DT "Białogonki", chore maluszki i sunia na łańcuchu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 17, 2017 14:14 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Arcana pisze: Ten to niebieski chyba nie jest?

Obrazek Obrazek

Nie, ten jest czarny, raczej na pewno dymny, bikolor :)


Arcana pisze:Koteczce zmienię ogłoszenie, bo jako biała trisia nie ma odzewu, a niebieska szylkretka van to brzmi dumnie :mrgreen:

Niebieska szylkretka van pręgowana tygrysio :mrgreen:
HCS g 01 21(23) jakby ją zgłaszać na wystawę :D
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 17, 2017 14:46 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

W sumie oryginalnie umaszczona, gorzej, że białe mają większe wzięcie, jak są całe białe ;)
Ale się Krzyśkowi zaniebieściło, nawet nie wiedział, że ma tyle niebieskich kotków :mrgreen:
Następne maluchy niedawno wziął na tymczas, znów któryś z niebieskim, biały w niebieskie łaty bez pręgowania. Dopiero je obrabia, nie mam jeszcze zdjęć.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie paź 22, 2017 10:23 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Wczoraj do domku w Warszawie przyjechał Czesio

Obrazek

Czekamy na wiadomości, jak na to dokocenie reaguje rezydent, bo najmniej się obawiamy reakcji słodkiego mopsika. Mopsik z rezydentem bawią się jak dwa koty, co sama widziałam :) Czesiek kocha psy, więc powinno być super, byle 3-letni rezydent, dymny Baron przyjął młodego.

Poza tym jakiś odzew jest niemal wyłącznie na niebieską szylkę i dymnego braciszka. Ogłaszam kilkanaście kotów Krzyśka.
Z domu dorosłego buraska Izika są dobre wieści, nowa opiekunka jest zachwycona Izikiem. Baliśmy się, bo dom z malutkim dzieckiem, ale przy mądrej mamie może się udać.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie paź 22, 2017 10:57 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Świetne wieści, bardzo się cieszę :lol: A najbardziej to Czesiowi zazdroszczę towarzystwa mopsika. Uwielbiam te pieski, są przesłodkie.
Arcana pisze:Z domu dorosłego buraska Izika są dobre wieści, nowa opiekunka jest zachwycona Izikiem. Baliśmy się, bo dom z malutkim dzieckiem, ale przy mądrej mamie może się udać.

Korzyść obopólna.Bardzo lubię, kiedy dzieci dorastają ze zwierzętami.

ewar

 
Posty: 54875
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 22, 2017 11:33 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Dla Czesia to chyba wymarzony dom, bo u Krzyśka lgnął do psów, ale sens adopcji polegał na przygarnięciu kumpla dla Barona, żeby nie zostawał sam, gdy opiekunowie jadą na działkę z psem. Baron to miły, otwarty kot. Mam nadzieję, że doceni towarzystwo żywiołowego Cześka.

Edycja
Są dobre wiadomości. Młody, teraz Fil od Filemona, mizia się i zwiedza, a Baron chodzi za nim krok w krok. Czasem syknie, jak młody się zbliży. Ciekawość to dobry znak. Mam nadzieję, że szybko się zakumplują.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 05, 2017 11:07 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

W czwartek wszystkie ogłaszane kociaki zaliczyły podróż kastracyjną i mogą iść do nowych domów już wyciachane. Kociaki w grupie podobno dojrzewają wcześniej i nie było na co czekać. Gorzej z tymi domami dla nich. Odbieram telefony głównie o niebieską szylkę, rzadziej o dymnego, o pozostałe prawie nie ma zgłoszeń. Z kimś rozmawiam o dwójce, ale nie chcę zapeszać.
Przykre jest to, że nawet domy gotowe osiatkować balkon, wymiękają przy wycenie, gdy mają zapłacić kilkaset zł. Dostają w prezencie kota, którego obsługa weterynaryjna jest tyle warta, a nie chcą zainwestować w bezpieczeństwo własnego kota na kilka lat. Ktoś się obraził, gdy napisałam, że wybrał partacza, na którego w ogóle szkoda pieniędzy. 400 zl za fuszerkę chciał wydać, a trochę więcej na porządne osiatkowanie już nie. Trudno.
Nie mamy restrykcyjnych wymogów, wymogi zależą od indywidualnych warunków i zaufania. Dom Czesia planuje osiatkowanie balkonu na wiosnę, ale ma drzwi moskitierowe i zakupił kratki na uchylne okna. Widziałam, ze dba o bezpieczeństwo własnego kota i zwierzaki są członkami rodziny. A Czesiek, teraz Fil już w pełni zaprzyjaźniony z kocurkiem Baronem i mopsikiem.
Kociaki Krzyśka są dobrze zsocjalizowane, bo poświęca im dużo czasu, mają kontakt z kotami i psami.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 05, 2017 12:27 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Grażynko, witaj w klubie sfrustrowanych :placz:
Zawsze staram się tłumaczyć obrazowo. By policzyli ile kot, o ktorego pytają, kosztował. Że swoich pieniędzy w błoto czy za okno nie wypierniczę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55304
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lis 05, 2017 17:13 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Taa, kot jest za darmo, to kogo obchodzą koszty domu tymczasowego. Każdy liczy od zera tylko swoje koszty i wychodzi mu za drogo ten darmowy kotek. Jak ktoś mi zaczyna pyszczyć, że mam dziwne wymagania, to przypominam, że wyciąga rękę po prezent za kilkaset złotych, oferując od siebie kratkę na okno za 10 zl w nieokreślonej przyszłości.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 12, 2017 11:47 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Krzysiek właśnie w pociągu do Warszawy z 3 kociakami do nowych domów. Rodzeństwo czarnych jedzie do wspólnego domu, zresztą domu z dziećmi. Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo koty świadomie wybrane i świadomie oddawane, ale kciuki będę trzymać. Dom znalazła też szylka z białym. Dom miał zarezerwowaną niebieską, ale w końcu postawił na charakter, więc niebieska dalej do wzięcia :mrgreen:
Domy fajne z osiatkowanymi balkonami, które ostatnio zwiedzałam.
Trochę ubywa z kociarni u Krzysia, niedawno 3 sztuki, teraz znów 3, ale nadal będę ogłaszać 7 kociaków i kilka dorosłych kotów, a Krzysiek przygotowuje kolejne do adopcji. Z kociaków ogłaszamy ciągle 4 przesłodkie buraski, rodzeństwo niebieską i dymnego, no i białego w niebieskie łaty. Ogłaszam na Kraków i Warszawę, z obu miast telefony głównie o niebieską.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie lis 12, 2017 13:02 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Super.
Niech im się wiedzie w nowych domkach :ok:
A u mnie nic,stagnacja.Po ślepaczki nikt nie dzwoni,po cudowną Muszelkę też.I kolejne koty w kolejce.Idzie zima.Dostaję depresji z bezsilności...Jak pomóc innym jak się nie ma dla nich lokum...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie lis 12, 2017 14:03 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Bardzo się cieszę, że kotki zamieszkają w fajnych domkach. Miały kiepski życiowy start, ale ich przyszłość wygląda nieźle.Trzymam kciuki, aby szybko się zadomowiły :ok: :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54875
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 16, 2017 8:16 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Dostałam fotki z domu z Mopsikiem, cała trójka w najlepszej komitywie, Czesio idealnie się tam dopasował

Obrazek

Zachwyceni też opiekunowie szylki Majki, która tylko pierwszego dnia czuła się trochę niepewnie, a teraz luzik

Obrazek

Czekam jeszcze na wiadomości z domu z dziećmi, który przygarnął dwupak czarnych. Pierwsze wiadomości, o które poprosił Krzysiek, były dobre.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw lis 16, 2017 8:29 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Ale się cieszę :lol: Szkoda, że zamiast Fil nie jest teraz Tomson, byłby koci Afromental :mrgreen: A mopsik jest cuuuudny :1luvu:
Mam nadzieję, że i u czarnuszków wszystko świetnie. Potrzymam :ok: :ok: :ok: :ok: I za kolejne domki :ok: :ok: :ok: :ok: , bo Krzysiek ma tego sporo.

ewar

 
Posty: 54875
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 16, 2017 12:57 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Przekażę opiekunce :lol: Dobry pomysł na imiona dla duetu zamiast oklepanych Bolka i Lolka.
Może Twoje krówki przechrzcimy dla medialności? :mrgreen:

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw lis 16, 2017 16:12 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Arcana pisze:Może Twoje krówki przechrzcimy dla medialności?

No, Baron to faktycznie dla pospolitego krówka dobre imię :wink: Najbardziej pasowałoby do Pusi, bo ma dredy :mrgreen:
Ale pomysł dobry. Pogadam z siostrą, ona orientuje się w muzyce. Mnie przychodzi do głowy na przykład Ringo i Star, ale pomyślimy.

ewar

 
Posty: 54875
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 74 gości