DT "Białogonki", chore maluszki i sunia na łańcuchu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 18, 2017 14:14 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Dostałam dobre wiadomości i zdjęcia z DS Halinki. U Krzyśka ciągle czeka na dom jej siostra Zośka i brat Henio, podobnie umaszczone półroczne kociaki. Wspominałam, że w DS chłopak sam zrobił rewelacyjne zabezpieczenia uchylnych okien. Teraz znalazł miejsce dla choinki, żeby nie trzeba było jej pilnować ;)


Obrazek Obrazek

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pon gru 18, 2017 15:10 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Choinka :ryk: :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon gru 18, 2017 18:01 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Ciekawe, jak wyglądają prezenty pod choinką :mrgreen:
Ale widać, że dom poważnie traktuje nowego domownika :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw gru 21, 2017 12:24 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

W Białogonkowie wreszcie buduje się studnia. Nie mogli dłużej czekać. Dzięki przyjaciołom Białogonkowa mieli już z czym zacząć, a resztę pożyczyli i muszą oddać. Oszczędzają na czym mogą. Studnia wykopana, teraz trwają prace hydrauliczne. Iza ma już problemy z kręgosłupem przez targanie wody z Kielc. Pomyśleć, że mogłaby wieść spokojne życie, mając mieszkanie i pracę w Kielcach, a ma na głowie starą chałupę 30 km od Kielc i stado 20 psów. A Krzysiek zadbał o stworzenie w tym domu kociarni.
Prośba o udostępnianie w dalszym ciągu akcji "Woda dla Białogonkowa" https://pomagam.pl/WodadlaBialogonkow

Mam nadzieję, że kocie adopcje znów ruszą w nowym roku. Na razie odbieram coraz dziwniejsze telefony o niebieską. Jedno mądre inaczej dziewczę przekonywało mnie, że świetnie sobie radzi z kotami bez zabezpieczeń. Jej kot wypadł z balkonu, ale potem już nie wskakiwał na barierkę. Takie to proste. Kot się sam nauczy.
Póki co niebieska ciągle w Białogonkowie

Obrazek

Jak łatwo się domyślić, to koty wpychają dzioby do psiej miski, a nie odwrotnie.
Ten cudny młody piesio zaprzyjaźniony z kotami jest w Białogonkowie od zeszłej jesieni. Iza wypatrzyła go z auta, bo koczował w lesie i wychodził tylko szukać jedzenia. Niestety ma kiepskie szanse na adopcję, bo panicznie boi się ludzi, szczególnie mężczyzn. Za to pokochał Izę miłością bezgraniczną. Musiałby znaleźć bardzo doświadczony, mądry dom.

Tak wyglądało jego życie w lesie przy drodze

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw gru 21, 2017 13:31 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Takich właśnie obrazków najbardziej się boję. Bezdomny pies przy drodze,na stacji benzynowej,a ja przejazdem,w drodze.Niemoc wówczas mnie zabija psychicznie. Dlatego gdzie się da, jadę pociągiem. By nie widzieć,nie rozpaczać.
Tragedia.
Ale pies piękny. W typie owczarka. Nie wyrokowałabym,że nie ma szans na adopcję. Pokochał Izę,może i do innej kobiety się przekona.Istnieją domy bez mężczyzn :wink:
Jemu trzeba czasu,cierpliwości i spokojnego domu,żeby znów zaufać. Człowiek musiał go bardzo skrzywdzić,pewnie był przepędzany jako bezdomny. Jest spory,był głodny,pewnie się go trochę bano.Ludzie to najpodejsze stworzenia na świecie.
Oby mu się los odmienił w Nowym Roku :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw gru 21, 2017 13:40 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Ale nikt nie wyrokuje. Od dawna jest ogłaszany. Musi znaleźć 100-procentowo pewny, doświadczony dom z panią do kochania. Boi się każdego gościa w Białogonkowie. Jak komuś zwieje, to już go nie złapią.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw gru 21, 2017 15:47 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Napisałaś "ma kiepskie szanse na adopcję ".Dla mnie zabrzmiało jak wyrokowanie. Dobrze,że jest oglaszany. I lubi koty,to też jego atut. A z tym zwiewaniem?Większość psów ze schronu spuszczona ze smyczy nie daje się złapać. Stąd ciągłe ogł.że uciekł dopiero co adoptowany :? To prawdziwa zmora.Malo kto słucha,że przez pół roku minimum nie spuszcza się adoptowanego psa ze smyczy.Nieliczni ćwiczą najpierw z kilkumetrową linką treningową.Ale i to się już pojawia.U mnie na osiedlu są trzy takie psy. Niech i jemu się uda :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw gru 21, 2017 17:19 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Iza i Krzysiek mają lata doświadczeń z psami, w tym - z dzikusami. I na pewno nie marzą o kolejnym psie. Zrobią to, co uznają za najlepsze dla psiaka.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie gru 24, 2017 13:23 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Żeby nikogo nie pominąć, to tutaj najcieplejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt :)

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pt sty 12, 2018 15:35 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Od weekendu dwa kolejne kotki z grupy młodzieżowej rozrabiają w swoich domach w Warszawie. Wreszcie znalazłam fajny dom dla niebieskiej szylci. Okazała się niesamowitym przytulakiem, czego w DT aż tak nie pokazywała i miała opinię indywidualistki. Opiekunowie zakochali się w niej od pierwszej chwili, dostaję wzruszające zdjęcia i filmiki.
W domu jest też buro-biała Zośka. Zawsze była wyjątkowym miziakiem i po pierwszym strachu szybko się domagała pocieszenia. Na koteczkę czekał nastoletni chłopak ze swoją mamą. Wieści z domów dobre i oby tak dalej :ok:
Nadal ogłaszam czwórkę młodych kotów. Łaciate krówki, biały w niebieskie pręgowane łaty i biało-bury, odzew prawie zerowy. A czekam na zdjęcia nowszych nabytków Krzyśka, żeby ogłaszać kolejne.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob sty 13, 2018 7:47 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Witam :)
Śledziłam z zainteresowaniem wątek "Białogonków" na dogo, czy można teraz gdzieś o nich poczytać? Jeżeli tak to proszę o namiary, bo choć się nie wypowiadałam raczej to szczerze kibicowałam psiakom. Pozdrawiam psiaki i kociaki oraz ich dzielnych wytrwałych opiekunów:)
Obrazek

evik75

 
Posty: 807
Od: Czw mar 29, 2012 21:26

Post » Sob sty 13, 2018 20:15 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Cześć :) Myślisz o wątku psów? Wyślij na Dogo PW do Mortes lub Feroxa, bo ich nowe forum jest dostępne tylko dla zarejestrowanych, a rejestracja wymaga ich akceptacji. Białogonki są też na Fb, ale tam chyba Iza rzadziej pisze.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob sty 13, 2018 20:46 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Dziękują, zrobię tak :)
Obrazek

evik75

 
Posty: 807
Od: Czw mar 29, 2012 21:26

Post » Sob mar 03, 2018 8:02 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Ostatnio jakoś słabo z adopcjami. Kilka kotów ogłaszam od paru miesięcy, a wczoraj wrzuciłam ogłoszenia nowego niebieskiego bikolorka - Antosia. Śliczny i miły kocio, a nikt nie dzwoni. W rzeczywistości ma jaśniejsze futerko niż na fotach. Kocurek ma 8 miesięcy, lubi koty i psy, dla Krzyśka miziaczek, grzeczny, delikatny.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Sob mar 03, 2018 9:40 Re: Koty w DT "Białogonki", niebieska szylcia i inne

Cudo. :1luvu:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 153 gości