, dodatkowo ktoś, kto jej nie zna, może się przerazić, bo ona bardzo często syczy (nie ze złości, ale tak ostrzegawczo gdy się czegoś obawia) ale nie jest agresywna, na pewno nie podrapie ani nie ugryzie. Zawsze ucieka, jak jej się coś nie podoba (problem, że jej się większość moich ruchów nie podoba ;)

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 26, 2017 11:32 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Może taka jest, bo za dużo jest kotów wokół niej. Stawiałabym na to. A kotka ładna, ciekawie umaszczona. Mnie się podoba, charakter również. Nie każdy chce mieć namolnego kota, który z kolan by nie schodził i wciąż domagał się uwagi. Moja Puśka jest okropna, a ja ją i tak lubię.

ewar

 
Posty: 54876
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Lucidite1 i 61 gości