Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radioakt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 18, 2017 20:45 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kminek tez ostatnio bardziej sie wylizuje niz kiedys,
cos poczta nawala :(
ja na swoja przesylke czekam juz od 12 :evil:

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 19, 2017 9:45 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Dziś dostałam paczuszkę. Dziękuję, kocka :love:

Natomiast osobie, która oferuje lek do odsprzedaży, a potem nie odpowiada na pw, nie dziękuję.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw paź 19, 2017 12:44 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Erin pisze:
A tak z innej beczki: Czy Wasze tarczycowe koty też są chude? Udało się komuś podtuczyć delikwenta?


Mój jest wciąż na diecie - odchudzajacej :lol:
Teraz ma 7,5kg i choć jest dużym kotem, troszkę mógłby jeszcze zrzucić ... Wiem jednak, ze to nierealne.

Badania robimy co mniej wiecej 6 tygodni.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw paź 19, 2017 13:51 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Kurczę, to jak ja mam podtuczyć moją Królewnę? :20147
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw paź 19, 2017 20:44 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

nie mam pojecia jak sie tuczy koty, moje zawsze byly lakomczuchami z zapasem tluszczu na brzuchu :D

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 20, 2017 5:49 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Ale moja kocica też jest łakomczuchem. Mogłaby jeść na okrągło. Niestety, przez te hormony mocno zeszczuplała. I nie mogę jej podtuczyć.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt paź 20, 2017 16:45 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

napisz jak sie sprawdza thiafeline i kocika

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 20, 2017 16:50 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Napiszę :)
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw lis 23, 2017 23:13 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Witaj Alata,
Rudy od dwóch tygodni bierze encortolon w dawce 2.5 mg dziennie.
Ważył już 2.85kg a przed nadczynnością tarczycy i IBD 6kg. Przez pierwszy tydzień bylo coraz lepiej. Rozwolnienie ustało.Przytył.
Wczoraj miał znowu biegunkę , dziś wymiotował a mimo to bez przerwy chciał jeść. Caly dzień praktycznie nie odchodził od miski i domagał się jedzenia. To zwykle był objaw wzrostu hormonów tarczycy więc w desperacji zwiększyłam mu dawkę . Zobaczymy co będzie jutro.
Ale mam problem z karmą. Już nie wiem co mu dawać ,żeby mu nie zaszkodzić. Napisz proszę czym karmisz Czesia- może to będzie też odpowiednie dla Rudego.
Czy twoi lekarze mówili ci coś o tym jak powinno się podawać steryd z metizolem, to znaczy co rano a co wieczorem i czy to ma jakieś znaczenie?
Czy Czesiowi też skoczyły hormony po sterydzie ? Zwiększył mu się apetyt?

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Sob lis 25, 2017 18:27 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Cieszę się, że Rudy trochę przytył :201461 Czesio też powoli przybiera na wadze, chociaż zdarza mu się odrobinę schudnąć.
Nasi lekarze mówili tylko tyle, że między różnymi lekami powinniśmy zrobić przynajmniej dwugodzinną przerwę. Endokrynolog uprzedzał, że po sterydzie hormony tarczycy mogą podskoczyć, ale ku naszemu zdziwieniu u Czesia szybko wróciły do normy, chociaż nawet nie zwiększaliśmy dawki Thiafeline.
Nasz kocurek je przede wszystkim suchy Royal Canin Gastrointestinal Moderate Calorie (to na problemy z brzuszkiem), a do tego - o ile nie ma rozwolnienia - niskotłuszczowe puszki Applaws (http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/537898) Pierś z kurczaka z kaczką (0,1% tłuszczu) i szaszetki Feline Porta 21 (http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... _21/647512). Zamierzam wypróbować jeszcze saszetki Applaws Senior w galarecie i Miamor Feine Filets.
Gdyby nie kłopoty z trzustką, nasz endokrynolog sugerowałby Hill's Presciption Diet Thyroid Care (http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... y_d/467438), ale ta karma ma za dużo tłuszczu dla naszego Czesia :(
Może Rudy tak domaga się jedzenia, bo po prostu jest głodny po wczorajszych i dzisiejszych kłopotach gastrycznych? Czesiowi po sterydzie też wzrósł apetyt, u niego wzrost poziomu T4 przejawia się głównie nerwowością i nadpobudliwością.
Czy lekarze mówili Ci coś o odstawianiu sterydu? Bardzo ważne jest żeby robić to powoli, redukując dawki nie częściej niż co 10-14 dni i nie więcej niż o połowę.
Pozdrawiam i życzę zdrowia Rudemu :201461
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie lis 26, 2017 10:18 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Ja też zamówiłam te trzustkowe puszki, chyba jutro przyjdą. Plus Intesinal suchy, ale ten normalny, bo moja kocica wciąga jak odkurzacz, a chuda jak szczapa.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie lis 26, 2017 20:24 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Na razie przez miesiąc ma brać encortolon. Ale póki co jest rozwolnienie. Po ziększeniu dawki metizolu trochę się uspokoił ale tak naprawdę to nie interesuje się niczym oprócz jedzenia. Suchej karmy jeść nie może bo zawsze po niej wymiotuje bez względu na rodzaj karmy. Z mokrych przez pewien czas dobrze znosił Animondę Integra Protect Sensitive w rożnych smakach ale po jakichś trzech czy czterech miesiącach kategorycznie odmówił i teraz już ich nie tknie. Potem Real Nature Senior też w róznych smakach , potwornie drogie ale było warto po poprawiła się sierść i nie miał bigunek ale też po kilku miesiącach nie chciał już tego jeść a na dodatek zaczął mieć biegunki. Teraz dostaje gastro intestinal ale bez rewelacji. Do Hillsa y/d feline nie
dochodzi. Przetestowałam już co tylko moglam i już nie wiem czym go karmić, a je potwornie dużo albo wcale kiedy gorzej się czuje.
Dlatego prosilam o podpowiedż czym karmisz Czesia bo one mają te same choroby to pewnie i żywienie powinno być podobne ?

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Pon lis 27, 2017 17:53 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

To rzeczywiście masz problem z karmieniem Rudego. Z Czesiem na szczęście jest trochę łatwiej, chociaż przy przejściu na dietę nie obyło się bez protestów, zwłaszcza że na początku miał być tylko na suchym, bo po dowolnym mokrym od razu miał biegunkę.
Czy Rudy oprócz sterydu dostał też antybiotyk? Czesiowi pani dr gastroenterolog czasem zapisuje przy biegunkach. Poza tym regularnie podajemy Bioprotect (probiotyk).
Na te puszki i saszetki, o których pisałam, Czesio wręcz się rzuca :lol: Oby Rudy zareagował podobnie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie gru 03, 2017 20:18 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Witajcie, bardzo długi czas walczę z przewlekłymi rozwolnieniami u mojej 17 letniej kotki. Wcześniej raz na jakiś czas pojawiały się w miarę zwarte qpale- niestety od kilku miesięcy jest przewlekła biegunka. Weterynarze nie mieli już pomysłu na leczenie kota - odrobaczali, badali nerki, wątrobę, trzustkę, w końcu zbadali tarczycę i wyszło T4 184,08 nmol/l (15,40-42,37) oraz stan zapalny trzustki (stwierdzony na podst. wysokiego poziomu amylazy). Kicia dostała Metizol w dawce 1/2 tabl. dziennie oraz Kreon. Dziś mija 4 tydzień brania lekarstw- i zero poprawy. Kupy nadal wodniste, "strzelające", z dużą ilością gazów (3-5 dziennie), sierść nadal brzydka i wciąż duży apetyt. Na dodatek pojawiło się wyłysienie w okolicy karku (przypuszczam, że ona się drapie)- wyczytałam, że uporczywy świąd może być skutkiem ubocznym leku. Czy są tu osoby, których koty miały reakcje skórne na Metizol? I pytanie do alata i gosiczek na podstawie czego diagnozuje się IBD, czy podawanie sterydu zakończyło obecnie problemy rozwolnieniowe waszych futer?

Neriss

 
Posty: 97
Od: Sob lis 26, 2011 11:39

Post » Pon gru 04, 2017 19:14 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Neriss , wydaje mi się, że przy tak dużym poziomie nadczynności tarczycy 1/2 metizolu to jest za mało. Po 4 tygodniach powinnaś mu już sprawdzić poziom T4. Jeśli nadal będzie wysoki to trzeba zwiększyć dawkę metizolu.Jak T4 wróci do normy to biegunka ustąpi. Jeśli ma IBD to będzie musiał brać steryd ale żeby to zdignozować trzeba zrobić USG brzuszka.
A robilaś USG tarczycy?
Co do wylizywania to mój raczej wcale się nie liże. Ale Alata pisała że jej Czesio wylizuje brzuszek przy wysokim poziomie T4.
Tak, że zacznij od badania krwi.
Mój Rudy jest na sterydzie od 3 tygoni . Najpierw się poprawiło , potem po 2 tygodniach rozwolnienie , zwiększyłam mu metizol bo wyglądało na to że skoczyły mu hormony tarczycy ( po3 latach na metizolu można to rozpoznać nawet bez badania tylko po objawach) i teraz jest ok. Kupki śliczniutkie.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojtek i 176 gości