Zabezpieczenie balkonu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 31, 2016 20:26 Re: Zabezpieczenie balkonu

Czy ktoś może używał do zamocowania siatki , takich oto zaczepów? http://www.sklep.linarem.pl/p149,ecopic ... iatek.html
Zastanawiam się, czy to się sprawdza. Muszę zabezpieczyć balkon w bloku , dla moich kotów a wolałabym nie wiercić w nowej elewacji . Jeżeli taka bezinwazyjna metoda miała by się sprawdzić to super :)

kinia79

 
Posty: 50
Od: Pt sie 15, 2008 18:10
Lokalizacja: Przemyśl

Post » Wto maja 31, 2016 20:37 Re: Zabezpieczenie balkonu

zaznaczę
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto kwi 04, 2023 11:51 Re: Zabezpieczenie balkonu

Szukam info i do swoich starych postów się dokopałam - dziwne uczucie :ryk:

Cóż, balkon finalnie zabezpieczyłam prowizorycznie (dookoła i naciągana klapa), tak więc jak koty się balkonowały to ja też - z książką w progu. Stara siatka ma już lata i zaczęła się kruszyć. Do tego mam teraz turbo aktywną i myśliwską młodziankę - chciałabym zabezpieczyć balkon tak porządnie i odzyskać radość z otwierania.

Balkon ten sam co ostatnio:
- bez dachu, więc nie ma się czego złapać od góry
- wymagany montaż bezinwazyjny ALE zaczepy bezinwazyjne nie trzymają się elewacji, albo wychodzą razem ze styropianem :oops: (przerabiałam)
- chciałabym zachować dostęp do wysięgników - jakaś otwierana część.


Myślę czy by nie zrobić rusztowania z 4 rurek, trytytkami przymocować je do barierek, na nich rozpiąć docięte kawałki siatki - kiepski pomysł?
Do tego balkon kończy się w 3/4 długości okna i parapetu - czyli nawet jakbym zbudowała siatkowy boks, tam jest luka (wystarczy wskoczyć na parapet).
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto kwi 04, 2023 12:00 Re: Zabezpieczenie balkonu

Pierwsze zabezpiecznie takie miałam.
Profile od metalowych regałów, mocowane do barierki, trytkami i metalowymi obejmami.
Wysokość ponad dwa metry, musiałam dwa profile łączyć, bo mają 1,5 metra.
Siatka luźno rozpięta, żeby koty nie mogły się wdrapać.
Na wierzchu przymocowałam coś w rodzaju daszka.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 905&type=3

Co do luki nie poradzę, wiem, że profesjonalne firmy robią takie balkony, ale prawdopodobnie mocują zabezpieczenie do elewacji.
U mnie była luka pomiędzy profilem a ścianą, jak widać przymocowałam do profilu poziome balszki i na nich rozpięłam dodatkową siatkę.

Obecnie mam taką bezinwazyjną konstrukcję z profili aluminiowych i to jest prawie cała zamknięta klatka, przymocowana jest do barierki, ale też trzyma się dzięki swojej sztywności.
Obrazek
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto kwi 04, 2023 19:12 Re: Zabezpieczenie balkonu

Nie pokazuje mi się zdjęcie z linka, ale nic to. No balkon zabezpieczony miodzio :oops: - wyobrażam, że można sobie na luzie wyjść bez uprzedniego wypraszania kotów do innego pokoju i dziwnych wygibasów przy blokowaniu dojścia na balkon obłąkanemu kocurowi.

Dałam ogłoszenie na lokalnej grupie, bo sama profesjonalnie nie ogarnę, ale póki co jeden trolśmieszek się trafił i jedna osoba pytajaca "czy te koty to na odanie" ( bo dla uwagi zamieściłam archiwalne zdjecie wrześniowych tymczasów)
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto kwi 04, 2023 19:14 Re: Zabezpieczenie balkonu

Poszukaj raczej firmy, która się tym zajmuje w Twojej okolicy.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10925
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 04, 2023 19:36 Re: Zabezpieczenie balkonu

Szukam, tylko u nas, w prawym dolnym rogu trochę posucha. Jeden kontakt będę sprawdzać. Drugi był obiecujący, ale pan wyemigrował - dalej trudni się siatkowaniem balkonów, ale w okolicach Wiednia.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto kwi 04, 2023 20:04 Re: Zabezpieczenie balkonu

Fatka pisze:Nie pokazuje mi się zdjęcie z linka, ale nic to. No balkon zabezpieczony miodzio :oops: - wyobrażam, że można sobie na luzie wyjść bez uprzedniego wypraszania kotów do innego pokoju i dziwnych wygibasów przy blokowaniu dojścia na balkon obłąkanemu kocurowi.

Dałam ogłoszenie na lokalnej grupie, bo sama profesjonalnie nie ogarnę, ale póki co jeden trolśmieszek się trafił i jedna osoba pytajaca "czy te koty to na odanie" ( bo dla uwagi zamieściłam archiwalne zdjecie wrześniowych tymczasów)


Zrobiłam publiczne, zobacz teraz.
Dobrze siatkuje grupa B2
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto kwi 04, 2023 20:08 Re: Zabezpieczenie balkonu

Bardzo Ci dziękuję, fajnie to wygląda.

Do nich właśnie zapytanie wysłałam.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro maja 10, 2023 13:10 Re: Zabezpieczenie balkonu

Zabezpieczenie balkonu ( 170 x 100 cm) wyceniono mi na 2100 zł - jeżeli chcę lepszą siatkę (a dla Skrobki bym chciała bo odrzutowiec) to 2400 zł.

Muszę przetrawić, uzbierać i doinformować się w spółdzielni czy planują odnawianie elewacji, bo w bloku naprzeciwko od wczoraj rusztowania rozkładane są.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro maja 10, 2023 13:32 Re: Zabezpieczenie balkonu

Siatkowałam w wrześniu zeszłego roku cztery okna, w tym jedno podwójne. Zapłaciłam 1000 zł. Firma z Bydgoszczy ale dojeżdżają. Cena łącznie z dojazdem. Do mnie to 120 km.
https://topprotect.pl/realizacje/montaz ... lkonowych/
W tej samej firmie siatkowałam w 2016 r balkon (loggia) i jedno okno. 700,00 zł
Tylko, ja nie mam szaleńców więc zwykła siatka.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro maja 10, 2023 13:42 Re: Zabezpieczenie balkonu

Do mnie za daleko (prawie 500 km).

Trawię. Prawie cała wypłata a jam jest wynajmująca, to nie moja chata. Pragnę jednak komfortu otwierania balkonu bez kręcenia głową jak w egzorcyście i odganiania kotów..
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5969
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro maja 10, 2023 15:06 Re: Zabezpieczenie balkonu

Zapłaciłam 2750 dwa lata temu za 180 na 380.
Siatka metalowa.
Jestem szczęśliwa, bo mogę kotom zostawić otwarte, jak wychodzę, a one to uwielbiają.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro maja 10, 2023 17:55 Re: Zabezpieczenie balkonu

Siatkę na balkon i okno, w bloku montowała mi firma Siatkidlakotów.
https://www.siatkidlakotow.pl/siatka-dl ... alkon.html
https://www.siatkidlakotow.pl/uploads/i ... C_0648.JPG
Jedyna niedogodność to, że Ja musiałam dostosować się do ich terminu- aby nie płacić extra za dojazd do moich Chojnic.
Byłam na tyle zadowolona, że tej samej firmie poleciłam wykonanie zabezpieczenia u "dziecka" w Malborku.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3575
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., Frankkelry, kasiek1510, Necz i 144 gości