Powszechna Sterylizacja N°3

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 28, 2016 17:35 Re: Powszechna Sterylizacja N°3, 2547 kotów i tniemy, tniemy

Nevra pisze:wiem, że jest takie zagrożenie, ale skoro nie chce dać kotki na sterylizację, to co ja mogę innego? wątpię, by mi ją dała do siebie, a moja kotka przy ostatnim 2 tygodniowym tymczasie musiała być na lekach antydepresyjnych, coby nie dostawała świra, więc czarno to widzę takie nagłe oswajanie jej i to z dziką kotką ^^ (ona sama też była dzika, długa historia skąd się u mnie wzięła i czemu trzymam półdzika w domu).
wpadłam na pomysł, by poprosić tę babkę, by rozniosła info o możliwości wysterylizowania kocic na koszt fundacji, skoro we wsi "każdy tak robi porządek z kociętami"... A nuż ktoś się zdecyduje i może za nim pójdą następni


Popieram. Zawsze doradzam, żeby dotrzeć do najsłabszego ogniwa, najbardziej zgodnej osoby na wsi, która odda pierwszą kotkę na zabieg, a potem tylko mówiąc o tym zacznie promować sterylizację w swojej wsi. Zawsze większość na początku woli utopić kociaki niż oddać kotkę i zawsze po pewnym czasie sami dzwonią, żeby ich koty też ciachnąć. To działa bez pudła w każdym wiejskim środowisku, do którego ktoś się pofatygował i odpowiednio podszedł do problemu - tu brawa dla Ciebie. Masz duże szanse, bo pani z Tobą w ogóle rozmawia. Ty wracasz do domu, a w jej głowie już pracuje idea, o której od Ciebie usłyszała. Za tydzień, dwa może zareagować zupełnie inaczej. Trudne są tylko początki. :ok:


Tu też na początku woleli utopić i naprawdę trudno było znaleźć słabe ogniwo, zajęło to tygodnie, a teraz https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Myślami jestem z Tobą i z kotką. :1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw lip 28, 2016 18:08 Re: Powszechna Sterylizacja N°3, 2547 kotów i tniemy, tniemy

Chiara pisze:
muza_51 pisze:Uprzejmie informuję ,że dzisiaj Marta nastawia klatkę -łapkę na pierwszą kotkę.Sterylizacja jutro.


Mocne! :ok: :ok: :ok:


Koty z Przemyśla na fejsie: https://www.facebook.com/powszechna.ste ... 6871824841

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt lip 29, 2016 12:06 Re: Powszechna Sterylizacja N°3, 2547 kotów i tniemy, tniemy

i pojawił się Anonimowy Przyjaciel PS 5 000 zł ( 26.07.2016 )


wow :)))))) Tniemy dalej :)

Niespo

 
Posty: 84
Od: Pon kwi 27, 2015 16:51

Post » Pt lip 29, 2016 12:11 Re: Powszechna Sterylizacja N°3, 2547 kotów i tniemy, tniemy

:201494
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pt lip 29, 2016 13:09 Re: Powszechna Sterylizacja N°3, 2547 kotów i tniemy, tniemy

Niespo pisze:i pojawił się Anonimowy Przyjaciel PS 5 000 zł ( 26.07.2016 )


wow :)))))) Tniemy dalej :)

Szacun :mrgreen: . Super wieści!

ultra75

 
Posty: 856
Od: Śro wrz 14, 2011 10:14
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt lip 29, 2016 13:58 Re: Powszechna Sterylizacja N°3, 2547 kotów i tniemy, tniemy

Chiara pisze:
Popieram. Zawsze doradzam, żeby dotrzeć do najsłabszego ogniwa, najbardziej zgodnej osoby na wsi, która odda pierwszą kotkę na zabieg, a potem tylko mówiąc o tym zacznie promować sterylizację w swojej wsi. Zawsze większość na początku woli utopić kociaki niż oddać kotkę i zawsze po pewnym czasie sami dzwonią, żeby ich koty też ciachnąć. To działa bez pudła w każdym wiejskim środowisku, do którego ktoś się pofatygował i odpowiednio podszedł do problemu - tu brawa dla Ciebie. Masz duże szanse, bo pani z Tobą w ogóle rozmawia. Ty wracasz do domu, a w jej głowie już pracuje idea, o której od Ciebie usłyszała. Za tydzień, dwa może zareagować zupełnie inaczej. Trudne są tylko początki. :ok:


Tu też na początku woleli utopić i naprawdę trudno było znaleźć słabe ogniwo, zajęło to tygodnie, a teraz https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Myślami jestem z Tobą i z kotką. :1luvu:


Dzięki! Na pewno się przydadzą.
Kobitka ze mną rozmawia, bo przywiozłam jej odpadki i resztki ze sklepu mięsnego dla psa :D :mrgreen: , znajoma mnie do niej pokierowała, bo wie, że cienko przędzie. Przy okazji psa zagadałam o wałęsającego się kota po podwórku i tak wypłynął temat.... W niedzielę będę z nią dalej rozmawiać, zapobiegawczo wezmę od razu transporter na kociaki 8), zostawię jej swój numer telefonu i niech myśli... Wytłumaczę babce, że ja tylko zabieram kocicę, zawożę do weta, odbieram stamtąd, a ona nie musi się niczym przejmować prócz pomocy w złapaniu gagatka. Dodam też, że jako fundacja mamy niższe ceny sterylizacji i że grzech nie skorzystać... Mam wrażenie, że dla niej sterylizacja to jakaś czarna magia i ona w ogóle nie ogarnia, że to powszechny sposób zapobiegania nadmiernemu rozrodowi... Więc spróbuję ją trochę wyedukować, jeśli będzie chciała słuchać :roll:

Jak będzie szła w zaparte, to zaproponuję tymczasowo proverę...

Nevra

 
Posty: 26
Od: Sob gru 24, 2011 1:12

Post » Pt lip 29, 2016 15:30 Re: Powszechna Sterylizacja N°3, 2547 kotów i tniemy, tniemy

Nevra pisze:
Chiara pisze:
Popieram. Zawsze doradzam, żeby dotrzeć do najsłabszego ogniwa, najbardziej zgodnej osoby na wsi, która odda pierwszą kotkę na zabieg, a potem tylko mówiąc o tym zacznie promować sterylizację w swojej wsi. Zawsze większość na początku woli utopić kociaki niż oddać kotkę i zawsze po pewnym czasie sami dzwonią, żeby ich koty też ciachnąć. To działa bez pudła w każdym wiejskim środowisku, do którego ktoś się pofatygował i odpowiednio podszedł do problemu - tu brawa dla Ciebie. Masz duże szanse, bo pani z Tobą w ogóle rozmawia. Ty wracasz do domu, a w jej głowie już pracuje idea, o której od Ciebie usłyszała. Za tydzień, dwa może zareagować zupełnie inaczej. Trudne są tylko początki. :ok:


Tu też na początku woleli utopić i naprawdę trudno było znaleźć słabe ogniwo, zajęło to tygodnie, a teraz https://www.facebook.com/powszechna.ste ... =3&theater

Myślami jestem z Tobą i z kotką. :1luvu:


Dzięki! Na pewno się przydadzą.
Kobitka ze mną rozmawia, bo przywiozłam jej odpadki i resztki ze sklepu mięsnego dla psa :D :mrgreen: , znajoma mnie do niej pokierowała, bo wie, że cienko przędzie. Przy okazji psa zagadałam o wałęsającego się kota po podwórku i tak wypłynął temat.... W niedzielę będę z nią dalej rozmawiać, zapobiegawczo wezmę od razu transporter na kociaki 8), zostawię jej swój numer telefonu i niech myśli... Wytłumaczę babce, że ja tylko zabieram kocicę, zawożę do weta, odbieram stamtąd, a ona nie musi się niczym przejmować prócz pomocy w złapaniu gagatka. Dodam też, że jako fundacja mamy niższe ceny sterylizacji i że grzech nie skorzystać... Mam wrażenie, że dla niej sterylizacja to jakaś czarna magia i ona w ogóle nie ogarnia, że to powszechny sposób zapobiegania nadmiernemu rozrodowi... Więc spróbuję ją trochę wyedukować, jeśli będzie chciała słuchać :roll:

Jak będzie szła w zaparte, to zaproponuję tymczasowo proverę...


:ok: Dokładnie! Bo to jest dla niej czarna magia. W jej rzeczywistości wszyscy zabijają kocięta - sąsiedzi, rodzice gdy była dzieckiem i cała reszta. Zawsze prawie płaczę, gdy potem ci sami ludzie oddają koty na zabiegi w workach, w zardzewiałych klatkach, w drewnianych skrzyniach. Wtedy WIEM, że zmieniliśmy mentalność, że zrobiliśmy ten pierwszy najtrudniejszy krok. Wiem też, że bez tego kroku będą postępować tak samo: topić, zakopywać, palić i nie zmienią tego ulotki, celebryci w telewizji, autorytety w śniadaniówkach, wywiady w gazetach, nowe ustawy, większe kary.

Także próbuj, próbuj, bo być może dzięki Tobie na mapie będzie kolejna z niewielu wsi, gdzie biegają wysterylizowane koty. :ok: :ok: :ok: :1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Sob lip 30, 2016 19:20 Re: Powszechna Sterylizacja N°3

Razem z Le Chat Noir zapraszamy do nowego wątku - Powszechna Sterylizacja N°4 viewtopic.php?f=1&t=176097 - i polecamy aktualny banerek.

Kod: Zaznacz cały
[url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=176097][img]http://images63.fotosik.pl/1010/87838480c26a9272m.jpg[/img][/url]


Obrazek


Niech Moc nadal będzie z nami, bo szare, bure i łaciate w całym kraju czekają na naszą pomoc! :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, KevinWaf i 445 gości