SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 20, 2015 17:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

ankaa85 pisze:
Czy jest sens kupowania karmy dla sterylizowanych kotów? Po starszym widzę, że przytył. Wetka twierdzi, że Sensible 33 jest karmą "nieco tuczącą" więc pewnie dlatego.

Nie ma to sensu, lepiej przejść na karmę o lepszym składzie (lub BARFa).
Na RC wiele kotów tyje.

My jesteśmy zadowoleni z Power of Nature i koty ładnie trzymają linię.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro maja 20, 2015 18:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

gatiko pisze:A to chyba tabletki, zakwaszające mocz, prawda ?
Czytałam kiedyś,że mięso zakwasza mocz.
Stosowalaś może Cystaid plus ?

Tabletki UrinoMet. Wetka decyduje.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 20, 2015 18:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Koty dostają sporo surowego mięsa, ale to taka porcja popołudniowa. Poza tym mają dostęp cały czas do suchego. RC jadają bardzo chętnie, ale coś mnie tchnęło, żeby jednak nie kupować tej RC dla sterylizowanych. Zaczęłam się rozglądać po innych i wpadłam na TOTW właśnie. Jest jak dla mnie przystępna cenowo. Power of Nature jednak poza moim portfelem, niestety.Z tego co wyczytałam to TOTW jest lepszą karmą niż RC, a to że kot tyle po niej by się zgadzało bo starszemu się powiększył nieco zwis pod brzuszkiem, a widzę też, że młodemu się coś tam już wiąże (zaczęło się już pojawiać przed sterylizacją, a ta miała miejsce 2tyg temu).

ankaa85

 
Posty: 19
Od: Pon paź 13, 2014 18:24

Post » Śro maja 20, 2015 18:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Po RC koty tyją, bo tam jest dużo zbóż, czyli węglowodanów, których kot nie zużywa, a tylko przetwarza na swoje własne sadełko na czasy wielkiego głodu. Karma właściwa dla kota, stuprocentowego drapieżcy, powinna zawierać głównie mięso (białko - do budowania kota) i tłuszcz (energia do działania organizmu). Plus rozmaite dodatki - ale węglowodanów najwyżej parę procent. Surowe mięso trzeba suplementować (tauryna, witaminy), bo samo w sobie jest dobre, ale to nie wszystko.
Ostatnio edytowano Śro maja 20, 2015 18:24 przez PumaIM, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 20, 2015 18:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

ankaa85 pisze:Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Koty dostają sporo surowego mięsa, ale to taka porcja popołudniowa. Poza tym mają dostęp cały czas do suchego. RC jadają bardzo chętnie, ale coś mnie tchnęło, żeby jednak nie kupować tej RC dla sterylizowanych. Zaczęłam się rozglądać po innych i wpadłam na TOTW właśnie. Jest jak dla mnie przystępna cenowo. Power of Nature jednak poza moim portfelem, niestety.Z tego co wyczytałam to TOTW jest lepszą karmą niż RC, a to że kot tyle po niej by się zgadzało bo starszemu się powiększył nieco zwis pod brzuszkiem, a widzę też, że młodemu się coś tam już wiąże (zaczęło się już pojawiać przed sterylizacją, a ta miała miejsce 2tyg temu).


Niestety RC to głównie zboża, które w kociej diecie są zbędne. TOTW to dość dobra i przystępna cenowo bezzbożowa sucha karma. Z tej półki mogę z czystym sumieniem polecić jeszcze Portę 21 Sensible :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/407523 - wypada nawet nieco korzystniej cenowo niż ToTW :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Śro maja 20, 2015 18:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

PumaIM pisze:
gatiko pisze:A to chyba tabletki, zakwaszające mocz, prawda ?
Czytałam kiedyś,że mięso zakwasza mocz.
Stosowalaś może Cystaid plus ?

Tabletki UrinoMet. Wetka decyduje.

Rozumiem . Pytałam z ciekawości. Nie stosowałam,a wet polecał.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro maja 20, 2015 18:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

mandala20 pisze: Z tej półki mogę z czystym sumieniem polecić jeszcze Portę 21 Sensible :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/407523 - wypada nawet nieco korzystniej cenowo niż ToTW :)


Kiedyś ją kupiłam, ale niestety starszy kocur chciał się zadrapać po niej tak go uczuliła. Skończyło się na zastrzyku i miesięcznej diecie z hypoalergiczną karmą (swoją drogą też RC).

Dlatego też mam małą obawę co do ToTW - też bezzbożowa i czy znów nie uczuli.

ankaa85

 
Posty: 19
Od: Pon paź 13, 2014 18:24

Post » Śro maja 20, 2015 18:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

ankaa85 pisze:
mandala20 pisze: Z tej półki mogę z czystym sumieniem polecić jeszcze Portę 21 Sensible :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/407523 - wypada nawet nieco korzystniej cenowo niż ToTW :)


Kiedyś ją kupiłam, ale niestety starszy kocur chciał się zadrapać po niej tak go uczuliła. Skończyło się na zastrzyku i miesięcznej diecie z hypoalergiczną karmą (swoją drogą też RC).

Dlatego też mam małą obawę co do ToTW - też bezzbożowa i czy znów nie uczuli.


A na co konkretnie był uczulony? Na kurczaka?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Śro maja 20, 2015 18:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

mandala20 pisze:
ankaa85 pisze:
mandala20 pisze: Z tej półki mogę z czystym sumieniem polecić jeszcze Portę 21 Sensible :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/407523 - wypada nawet nieco korzystniej cenowo niż ToTW :)


Kiedyś ją kupiłam, ale niestety starszy kocur chciał się zadrapać po niej tak go uczuliła. Skończyło się na zastrzyku i miesięcznej diecie z hypoalergiczną karmą (swoją drogą też RC).

Dlatego też mam małą obawę co do ToTW - też bezzbożowa i czy znów nie uczuli.


A na co konkretnie był uczulony? Na kurczaka?


A tego to niestety nie wiem. Ale właściwie kurczaka dostaje pod różnymi postaciami i nic mu nie jest.

ankaa85

 
Posty: 19
Od: Pon paź 13, 2014 18:24

Post » Śro maja 20, 2015 21:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Zofka pisze:O jakich sercach mowa?, w surowej postaci?

Surowe serca kurze :) Tanie i dobre. Oczywiście nie nadają się jako wyłączna karma, ale jako dodatek - bomba.

ankaa85
Royal Canin nieweterynaryjny to śmieci. Absolutnie nie karm nim kotów.

W Porcie są jeszcze borówki, pulpa buraczana i wyciąg z zielonej herbaty - może coś z tego uczuliło kota? Zwróć uwagę, czy w kolejnej karmie tego nie ma, bo skoro kurczaka pod innymi postaciami je, to raczej nie on stanowi problem (choć znam przypadek człowieka, który nie mógł jeść surowej papryki, a suszoną - w formie przyprawy - już tak, więc diabli wiedzą).

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 20, 2015 21:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Dark Angel pisze:W Porcie są jeszcze borówki, pulpa buraczana i wyciąg z zielonej herbaty - może coś z tego uczuliło kota? Zwróć uwagę, czy w kolejnej karmie tego nie ma, bo skoro kurczaka pod innymi postaciami je, to raczej nie on stanowi problem (choć znam przypadek człowieka, który nie mógł jeść surowej papryki, a suszoną - w formie przyprawy - już tak, więc diabli wiedzą).

Dobrze wiedzieć. Porównam składy. Chyba jakoś padnie na ten ToTW i na początek kupię małą ilość na sprawdzenie. Jeśli wszystko będzie ok to zostanę przy tej karmie.

A kurze serc mój kot nie bardzo lubi ;) Zje bo zje, ale rewelacji w tym nie widzi. Natomiast np wieprzową łopatkę czy karczek to wręcz omnomnom :D Taki kawałek na 2 dni dla dwóch kotów wychodzi ok 2zł więc wydatek niewielki, a za to prawie w misce siedzą :)

ankaa85

 
Posty: 19
Od: Pon paź 13, 2014 18:24

Post » Czw maja 21, 2015 0:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Dark Angel pisze:
Zofka pisze:O jakich sercach mowa?, w surowej postaci?

Surowe serca kurze :) Tanie i dobre. Oczywiście nie nadają się jako wyłączna karma, ale jako dodatek - bomba.

ankaa85
Royal Canin nieweterynaryjny to śmieci. Absolutnie nie karm nim kotów.

W Porcie są jeszcze borówki, pulpa buraczana i wyciąg z zielonej herbaty - może coś z tego uczuliło kota? Zwróć uwagę, czy w kolejnej karmie tego nie ma, bo skoro kurczaka pod innymi postaciami je, to raczej nie on stanowi problem (choć znam przypadek człowieka, który nie mógł jeść surowej papryki, a suszoną - w formie przyprawy - już tak, więc diabli wiedzą).


Odniosę się tylko do tego zaznaczonego :)
Royal weterynaryjny, to te same śmieci, tym groźniejsze, że wzbogacone preparatami maskującymi objawy chorób. Często właściciel odnotowuje szybką poprawę po tej wspaniałej weterynaryjnej karmie i lekceważy pierwotną chorobę kota, której objawy cudownie zanikają. Aż do momentu, kiedy na leczenie właściwe jest za późno... :(
Nie dajcie się nabierać na ten pseudonaukowy bełkot, jeżeli zdrowie waszych podopiecznych faktycznie leży wam na sercu!
Kot jest drapieżnikiem i żadna pasza dla kur nie będzie dla niego odpowiednią dietą.
Stworze­nia zgro­madzo­ne na dworze pat­rzyły to na świ­nię, to na człowieka, znów na świ­nię i znów na człowieka, ale nie można już było roz­poznać, która twarz do ko­go należy. G.Orwell

majolika

 
Posty: 734
Od: Czw gru 31, 2009 17:00
Lokalizacja: k / Rzeszowa

Post » Czw maja 21, 2015 7:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

ankaa85 pisze:
Dark Angel pisze:W Porcie są jeszcze borówki, pulpa buraczana i wyciąg z zielonej herbaty - może coś z tego uczuliło kota? Zwróć uwagę, czy w kolejnej karmie tego nie ma, bo skoro kurczaka pod innymi postaciami je, to raczej nie on stanowi problem (choć znam przypadek człowieka, który nie mógł jeść surowej papryki, a suszoną - w formie przyprawy - już tak, więc diabli wiedzą).

Dobrze wiedzieć. Porównam składy. Chyba jakoś padnie na ten ToTW i na początek kupię małą ilość na sprawdzenie. Jeśli wszystko będzie ok to zostanę przy tej karmie.

A kurze serc mój kot nie bardzo lubi ;) Zje bo zje, ale rewelacji w tym nie widzi. Natomiast np wieprzową łopatkę czy karczek to wręcz omnomnom :D Taki kawałek na 2 dni dla dwóch kotów wychodzi ok 2zł więc wydatek niewielki, a za to prawie w misce siedzą :)

Z tego co wiem koty nie powinny jeść surowej wieprzowiny, jest dla nich niebezpieczna. Może wypowie się tu jeszcze ktoś bardziej doświadczony.

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Czw maja 21, 2015 7:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Polina pisze:
ankaa85 pisze:
Dark Angel pisze:W Porcie są jeszcze borówki, pulpa buraczana i wyciąg z zielonej herbaty - może coś z tego uczuliło kota? Zwróć uwagę, czy w kolejnej karmie tego nie ma, bo skoro kurczaka pod innymi postaciami je, to raczej nie on stanowi problem (choć znam przypadek człowieka, który nie mógł jeść surowej papryki, a suszoną - w formie przyprawy - już tak, więc diabli wiedzą).

Dobrze wiedzieć. Porównam składy. Chyba jakoś padnie na ten ToTW i na początek kupię małą ilość na sprawdzenie. Jeśli wszystko będzie ok to zostanę przy tej karmie.

A kurze serc mój kot nie bardzo lubi ;) Zje bo zje, ale rewelacji w tym nie widzi. Natomiast np wieprzową łopatkę czy karczek to wręcz omnomnom :D Taki kawałek na 2 dni dla dwóch kotów wychodzi ok 2zł więc wydatek niewielki, a za to prawie w misce siedzą :)

Z tego co wiem koty nie powinny jeść surowej wieprzowiny, jest dla nich niebezpieczna. Może wypowie się tu jeszcze ktoś bardziej doświadczony.

Prawda:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Aujeszkiego
Czyli: teoretycznie większość wieprzowiny w Polsce powinna być już niezarażona, ale "kto ją tam wie", jeśli nadal nie jest to 100% wolnej od wirusa wieprzowiny?
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 21, 2015 9:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Polska jest wolna od choroby. tu macie link do rozporządzenia http://mojepanstwo.pl/dane/prawo/139964,rozporzadzenie-sprawie-wprowadzenia-programu-zwalczania-monitorowania-choroby-aujeszkyego w sierpniu 2014 dodano ostanie regiony wolne od choroby.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka i 179 gości