Moje tymczasy- na pomoc ukraińskim kotom str. 47

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 16, 2017 10:50 Re: Moje tymczasy- 3 tymczasy :)- wieczne???:(

Obrazek

nowe tymczasy...sztuk 3...silny koci katar...jedno prawie miała całkowicie zaklejone oba oczy, dwójka po jednym (patrz zdjęcie). 3 identyczne - czarne, białe wąsiki, białe skarpetki, koteczka i dwa kocurki...niecałe 6 tygodni...
powinny nazywać się: Brak rozsądku, Brak rozumu, Brak zdrowych zmysłów...tudzież Głupota, Szaleństwo, Wariactwo....
niemniej na razie zwane są zbiorczo Hasioczkami (odłowione na śmietniku w Chorzowie - hasiok = śmietnik (in ślonski :D )

Niestety na razie nie udało się złapać matki kociaków. Kciuki potrzebne za zdrówko malców, złapanie kotki (jej poprzedni miot został zadziobany przez sroki :( ).

A winna Ciotka MamaGiny 8) :wink: :ok: :201461 :201461 :201461
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Pt cze 16, 2017 13:57 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

:ok: :ok:

mahob

Avatar użytkownika
 
Posty: 12523
Od: Czw lut 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 16, 2017 14:50 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

:ok: :ok:
Obrazek Obrazek

anita5

 
Posty: 22470
Od: Sob cze 18, 2005 16:48
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt cze 16, 2017 21:00 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

Malce wczoraj były w stanie opłakanym...

Obrazek
Obrazek ten to w ogóle nie miał otwartych oczu poza tymi niewielkimi szparkami :(
Obrazek kociak z najlepszymi oczkami...

Odpoczywały po łapaniu, po kłujkach, po nieprzyjemnych myciach i kropieniu oczków...
Obrazek

a dziś rano....takie szalone kotki, wesołe, energiczne zastałam w kojcu https://youtu.be/PnRykgeqwr8

Niewiarygodne, ile potrafi zdziałać antybiotyk i gentamcyna w jeden dzień.
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Pt cze 16, 2017 21:03 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

A co dostały? Jaki antybiotyk? Mam też takie maluchy zgarniete z działki wczoraj ale chyba nie są aż tak zywotne.. Dostają unidox i tobrex. I nie zrobiły kupy.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt cze 16, 2017 21:16 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

dostały biotyl, do oczu gentamycynę. Dokarmiam ich też rc convalescens. Oczywiście nie bawią się tak cały czas. Pobawią się, pojedzą i śpią :) ale w porównaniu z wczorajszym samopoczuciem i wyglądem jest dzisiaj o niebo lepiej. Może Twoje są jednak niestety bardziej zakatarzone, moje od wczoraj już zrobiły każdy po 2 kupki (tak średnio wyszło z obliczeń,tym bardziej cieszą kupki bo dostały pyrantelum na robale). Trzymam mocno kciuki za Twoje malce.
Do pełni zdrowia u moich Hasioczków jeszcze długa droga a odetchnę dopiero po drugim szczepieniu...
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Pt cze 16, 2017 21:37 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

Biotyl na kk?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt cze 16, 2017 21:38 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

A jak często je karmisz i ile? Moje Wyglądają strasznie. Ale widzą jednak, zrobiłam test piórkiem
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt cze 16, 2017 22:35 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

Nieźle sie trzymają te Twoje zasmarkańce :) W kojcu to jakby nie te same co na zdjęciach.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob cze 17, 2017 10:01 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

film się nie otwiera
poprawiłam link
https://www.youtube.com/watch?v=PnRykge ... e=youtu.be
---
:mrgreen:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob cze 17, 2017 10:10 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

dziś kolejny nieudany dzień z łapanka mamy kociaków
ręce mi opadają, francka omija klatkę szerokim łukiem
zlapał się za to kocurek, potencjalny tata (patrząc na wygląd)
niestety odbiłyśmy się od drzwi schroniska w Chorzowie (łapanka na pograniczu Katowic i Chorzowa) -pomimo zapewnień o darmowej kastracji nawet nie wpuszczono nas za próg..
dobrze, ze zaprzyjaźniona lecznica zgodziła się ciachnąć kawalera po kosztach (W Katowicach skończyły się sterylki z UM)
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob cze 17, 2017 10:30 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

mamaGiny pisze:dziś kolejny nieudany dzień z łapanka mamy kociaków
ręce mi opadają, francka omija klatkę szerokim łukiem
zlapał się za to kocurek, potencjalny tata (patrząc na wygląd)
niestety odbiłyśmy się od drzwi schroniska w Chorzowie (łapanka na pograniczu Katowic i Chorzowa) -pomimo zapewnień o darmowej kastracji nawet nie wpuszczono nas za próg..
dobrze, ze zaprzyjaźniona lecznica zgodziła się ciachnąć kawalera po kosztach (W Katowicach skończyły się sterylki z UM)

Napisałabym pismo do urzędu w Chorzowie
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie cze 18, 2017 22:34 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

ja tylko na szybko napiszę dane techniczne

jednak są same chłopy
a że z hasioka to dostali na imię: Ecik, Bercik i Zeflik
Waga Ecik - 450 g, Bercik 600 g, Zeflik 700 g
w sobotę zostali zbadani, osłuchani przez moją naj najbardziej zaufaną wetkę z Bielska
Jest dobrze a wręcz bardzo dobrze
osłuchowo chłopaki czyste
katar siedzi tylko w oczkach i noskach, ale z tym leki sobie bardzo dobrze radzą

Obrazek śpiący Ecik :1luvu:

A tu jak się Ciocie i może jacyś Wujkowie przyglądną to widać jak oczka wyglądają obecnie

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ja znikam teraz na jakiś czas - najpierw delegacja, potem urlop.

Kociaki zostają pod opieką mojej nieocenionej Mama :1luvu: (razem z Psotkiem, Lolkiem i Zazulką!!!!). Kociaki pojawiły się dość (to mało powiedziane) nieplanowo, ale mimo moich wyjazdów jakoś to chyba ogarniemy a za dwa tygodnie kociaki mogłyby już nie mieć oczu albo w ogóle by już ich nie było ( 4 kociak zniknął gdzieś przed całą akcją :( ).

Jakby ktoś chciał wspomóc Hasioczki kasą, karmą albo bazarkami to będę ogromnie wdzięczna, kompletnie ich nie planowałam, tym bardziej przed wyjazdem urlopowym. Wszelkich informacji udziela MamaGiny z którą będę w kontakcie.


A tak malce szaleją https://www.youtube.com/watch?v=nM14988NpKY
aż się mi na urlop nie chce jechać, tylko bym z nimi siedziała - takie słodziaki :)
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Pon cze 19, 2017 5:27 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon cze 19, 2017 6:20 Re: Moje tymczasy- 6 sztuk!!!!!-malce 3 z kocim katarem

już jestem!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 223 gości