SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 21, 2015 9:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Powinna, ale nie jest to regularnie badane, bo wirus tej choroby nie jest groźny dla ludzi. Ja kotom wieprzowiny na wszelki wypadek nie daję i dawać nie będę. W miskach ląują za to: kurczak, królik, indyk, wołowina/cielęcina i ryby.

Co do RC Vet - Sensitivity Control, który jedzą moje koty, owszem, ma ryż, ale jest to jak do tej pory jedyna karma, a dostawały też ze 2 bezzbożowe, po której Krzyś nie ma problemów z jelitami i którą chętnie jedzą. Zamierzam je przerzucić na jakąś dobrą bezzbożówkę, ale nie teraz, bo mokrą nową wprowadzam (CFF za Animondę vom Feinstein) i muszę monitorować, czy któryś smak im krzywdy nie robi - nie powinien, ale nigdy nie wiadomo.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 21, 2015 19:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Księżniczka donosi, że Feringa kaczka ma za duże chrupy, nie chce się gryźć i potem jest rzygane ;)
chyba jednak na dłużej zwiążemy się z tym rybnym Purizonem, nie drapała się po nim, a nic to, że wszędzie w lokalu wali śledziami ;)

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw maja 21, 2015 20:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Fleur pisze:Księżniczka donosi, że Feringa kaczka ma za duże chrupy, nie chce się gryźć i potem jest rzygane ;)
chyba jednak na dłużej zwiążemy się z tym rybnym Purizonem, nie drapała się po nim, a nic to, że wszędzie w lokalu wali śledziami ;)

Oj tak :ryk: ryba z Purizona daje nieziemsko! A ja tak nie lubię zapachu ryb :D No cóż... czego nie robi się dla ukochanego futerka. Dodam tylko, że mieszam rybnego Purizona z rybnym Orijenem... to jest dopiero masakra :D

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Pt maja 22, 2015 20:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

mandala20 pisze:
Polina pisze:Jak Was tak czytam, jak słyszę o wylizanych miskach... skręca mnie z zazdrości... Co ja źle robię, no co?
Zmieniałam miseczki (bo może to panience nie pasuje), zmieniałam miejsca podawania posiłków (bo może to panience nie pasuje), chowałam wszystko żeby zgłodniała, podawałam z palca, ręki, maziałam po pyszczku, usuwałam się żeby mogła zjeść w samotności, stałam przy niej, żeby mogła zjeść w towarzystwie, klęczałam, kucałam, podawałam letnie, podawałam w temperaturze pokojowej, podlewałam wodą... i nic :(


Niestety wszystko zależy od kota, nie od Ciebie :( Moja lwica jadła już: animondę carny, vom feinsten, smillę, schmusy, miamora, granatę, catz finefood, grau. Czasem coś pojadła, niektóre smaki tolerowała przez dłuższy czas (głównie drób i ryby), inne przez krótszy albo wcale (jagnięcina, cielęcina, wołowina - be), ale na wszystko koniec końców kręciła nosem. Jedyna karma, którą naprawdę wylizuje z misek do ostatniego kawałeczka, niezależnie od smaku ( 8O !!!), jest Feringa :D Czary!

Pragnę zameldować, że Feringa też jest beee :cry: Polizała 3 razy galaretkę i odeszła. Była głodna i odeszła. Oczywiście wypróbuję wszystkie smaki z zestawu, ale wiem, że będzie tak samo :placz:

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Pt maja 22, 2015 20:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Polina pisze:
mandala20 pisze:
Polina pisze:Jak Was tak czytam, jak słyszę o wylizanych miskach... skręca mnie z zazdrości... Co ja źle robię, no co?
Zmieniałam miseczki (bo może to panience nie pasuje), zmieniałam miejsca podawania posiłków (bo może to panience nie pasuje), chowałam wszystko żeby zgłodniała, podawałam z palca, ręki, maziałam po pyszczku, usuwałam się żeby mogła zjeść w samotności, stałam przy niej, żeby mogła zjeść w towarzystwie, klęczałam, kucałam, podawałam letnie, podawałam w temperaturze pokojowej, podlewałam wodą... i nic :(


Niestety wszystko zależy od kota, nie od Ciebie :( Moja lwica jadła już: animondę carny, vom feinsten, smillę, schmusy, miamora, granatę, catz finefood, grau. Czasem coś pojadła, niektóre smaki tolerowała przez dłuższy czas (głównie drób i ryby), inne przez krótszy albo wcale (jagnięcina, cielęcina, wołowina - be), ale na wszystko koniec końców kręciła nosem. Jedyna karma, którą naprawdę wylizuje z misek do ostatniego kawałeczka, niezależnie od smaku ( 8O !!!), jest Feringa :D Czary!

Pragnę zameldować, że Feringa też jest beee :cry: Polizała 3 razy galaretkę i odeszła. Była głodna i odeszła. Oczywiście wypróbuję wszystkie smaki z zestawu, ale wiem, że będzie tak samo :placz:


a próbowałaś cosmę sardynkową? my testowaliśmy ją jako przynętę do łapania na chore bezdomniaki i się sprawdza, aromat jak "ludzka" przekąska, widać te ryby całe w środku.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt maja 22, 2015 22:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Fleur pisze:
Polina pisze:
mandala20 pisze:
Polina pisze:Jak Was tak czytam, jak słyszę o wylizanych miskach... skręca mnie z zazdrości... Co ja źle robię, no co?
Zmieniałam miseczki (bo może to panience nie pasuje), zmieniałam miejsca podawania posiłków (bo może to panience nie pasuje), chowałam wszystko żeby zgłodniała, podawałam z palca, ręki, maziałam po pyszczku, usuwałam się żeby mogła zjeść w samotności, stałam przy niej, żeby mogła zjeść w towarzystwie, klęczałam, kucałam, podawałam letnie, podawałam w temperaturze pokojowej, podlewałam wodą... i nic :(


Niestety wszystko zależy od kota, nie od Ciebie :( Moja lwica jadła już: animondę carny, vom feinsten, smillę, schmusy, miamora, granatę, catz finefood, grau. Czasem coś pojadła, niektóre smaki tolerowała przez dłuższy czas (głównie drób i ryby), inne przez krótszy albo wcale (jagnięcina, cielęcina, wołowina - be), ale na wszystko koniec końców kręciła nosem. Jedyna karma, którą naprawdę wylizuje z misek do ostatniego kawałeczka, niezależnie od smaku ( 8O !!!), jest Feringa :D Czary!

Pragnę zameldować, że Feringa też jest beee :cry: Polizała 3 razy galaretkę i odeszła. Była głodna i odeszła. Oczywiście wypróbuję wszystkie smaki z zestawu, ale wiem, że będzie tak samo :placz:


a próbowałaś cosmę sardynkową? my testowaliśmy ją jako przynętę do łapania na chore bezdomniaki i się sprawdza, aromat jak "ludzka" przekąska, widać te ryby całe w środku.

Jeszcze nie. Cosmy w ogóle nie kupowałam. Spróbuję i tego. Zdam Wam relację jak przyjdzie.
Dzięki

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Pt maja 22, 2015 22:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Moje kiciusie nie chcialy mokrej (lepszej) - żadnej. Jedyne co, to udało mi się przecisnąć śmieciowe. Tak się nauczyły ,że mokre też mozna jeść. Innego sposobu nie było, same niewypały.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt maja 22, 2015 23:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Moi Feringę jadają, ale dopiero wieczorem, kiedy są bardziej głodni. Rano musi być coś bardziej luksusowego.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 25, 2015 9:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Cosma zawiera filetowane mięso. Dobra jest na przekąskę, ale nie jako pełnowartościowy posiłek.

U mnie z kolei z Krzysiem przy CFF coś dziwnego się dzieje. Po każdym smaku (cielęcina, śledź z krabem, jagnięcina z kurczakiem) dotychczas wymiotował, ale - uwaga - TYLKO na drugi dzień, tzn. gdy puszka przez noc postała w lodówce. Pierwszego dnia, gdy puszka była otworzona, nic mu nie było. Robimy więc eksperyment polegający na tym, że kocurki dostają więcej mokrego (szczyt szczęścia), żeby puszka zeszła w 1 dzień.

Czy spotkaliście się z takim zjawiskiem? Czy kot może mieć aż tak wrażliwy brzuszek? Bo że Krzyś ma problemy z jedzeniem, wiem nie od dzisiaj, ale żeby AŻ TAK?

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 25, 2015 17:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

U mnie wymioty były po Animondzie Carny , od razu po zjedzeniu niezależnie od świeżości...Tylko kot, kotka wszystko ok. Badania zrobione nic nie wykazały.Po zmianie karmy problem zniknął. Czemu się tak działo- nie wiem :roll:

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Wto maja 26, 2015 14:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Po suchym Applawsie żadnych niepożądanych efektów. Ale jedzą o wiele mniej chętnie, niż Orijena.
Właśnie zamówiłam PoN. Mam nadzieję, że futrom przypasi, bo ma jednak mniej węglowodanów niż Orijen, a moje koty (szczególnie jeden, ten, który je głównie mięso :?: ) zaczynają coraz bardziej przypominać hipopotamy karłowate. A nie mam pomysłu, jak je odchudzić (głodzić nie będę, nie po to je z głodu wyciągałam).

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5037
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt maja 29, 2015 11:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Jak ktoś kupuje karmę PON , to jest promocja na PET-NET.pl
Obsługa jest super ( kupowałam u tego Pana karmę ). Polecam. Ceny ma niższe niż inne sklepy.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob maja 30, 2015 22:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Polina pisze:
Fleur pisze:
Polina pisze:
mandala20 pisze:
Polina pisze:Jak Was tak czytam, jak słyszę o wylizanych miskach... skręca mnie z zazdrości... Co ja źle robię, no co?
Zmieniałam miseczki (bo może to panience nie pasuje), zmieniałam miejsca podawania posiłków (bo może to panience nie pasuje), chowałam wszystko żeby zgłodniała, podawałam z palca, ręki, maziałam po pyszczku, usuwałam się żeby mogła zjeść w samotności, stałam przy niej, żeby mogła zjeść w towarzystwie, klęczałam, kucałam, podawałam letnie, podawałam w temperaturze pokojowej, podlewałam wodą... i nic :(


Niestety wszystko zależy od kota, nie od Ciebie :( Moja lwica jadła już: animondę carny, vom feinsten, smillę, schmusy, miamora, granatę, catz finefood, grau. Czasem coś pojadła, niektóre smaki tolerowała przez dłuższy czas (głównie drób i ryby), inne przez krótszy albo wcale (jagnięcina, cielęcina, wołowina - be), ale na wszystko koniec końców kręciła nosem. Jedyna karma, którą naprawdę wylizuje z misek do ostatniego kawałeczka, niezależnie od smaku ( 8O !!!), jest Feringa :D Czary!

Pragnę zameldować, że Feringa też jest beee :cry: Polizała 3 razy galaretkę i odeszła. Była głodna i odeszła. Oczywiście wypróbuję wszystkie smaki z zestawu, ale wiem, że będzie tak samo :placz:


a próbowałaś cosmę sardynkową? my testowaliśmy ją jako przynętę do łapania na chore bezdomniaki i się sprawdza, aromat jak "ludzka" przekąska, widać te ryby całe w środku.

Jeszcze nie. Cosmy w ogóle nie kupowałam. Spróbuję i tego. Zdam Wam relację jak przyjdzie.
Dzięki


Ja też mam problemy z moim kocurkiem grymasi na mokre próbowaliśmy GranataPet, Animonda Carny, CatzFinefood i Smilę. Już się cieszyłam że Smilą się zajadał zamówilam mu drugi raz i strajk może leżeć cały dzień i nic wymiecie wszystko co ma z suchej karmy i tyle. No i w końcu go rozgryzłam hihi i znalazłam jedzonko co jak narazie wcina. i nie chodzi specjalnie o jakąś firmę tylko konsystencję jedzenia. Te co wymieniłam to wyglądają jak mielonki i to mu chyba nie podchodzi ale za to karmy gdzie jest czysty filecik czy to z kurczaka czy kawałki rybek to miska naprawde jest wylizana hehe. Próbowałam Cosma Thai i Feline Porta 21 może spróbuj coś z tych karm :)

Tynusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Nie mar 08, 2015 0:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Sob maja 30, 2015 22:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Tynusia pisze:
Ja też mam problemy z moim kocurkiem grymasi na mokre próbowaliśmy GranataPet, Animonda Carny, CatzFinefood i Smilę. Już się cieszyłam że Smilą się zajadał zamówilam mu drugi raz i strajk może leżeć cały dzień i nic wymiecie wszystko co ma z suchej karmy i tyle. No i w końcu go rozgryzłam hihi i znalazłam jedzonko co jak narazie wcina. i nie chodzi specjalnie o jakąś firmę tylko konsystencję jedzenia. Te co wymieniłam to wyglądają jak mielonki i to mu chyba nie podchodzi ale za to karmy gdzie jest czysty filecik czy to z kurczaka czy kawałki rybek to miska naprawde jest wylizana hehe. Próbowałam Cosma Thai i Feline Porta 21 może spróbuj coś z tych karm :)

Porty 21 nie przerabiałam (i tego spróbuję), ale filetówki znam doskonale, próbowałam wielu firm :) Wylizuje tylko ten rosołek, mięsko zostaje.

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Sob maja 30, 2015 23:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Polina pisze:
Tynusia pisze:
Ja też mam problemy z moim kocurkiem grymasi na mokre próbowaliśmy GranataPet, Animonda Carny, CatzFinefood i Smilę. Już się cieszyłam że Smilą się zajadał zamówilam mu drugi raz i strajk może leżeć cały dzień i nic wymiecie wszystko co ma z suchej karmy i tyle. No i w końcu go rozgryzłam hihi i znalazłam jedzonko co jak narazie wcina. i nie chodzi specjalnie o jakąś firmę tylko konsystencję jedzenia. Te co wymieniłam to wyglądają jak mielonki i to mu chyba nie podchodzi ale za to karmy gdzie jest czysty filecik czy to z kurczaka czy kawałki rybek to miska naprawde jest wylizana hehe. Próbowałam Cosma Thai i Feline Porta 21 może spróbuj coś z tych karm :)

Porty 21 nie przerabiałam (i tego spróbuję), ale filetówki znam doskonale, próbowałam wielu firm :) Wylizuje tylko ten rosołek, mięsko zostaje.


No to ładna kombinatorka Ci się trafiła hihi mam nadzieję że znajdziecie wspólnie jakąś odpowiednią karmę a jak nie to dawaj jakiś dłuższy czas samą sucha może potem jej się zachce czegoś innego :)

Tynusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Nie mar 08, 2015 0:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], makrzy i 379 gości