Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radioakt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 15, 2017 22:34 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

EDIT: Dostaję na maila pytania odnośnie mojego wpisu, ale nie mogę na nie odpowiadać, gdyż jak się tu zaloguję, to moja skrzynka jest pusta i nie mam w profilu nawet moich wpisów, tylko muszę szukać w wyszukiwarce. Forum działa fatalnie, więc proszę o podawanie w treści swojego kontaktu, żebym mogła odpisywać na maile.

Witam, mój 16 letni koteł ma nadczynność tarczycy, zdiagnozowaną w 2013roku. Był szprycowany Metizolem, który działał krótko, potem Thyrozolem z tym samym efektem.
Ja również mam problem z tarczycą, i jak pewnie wiadomo, każdy natknął się na źródła naukowe i strony o Płynu Lugola. Czytam bardzo dużo, i staram się, żeby to były informacje wiarygodne, czyli artykuły i fragmenty książek naukowych i lekarzy "outsiderów", który idą pod prąd narkobiznesowi farmaceutycznemu. Mój kotek mniej więcej po 2 latach brania tych świństw przestał na nie reagować, T4 podskoczyło już do przeszło 9. Nie mogłam mu podnieść już dawki, bo by to było dla niego zabójstwem, zaczął by chorować natychmiast na inne choróbska. Musiałam zaryzykować, raz dodałam kropelkę Płynu Lugola do wody, za kilka dni znowu to samo. Powtórzyłam kilka razy w miesiącu. Efekt-T4 1,4. Przypadek, nie sądzę. Sami wyciągnijcie wnioski. Rozmawiałam już z 8 lekarzami na ten temat, każdy gada, że to niemożliwe, że koty inaczej przyswajają jod..najlepszy tekst "na studiach tego nie uczą". Wystarczy spojrzeć na potwornie drogie suplementy dla zwierząt, co mają w składzie. Dokładnie to, czego potrzebuje człowiek, w czołówce jest jod i wszystkie podstawowe witaminy. Kotu błyskawicznie poprawiło się futerko i samopoczucie, myślę że jak na jego dojrzały wiek, to jest okazem zdrowia. Teraz po zmniejszeniu dawki Thyrozolu do minimum, mogę go kompletnie odstawić. Ps. Wymioty są przede wszystkim spowodowane tabletkami, zbadajcie lepiej kotkom układ trawienny, czy nie mają zapalenia jelit. Koniecznie USG i kompletna morfologia. Przy chorobach autoimmunologicznych trzeba też podawać probiotyki, żeby wchłanianie było prawidłowe. pozdrawiam i życzę wszystkim kotkom powrotu do zdrowia, nie dajcie sobie wmówić, że one będą musiały przyjmować tabletki przez całe życie.
Ostatnio edytowano Pt wrz 21, 2018 17:55 przez Cot, łącznie edytowano 1 raz

Cot

 
Posty: 1
Od: Pt wrz 15, 2017 22:24

Post » Wto paź 03, 2017 19:52 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Witajcie,
Czy ktoś wie co oznacza niski poziom cukru u kota ? Mój Rudy jest od kilku lat na metizolu ale zauważyłam, że systematycznie spada mu poziom cukru z 95 w 2015roku do 68 obecnie. Martwię się bo nie wiem z czego to wynika.Zauważyłam ,że nie jest to związane z poziomem t4. Czy to objaw cukrzycy ? Inne parametry także nerkowe ma w normie.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Śro paź 04, 2017 17:00 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Nasz weterynarz mówił, że jeśli badanie jest wykonywane parę godzin po pobraniu krwi, to poziom cukru może wyjść niższy od rzeczywistego. Mieliśmy ten problem z badaniami Czesia. W najbliższej okolicy nie ma laboratorium wykonującego badania poziomu lipazy, więc weterynarz wysyłał krew do Labvetu w Krakowie lub do Vetlabu we Wrocławiu. W pakiecie było badanie poziomu cukru, który zawsze wychodził niemierzalny, podobno właśnie z powodu kilku godzin transportu. Dlatego zawsze przed wysłaniem próbek weterynarze w lecznicy od razu sprawdzali krew glukometrem i wyniki były w normie.
Nie wiem czy u Ciebie może wchodzić w grę coś podobnego. Może po prostu kotek inaczej się odżywia i wyniki się zmieniły. Właściwie nawet nie pamiętam czy 68 to jeszcze norma czy już poniżej :oops: Tak czy inaczej, oby to nie było nic poważnego :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro paź 04, 2017 23:15 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Witaj Alata,
Dzięki za informacje o poziomie cukru. Krew jest pobierana rano a badanie robią zawsze w godzinach wieczornych. To może być ten sam problem. Ale przeanalizowałam wyniki Rudego i okazało się ,że ten cukier systematycznie spada od 2015 roku . Norma jest od 100 do 130. Będę musiała go sprawdzić tak jak mówisz.

A jak tam Czesio ? Nadal bierze encortolon ?

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Czw paź 05, 2017 7:25 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

U mojej najstarszej kotki wyszła nadczynność tarczycy (dwukrotnie przekroczony poziom T4).
Dostaje Methizol. Wet próbował szukać innego leku (nie pamiętam nazwy), ale nie ma w hurtowniach.
Szukać dalej? Robić jeszcze jakieś badania?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob paź 07, 2017 9:25 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Na fejsie Inga Holle napisała :
"Proszę o udostępnianie wśród kociarzy.
Sprzedam lek dla kota z nadczynnością tarczycy:
Vidalta 10 mg, nowe, nieużywane, ani razu nie otwarte opakowanie 100 tabletek. Termin ważności czerwiec 2018. Mogę dorzucić jeszcze 13 tabletek które zostały mi z poprzedniego opakowania, ich termin ważności to 30.10.2017.
Cena rynkowa to ok 200-300 zł w zależności od kursu funta. Ja sprzedam za 100 zł.
Sprzedaję ponieważ mojemu kotu nie będą już potrzebne. :-( (R.I.P.)"

Może ktoś potrzebuje ?
Obrazek

MałgosiaZ

 
Posty: 2739
Od: Nie lut 06, 2011 20:40
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post » Sob paź 07, 2017 9:49 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Chętnie wezmę, jeśli jeszcze aktualne.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob paź 07, 2017 13:29 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kminek bierze Thiafeline vet , wyniki sa idealne ,kot czuje sie bardzo dobrze

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 07, 2017 14:58 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

A gdzie to można zdobyć?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob paź 07, 2017 16:18 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Ja kupuję u mojego weta w Łodzi

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 07, 2017 16:30 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kurka, u nas w hurtowni vet nie ma :(
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob paź 07, 2017 16:38 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

moge po niedzieli zadzwonic i zapytac o sprzedaz jak chcesz

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 07, 2017 16:41 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Dzień dobry. To ja mam do sprzedania tą Vidaltę.
Vidalta 10 mg, nowe, nieużywane, ani razu nie otwarte opakowanie 100 tabletek. Termin ważności czerwiec 2018. Mogę dorzucić jeszcze 13 tabletek które zostały mi z poprzedniego opakowania, ich termin ważności to 30.10.2017.
Cena rynkowa to ok 200-300 zł w zależności od kursu funta. Ja sprzedam za 100 zł.
Sprzedaję ponieważ mojemu kotu nie będą już potrzebne. :-( (R.I.P.)
Czy ktoś z Państwa jest zainteresowany?

IngaHolle

 
Posty: 2
Od: Sob paź 07, 2017 16:35

Post » Sob paź 07, 2017 17:05 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Pewnie :) Dzięki!
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob paź 07, 2017 17:06 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

ok to odezwe sie w pon :ok:

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 269 gości