Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radioakt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 08, 2015 8:57 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Witaj alata,

nie ma potrzeby abys musiala miec kogokolwiek w Anglii.
http://www.viovet.co.uk/Vidalta_Tablets ... ta&sct_r=1

Ta apteka wysyła do Polski bezproblemowo, osobiście z niej zamawiałam. Wystarczy recepta od naszego polskiego weterynarza wypełniona i zeskanowane wg ich formularza.
Mój kot brał Vidaltę 2 lata, nigdy po niej nie wymiotował i nie miał żadnych biegunek.
W razie pytań jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam.
Eśkowe mruczanki: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... 0#p8422130
Borysowe mruczanki: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=167143

Esiu [*]15.07.1995 - 02.01.2014r.... byłeś mi wschodem słońca i zachodem...
Borys [*] 2009 - 28.02.2019r. .. byłeś mi Najdroższym Towarzyszem ...

feniks32

 
Posty: 1506
Od: Pt gru 04, 2009 21:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 08, 2015 15:08 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Cześć Alata,

Ja też zamówiłam Vidaltę przez internet podaję Ci link:

http://www.petdrugsonline.co.uk/prescri ... blets-10mg

Tylko trzeba mieć receptę od weterynarza.

Jak przyjdą te tabletki to napiszę.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Wto gru 08, 2015 15:13 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Sprawdziłam aptekę podaną przez Feniks 32, w tej w której ja zamowiłam jest aktualnie taniej 1tabletka kosztuje 0,37 funta plus koszt dostarczenia 10 funtów.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Wto gru 08, 2015 16:42 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Super, dziękuję Wam bardzo :1luvu: :1luvu: Poproszę weterynarza o receptę :D
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie gru 13, 2015 20:49 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

dołaczam sie do wątku z moim Kropkiem , to kot 12 letni z interwencji , stwierdzono nadczynnosc tarczycy , od 10 dni podaje metizol 1/2 t 2x dziennie ,poprawa byla szybko ale od wczoraj nie je ,wymiotowal , dzis mu nie podalam juz dawki ,powiedzcie cos o tej diecie przy nadczynnosci,bardzo prosze

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 14, 2015 23:25 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kocka - mój Rudy za pierwszym razem dostawał o połowę mniejszą dawkę niż twój Kropek tzn. 1/4 tabletki 2 x dziennie i po dwóch tygodniach przestał jeść , był totalnie apatyczny, zero zainteresowania światem zewnętrznym. Lekarz kazał mi odstawić i obserwować. Rudy dochodził do siebie bardzo powoli. Dopiero po 2 tygodniach był znowu ok. Potem przez 2 miesiące czul się dobrze więc nie podawałam mu metizolu. Kiedy wróciły objawy nadczynności zaczęłam mu podawać metizol w dawce 1/4 tabletki na dzień. Przez kilka dni czuł się trochę gorzej potem było ok. Po miesiącu zrobiliśmy badania ale T4 było nadal wysokie nie wzrosło ale też niewiele spadlo. Po następnym tygodniu Rudy zaczął znowu dużo pić, wymiotował miał biegunkę a następnie przestał jeść. Nie było mowy o diecie bo nie chciał jej tknąć. Nie wiedziałam czy odstawić mu ten metizol czy przeciwnie , raczej go zwiększyć. Ale to ,że dużo pił sugerowało , że to nadczynność więc zwiększyłam mu dawkę do 1/4 dwa razy dziennie. Przez kilka dni czuł się żle. Nadal wymiotował, miał biegunkę słabo jadł. Ale po ok.5-7 dniach poczuł się lepiej, zaczął jeść jest teraz weselszy i już nie pije tyle wody.
Myślę ,ze odstaw Kropkowi metizol a kiedy dojdzie do siebie wejdż małymi dawkami tak jak ja. Mój lekarz mówi, że jeśli kot żle toleruje lek za pierwszym podaniem to trzeba zaczynać znowu najmniejszą dawką i powinno być ok.
Jeśli chodzi o dietę to jest to karma Hillsa y/d , problem ppolega na tym ,że kot powinien jeść tylko tę karmę. Nic innego.
W przypadku mojego Rudego to jest nie do zrobienia. Zresztą koty z nadczynnością tarczycy są bardzo wybredne.

Dziś dostarczyli mi Vidaltę - to wiadomość dla Alata- przyszła zgodnie z planem, ale póki co zaczekam z podawaniem jej , jeśli oczywiście dalej będzie dobrze na metizolu.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Pon gru 14, 2015 23:34 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

dziekuje za odpowiedz ,odstawilam wczoraj juz metizol ,dzis bylam na kroplowce bo wymiotowal mocno ,narazie wstrzymuje sie z podawaniem ,a jak karmilas jak nie chcial nic jesc? Strzykawka na sile czy tylko kroplowki? wszystkie sugestie chetnie przeczytam , tak mi go szkoda bardzo ,troche przytyl u mnie a teraz znow waga w dol :(

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 14, 2015 23:58 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Jeden maksymalnie dwa dni bez jedzenia wytrzymywałam. Jeśli nadal nie jadł podawałam troszkę kleiku ryżowego na wodzie ale tego bezmlecznego. W małych ilościach, tak żeby oszukać wątrobę.
Ale jeżeli dostał kroplówkę i przeciwwymiotne to jutro powinien trochę zjeść. Jeśli odstawiłaś metizol to on powoli będzie wracał do siebie . Tylko to jest naprawdę powoli.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Wto gru 15, 2015 0:28 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

to troche mnie pocieszylas bo myslalam ze to juz dzis bedzie troszke lepiej ,a jak mowisz ze do 2 tygodni to bede czekac ,jutro tez kroplowka i nadzieja ze cos zje z wlasnej woli

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 15, 2015 0:35 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Każdego dnia powinna być malutka poprawa.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Wto gru 15, 2015 11:10 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

dzisiaj dalam strzykawka ok 4 ml conva , nie chce jesc nadal , po pracy jade na kroplowke a ile dawalas tego kleiku w jednej porcji?

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 15, 2015 14:20 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kocka- ja dawałam 1-2 ml na raz i tak często jak się dało. Jak zjadł 10 ml to byłam szczęśliwa.

Ale po odstawieniu metizolu to on dziś powinien już coś skubnąć. U mnie zaczynał od odrobinki pasztetu. Nic innego nie chciał.
Ja myślę, że jeśli on do jutra nie będzie jadł to zrób mu badania krwi, bo to może być coś innego albo po podaniu metizolu ujawniła się niewydolność nerek albo jest inna niezależna przyczyna. Warto sprawdzić kreatyninę, mocznik ale także inne parametry.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Wto gru 15, 2015 21:12 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

wyszly podwyzszone kilkukrotnie enzymy watrobowe aspat 81,6 a alat 315,7 pozostale wyniki w normie T4 ma 54 , zanim go wzielam podobno glodowal po kilka dni , moze ma nieodwracalnie uszkodzona watrobe ,mam umowione usg ale dopiero na poniedzialek .nadal sam nic nie je ,podaje conva po trochu :(

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 15, 2015 21:58 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

kocka - a przed wprowadzeniem metizolu kocurek miał parametry wątrobowe ok? Chyba nie miał ich badanych? Bo u mojej kotki
jak T4 wybijał ponad normę to parametry wątrobówe od razu też szły w górę. Jakie normy masz dla T4?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto gru 15, 2015 22:06 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

norma jest do 30 , tez byly podwyzszone ale nie az tak bardzo,

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magic99 i 302 gości