Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radioakt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 07, 2017 23:59 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

gosiczek pisze:Witaj Alata,
Dzięki za informacje o poziomie cukru. Krew jest pobierana rano a badanie robią zawsze w godzinach wieczornych. To może być ten sam problem. Ale przeanalizowałam wyniki Rudego i okazało się ,że ten cukier systematycznie spada od 2015 roku . Norma jest od 100 do 130. Będę musiała go sprawdzić tak jak mówisz.

A jak tam Czesio ? Nadal bierze encortolon ?


Czesio znowu ma zwiększoną dawkę encortolonu do 5 mg na dobę. Po biopsji, którą miał w sierpniu, pogorszyło mu się z jelitami :( Dostaje teraz w sumie 5 razy dziennie jakieś lekarstwa, ale wyraźnie mu się to podoba.
Co u Rudego (poza spadającym poziomem cukru)? Mam nadzieję, że przestał chudnąć i czuje się dobrze :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie paź 08, 2017 0:07 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Erin pisze:U mojej najstarszej kotki wyszła nadczynność tarczycy (dwukrotnie przekroczony poziom T4).
Dostaje Methizol. Wet próbował szukać innego leku (nie pamiętam nazwy), ale nie ma w hurtowniach.
Szukać dalej? Robić jeszcze jakieś badania?

Są koty, które bardzo dobrze reagują na Metizol, ale akurat mój do nich nie należy. Koci zamiennik to Thiafeline (pisała już o nim kocka), który u nas sprawdza się doskonale. W przeciwieństwie do Metizolu nie powoduje wymiotów i nie ma problemów z podaniem go kotu. Myślę, że warto próbować zdobyć Thiafeline. U nas w hurtowniach weterynaryjnych zwykle jest dostępny, chociaż raz zdarzyło nam się, że go nie było i czekaliśmy prawie dwa tygodnie.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt paź 13, 2017 10:23 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kocka, czy udało się coś załatwić?

I jeszcze pytanie o badania kontrolne: jak często je robicie?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt paź 13, 2017 10:44 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

tak jak pisalam w pw moge zamowic dla Ciebie i wyslac poczta , badania robie narazie co 2 miesiace

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 13, 2017 10:46 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Odpisałam, że poproszę :)
Daj znać, ile wpłacić.

I dzięki za info :)
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie paź 15, 2017 12:31 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Erin pisze:Kocka, czy udało się coś załatwić?

I jeszcze pytanie o badania kontrolne: jak często je robicie?


My robimy badania kontrolne co 4-6 tygodni. Częściej niż co 4 tygodnie nie warto, bo zmiana poziomu hormonów nie będzie jeszcze widoczna.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie paź 15, 2017 15:47 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Podobnie mówił nasz wet. Dzięki za info :)

A tak z innej beczki: Czy Wasze tarczycowe koty też są chude? Udało się komuś podtuczyć delikwenta?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto paź 17, 2017 8:58 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Przypomnę się.

Erin pisze:A tak z innej beczki: Czy Wasze tarczycowe koty też są chude? Udało się komuś podtuczyć delikwenta?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto paź 17, 2017 10:58 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Przepraszam ale jestem tu nowa i nie ogarniam tego forum od strony czysto technicznej. Kilka dni temu wysłałam wiadomość prywatną do Erin z pytaniem czy jest zainteresowana moją vidaltą, ale nie otrzymałam odpowiedzi więc po kilku dniach wysłałam vidaltę komuś innemu, kto napisał do mnie na FB.
A dziś otrzymałam wiadomosc od Erin, z pytaniem czy moje ogloszenie o vidalcie nadal jest aktualne. Wygląda na to, że Erin nigdy nie otrzymała mojej pierwszej wiadomości sprzed kilku dni. I co jeszcze dziwniejsze, ja teraz nie mogę odpisać do Erin na priv, bo w mojej skrzynce odbiorczej nie widzę opcji "odpowiedz". Dlatego piszę tutaj.
Tak czy inaczej: vidalty niestety już nie mam, ogłoszenie nieaktualne, przepraszam wszystkich z szczególnie Erin.

IngaHolle

 
Posty: 2
Od: Sob paź 07, 2017 16:35

Post » Wto paź 17, 2017 11:15 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kminek jest tluscioszkiem, schudl co prawda ok 2 kilo, a ja myslalam ze to wynik moich dzialan ale chyba to przez tarczyce.Jednak przy wczesniejszych prawie 9 kilo to nawet dobrze ze schudl, teraz wazy ponad 6 i apetyt mu dopisuje, jak przychodze wieczorem to bardzo sie domaga wieczornego miesa , nie da rady nic zrobic czy porozmawiac bo tak marudzi.

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 17, 2017 12:29 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Moja kocica też by ciągle jadła. Niestety, jest bardzo szczupła, że tak powiem. A zawsze był z niej kawał kota. Ciekawe, jak długo po rozpoczęciu kuracji hormonami trzeba czekać?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto paź 17, 2017 13:23 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

nie wiem jak to sie ma do tycia , ale zmiane w zachowaniu widzialam juz po kilku dniach , Kminek tak mial tez ze nie spal za bardzo w nocy ,tylko chodzil ,skakal po lozku , atakowal Gwiazdke ,nie mogl sobie znalezc miejsca , po tabletkach spi w nocy, jest spokojniejszy choc nadal Gwiazdke trzepnie ,teraz jednak mam wrazenie ze to tak dla utrzymania porzadku a przedtem to nie wiedzial co zrobic z nadmiarem energii.

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 17, 2017 13:59 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Oj, z tą energią to masakra. Latała, jakby jej ktoś perhinga pod ogonem odpalił :spin2:
Teraz trochę spokojniejsza.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto paź 17, 2017 22:56 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Mój Czesio bardzo schudł. Przed chorobą ważył ponad 6 kg, w ciągu pół roku stracił kilogram i chudł dalej, do 4 kg. Nie zdążył przytyć, bo w międzyczasie zaczęły się kłopoty z jelitami - bardzo ciężkie IBD, przez co nadal tracił na wadze.
Nie wiem jak Wasze koty, ale przy dużym wzroście poziomu hormonów tarczycy Cześ wylizuje sobie futerko na brzuszku i po wewnętrznej stronie łapek do gołej skóry :( Kiedy udaje się ustabilizować tarczycę, futerko zaczyna odrastać.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro paź 18, 2017 6:26 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Tego u nas nie było. Tylko duża utrata wagi i silna nadpobudliwość, co - zważywszy na fakt, iż kocica zawsze była temperamentna - zaczęło być zastanawiające.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib, Silverblue i 201 gości