Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 22, 2015 23:20 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

Delgada pisze:Szkoda tylko, że te firmy które robia pokrowce na sofy ikea nie robią ich z tego materiału... :(


To znaczy firmy może nie, ale mnie szyła pokrowce pani, która wiele lat pracowała w Ikei, a która teraz ma mały zakład krawiecki :wink:
Wystarczy zapytać w dziale z materiałami, czy panie nie znają kogoś, kto ma wykroje ikeowskie i takie rzeczy szyje.
Na większość kanap, pokrowce szyła także dekoria, nie wiem tylko jak u nich z materiałami, pewnie alcantary, czy minevy nie mają. :(
http://www.dekoria.pl
Stworze­nia zgro­madzo­ne na dworze pat­rzyły to na świ­nię, to na człowieka, znów na świ­nię i znów na człowieka, ale nie można już było roz­poznać, która twarz do ko­go należy. G.Orwell

majolika

 
Posty: 734
Od: Czw gru 31, 2009 17:00
Lokalizacja: k / Rzeszowa

Post » Pon mar 23, 2015 17:34 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

Mam oryginalną alkantarę i powiem że masakra jest. Ok ma zalety faktycznie kłakami obłazi jakby mniej, ale szału w porównaniu z dobrym welurem nie ma. A co do czystości... Kota miała robione badania, do których wygolili jej łapę, a że kot jak ubytek futra ma to się wścieka i wylizuje to doświadczyłam na alkantarze jak ciężko się ją myje z takich kółek śliny, bo same mokre wysycha ale granice mokrego mają piękną obręcz. Coś wspaniałego jak trzeba całą jednolitą połać fotela szorować pianką do alkantary (kupioną w sklepie samochodowym) bo wyszorowanie części skutkuje różnicą koloru pomiędzy mytym a niemytym (nawet w przypadku czystego fotela). Nie wiem czy tylko ja mam takie przeboje z tym materiałem, ale lepszy do czyszczenia sprawdza się welur. Never ever alkantara a już strzał w kolano kremowy z jasnym beżem :strach:
Nie istnieją koty zwyczajne.
Colette

fuma

 
Posty: 344
Od: Pon mar 10, 2014 18:58

Post » Pt lip 10, 2015 13:01 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

Dzięki za ostrzeżenie. Zatme popatrzę za welurowymi rozwiązaniami....

Delgada

Avatar użytkownika
 
Posty: 22
Od: Nie mar 22, 2015 19:40

Post » Sob lip 11, 2015 21:25 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

Jeszcze jedna rada, a nuż się sprawdzi. U mnie zadziałała.
Koty nie lubią, jak im się łapy do czego kleją.
Mój niezyjący już Borys miał fazę, ze próbował drapać bok fotela.
Okleiłam taśmą dwustronnie klejącą. :twisted:
Miejsce kompletnie straciło urok dla kota, do drapania nie nadawało się w najmniejszym stopniu ;)
Fakt, wyjściowo to nie wygląda, a zostawić trzeba (ew. wymieniać taśmę na świeżą) na co najmniej kilka tygodni, żeby szkodnik zapomniał, że lubił tam drapać i do nawyku nie wrócił.
Jak wracał- powtarzałam manewr z taśmą.
Fotel ocalał.

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39232
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Sob lip 11, 2015 22:26 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

Delgada pisze:Szkoda tylko, że te firmy które robia pokrowce na sofy ikea nie robią ich z tego materiału... :(

Można dać na wzór i tapicer Ci uszyje.
Ja mam tu, na letnisku, wersalkę pokrytą czymś, co absolutnie przestało koty interesować po kilku próbach, bo pazur się wprawdzie wbija, ale wydrapać dziury się nie da; niestety, nie pamiętam jak się ta obiciówka nazywa, ale osobiście ją wybierałam u producenta.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 08, 2017 12:10 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

Czy macie jakieś doświadczenie w użytkowaniu mebli obitych materiałem o nazwie casablanca? Jak znosi kocie pazurki?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lip 02, 2017 21:50 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

U nas sprawdził się materiał o nazwie CARABU, trochę podobny do tkaniny Mineva, milszy w dotyku. podobny do zamszu, mało atrakcyjny do drapania, bo gęsty, ciężko wbić pazura. Coś tam lekko postrzępiły w jednym miejscu, ale bez dziur i straciły zainteresowanie, ogolilam golarką (tkaninę, nie kota ;) ). Raczej polecam ciemne kolory, bo jasny wymaga ciągłego zapierania, nie tylko ze względu na koty :). Mam fotel ciemnoszary, ten jest duzo praktyczniejszy, kanapa jasny beż i muszę ją przykrywać.
http://salonwega.pl/produkty/tkanina-carabu-hp/

elabogacz

 
Posty: 27
Od: Sob lis 26, 2011 23:34

Post » Pt wrz 14, 2018 17:11 Re: Jakie obicie na sofę? (kocie pazurki)

zaznaczam, jestem w trakcie wyboru...
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Majestic-12 [Bot], skaz, wicherek i 231 gości