Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINIĘ!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 30, 2015 9:04 Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINIĘ!!!

Mojego kota wczoraj dopadły psy, gdybym nie wyszła z domu to było by po nim, od wczoraj wieczora mam go w domu, zjadł coś wczoraj ale cały się trząsł, około 12 w nocy dałam mu 1/3 paracetamolu chciała mu ulżyć gdyż ma złamany ogon chyba w dwóch miejscach i potrąconą łapkę, około 4 nad ranem dostał jakiegoś paraliżu czy nerwobólów tak silnych że obudziło mnie to słyszałam jak kości kota uderzają o panele cały się telepotał, rano dałam mu śniadanie i znowu paracetamolu jak w tedy, chodzi, ale sztywno dwie tylnie łapki dosłOwie jak dwa patyczki tylko przestawia łapki żeby poruszyć się do przodu, myślę że kręgosłup cały bo w nocy wszedł na łóżko i prosił się o głaskanie.

Martwię się że może mieć jakiś nerw uszkodzony, ja daje mu jedzenie to ma dziwne triki łebkiem ale po chwili je, jak leży to ma koniuszek języczka na wierzchu i leżąc widzę że chciałby usnąć odpocząć ale nie może cały się telepie, tylnią łapkę na której nie leży ma lekko w górze tak jak i przednią. ogon cały czas mu chodzi, wiem że go to boli, chciałabym mu pomóc.

Mam 20lat i jestem upoważniona do prowadzenia samochodu, ale moi rodzice są nie do przetłumaczenia i gadają że się wyliże najpierw nie chcieli mi dać samochodu a teraz jestem kompletnie bez możliwości dostania się do miasta bo są w pracy, ja myślę że może lepiej by było amputować ogon bo może on gdzieś ma nerw uszkodzony, który oddziałuje na całe ciało.

nie wiem czy dobrze myślę, ale też nie wiem czy lekarz jest w stanie coś pomóc. Najbardziej martwią mnie te drgawki jego, czy można ich się pozbyć.

pinkka

 
Posty: 2
Od: Czw kwi 30, 2015 8:38

Post » Czw kwi 30, 2015 9:33 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Paracetamol dla kota to trucizna.
Nie podawaj mu żadnych leków tylko natychmiast jedź z nim do weterynarza !

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Czw kwi 30, 2015 9:56 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

no dobra ale kot może mieć goraczkę, a tak mała dawka może mu ból uśmierzyć. a nic innego na tą chwile nie mogę zrobić. Dla kota jest to tak samo trucizna jak dla człowieka. Teraz się chyba lepiej czuje bo te drgawki są delikatniejsze i przyszedł na pieszczoty

pinkka

 
Posty: 2
Od: Czw kwi 30, 2015 8:38

Post » Czw kwi 30, 2015 9:59 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Podanie 1/2 tabletki Paracetamolu może skończyć sie śmiercią kota ( a Ty tyle juz podałaś)
http://www.kalinowa.pl/index.php?page=s ... je-trujace

Bluerat jest wetem
viewtopic.php?p=10907457#p10907457

Tu podanie paracetamolu skończyło się śmiercią kotki
viewtopic.php?f=1&t=161766&hilit=paracet%2A

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Czw kwi 30, 2015 10:02 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Pinkka, paracetamol nie uśmierza bólu u kota. To nie człowiek. Jest dla niego trucizną.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18674
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw kwi 30, 2015 10:35 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Oho, długi weekend się zaczął...
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9370
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 30, 2015 19:04 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

co wy tam gadacie, pinkka wie lepiej
ile ma lat ? 12 ?

- ręce i uszy opadają jak się to czyta...
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Czw kwi 30, 2015 20:13 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Paranoja!
Skoro masz net i umiesz czytać, to mogłaś chociaż najpierw przeczytać o paracetamolu i jego efektach u kota.
A teraz, zamiast pisać łzawe posty, bierz kota i jedź z nim do weta - może jeszcze nie jest za późno (chociaż możliwe, że właśnie go zabiłaś)!
Rodziców - i Ciebie - może zainteresuje fakt, że nieudzielenie zwierzęciu pomocy weterynaryjnej, kiedy tego potrzebuje, jest, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, znęcaniem się nad nim i jako takie jest karalne.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 30, 2015 20:24 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

wistra pisze:Oho, długi weekend się zaczął...

Przyznam, że też mam poważne problemy z uwierzeniem, że ktoś ten post napisał na serio.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Czw kwi 30, 2015 21:46 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Nie wierze, ze pisala to osoba majaca 20 lat... 8O

Pozycz kase, pakuj kota do transportera i NATYCHMIAST do weta!
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Pt maja 01, 2015 12:30 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Kot to nie człowiek.
Przed podaniem kotu jakichkolwiek leków niezaleconych przez weterynarza warto zadać sobie minimalny trud i wyszukać w google czy dany lek jest w ogóle bezpieczny.

Jest 95% szans że Twój kot się udusi do 48h od podania tego pier..... paracetamolu. I to będzie Twoja wina, tak samk jak nieudzielenie fachowej pomocy weterynaryjnej.
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Pt maja 01, 2015 18:11 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Jakis czas temu do naszej wetki zglosili sie ludzie ze swoja kotka, ktorej podawali paracetamol, niestety bylo juz za pozno..... zabili ja sami
KOCHANA BASIENKO NA ZAWSZE ZOSTANIESZ W MOIM SERCU [*]



ObrazekObrazekObrazek

toz-police

 
Posty: 1154
Od: Sob sie 27, 2011 13:50

Post » Wto wrz 01, 2015 23:40 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

Śliczna historia. Cierpiące zwierzę tylko w tle... Na pierwszym planie: ponoć 20-letnia pipcia, która WIE LEPIEJ. Ja myślę, że konieczna jest sterylizacja. Ależ nieee, nie tego pogryzionego nieszczęśnika! A tak "bej-de-łejem": czy nie można by jakoś wymóc na cholernych producentach farmakoświństw, żeby zaznaczali na pudełkach PODAWANIE KOTU/PSU GROZI ŚMIERCIĄ ZWIERZĘCIA? Bo inne pipcie będą filozofować,że "każdy lek to trucizna", "wszystko zależy od dawki", "nawet w ulotce napisane, że może uszkadzać pewne narządy" i takie tam mądralizmy.

kot ze wsi

 
Posty: 34
Od: Czw lip 10, 2014 23:41

Post » Śro wrz 02, 2015 7:25 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

NITKA/KARINKA pisze:Paracetamol dla kota to trucizna.
Nie podawaj mu żadnych leków tylko natychmiast jedź z nim do weterynarza !

czy ty kobieto nie rozumiesz co do ciebie napisano? Zamiast dawac ludzkie leki trzeba było zapakowac kota i jechać do najblizszej całodobówki. Paracetamol jest śmiertelnym niebezpieczeństwem dla kota. Nie można wykluczyc ,ze ten paraliż to skutek leku. Nie jeden jest wątek o kocie co zmarł w męczarniach po podaniu paracetamolu. Jesli przeżyje nery i wątroba siądą w najbliższym czasie.
Kot powinien natychmiast trafić do weta. Jego wypadek to skutek twego wypuszczania i masz obowiązek zadbać o niego. Nie dopuścić by cierpiał . On może mieć poważne obrażenia wewnętrzne. Trzeba zrobic RTG, USG, badania: morfologia, biochemia, rozmaz. Podać leki p. bólowe i zapalne, antybiotyki i inne ,które złagodzą stres oraz pomoga wyzdrowieć.

Co z kotem? Mam nadzieję ,że trafiłaś z nim do lecznicy. Jesli nie można było pomóć to choć skróciłaś jego cierpienir.

Mam uwagę jedną. Siedzisz w necie. na pewno długie godziny szukajac i przeglądajac "bzdury". A nie stać było ciebie na znalezienie stron o działąniu paracetamolu na koty. Znalazłaś miau ale weta nie znalazłaś. Tylko sama porządziłaś sie życiem kota.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro wrz 02, 2015 9:49 Re: Kot poturbowany przez psy. PROSZĘ O PORADY, POMOC, OPINI

ASK@, autorka nie zagląda na miau od 30.04.2015
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 103 gości

cron