PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbnik

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 18, 2017 11:12 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Co tu taka cisza ? 8O
Nikt nic ? :roll:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 18, 2017 20:36 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Ewo, wakacje... No o kto chciał to wspomógł.
Czy zgłaszasz ta propozycje także do pomocy na lipiec? Jeśli tak to zrob to oficjalnie bo nie wiem. Przypominam także że zgłaszanie kandydatów do 20!!!!
I jeszcze prywata:
Ogłoszenie parafialne
Dziewczyny muszę zamówić suche dla Rudego, wyszedł nam problem z nerkami, początek pnn Nie chce nam jeść mokrego, czasem poskubie mięso. Pracujemy nad mięsem ale je za mało. Jakie suche mu kupić? Doradźcie....
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Wto lip 18, 2017 21:54 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

shira3 pisze:Ewo, wakacje... No o kto chciał to wspomógł.
Czy zgłaszasz ta propozycje także do pomocy na lipiec? Jeśli tak to zrob to oficjalnie bo nie wiem. Przypominam także że zgłaszanie kandydatów do 20!!!!
I jeszcze prywata:
Ogłoszenie parafialne
Dziewczyny muszę zamówić suche dla Rudego, wyszedł nam problem z nerkami, początek pnn Nie chce nam jeść mokrego, czasem poskubie mięso. Pracujemy nad mięsem ale je za mało. Jakie suche mu kupić? Doradźcie....

Wydawało mi się ,że zgłosiłam na lipiec ale młoda stażem czarownica jestem więc może nie dokładnie miłotłą ogarnęłam temat. :roll:
Dlatego oficjalnie potwierdzam :
zgłaszam Felkowy Dom Tymczasowy prowadzony przez kuba.kaczor13 i Andżelikę których domostwo ucierpiało po wichurach które jakiś czas temu nawiedziły Polskę.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 18, 2017 23:02 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

shira3 pisze:Dziewczyny muszę zamówić suche dla Rudego, wyszedł nam problem z nerkami, początek pnn Nie chce nam jeść mokrego, czasem poskubie mięso. Pracujemy nad mięsem ale je za mało. Jakie suche mu kupić? Doradźcie....


jako technik weterynarii zdecydowanie nie polecam podawania nerkowemu kotu suchej karmy, polecam mokrą Kattovita. a jak już bardzo musisz podawać suchą to też Kattovita najlepiej razem z mokrym i dużo wody.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 18, 2017 23:28 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Mokrej Rudi nie tyka :(
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro lip 19, 2017 0:26 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

shira3 pisze:Mokrej Rudi nie tyka :(

najgorsze co kot może sobie zrobić :( a próbowałam zalać suche wrzątkiem, poczekać aż wystygnie i jej podać takie rozmoczone? albo mieszać trochę mokrego z chrupkami?
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 19, 2017 6:10 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Tak. Nie tknie rozmoczonej ani pobrudzone mokrym. Czasem jednak zje trochę czystego mięsa. Na tym się skupiamy żeby więcej. Pije sporo.
Niemniej suche otrzebuje na już. Do tej pory miał TOTWa
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro lip 19, 2017 11:01 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Spróbuj mokre posypywać posypką z rozdrobnionych chrupków. Choć jeśli lubi mięso to najłatwiej i najlepiej chyba będzie wziąć tłuste mięso i mieszać z felini renal.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Śro lip 19, 2017 11:52 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Felini renal? Muszę poszukać
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro lip 19, 2017 11:55 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

A jakie objawy?
Bo mnie się jakoś Księciuniu nie podoba w tym sezonie, a oni chyba w porównywalnym wieku są :?
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Śro lip 19, 2017 15:27 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

shira3 pisze:Felini renal? Muszę poszukać

zobacz tutaj
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Śro lip 19, 2017 17:31 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

AYO pisze:A jakie objawy?
Bo mnie się jakoś Księciuniu nie podoba w tym sezonie, a oni chyba w porównywalnym wieku są :?

Zdecydowanie mniejsza aktywność, trochę zmatowiałą sierść, czesciejsze zrzuty, czasem szukanie innego miejsca niż kuweta, np pod prysznicem no i S. Zauważył że ma smutne oczy i nie zawsze przychodził spac do łóżka, jak wcześniej. Zrobiliśmy wiec badanie krwi. No i wyszła kreatynina powyżej normy.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro lip 19, 2017 17:32 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

gpolomska pisze:
shira3 pisze:Felini renal? Muszę poszukać

zobacz tutaj

Dzięki, zapytam weta. Jestem kompletnie zielona. Na razie dostał lespewet.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Śro lip 19, 2017 17:58 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Wet jeszcze mało który na BARFie się zna - nawet na takim uproszczonym jak mięso z Felini Renal. Pytałaś o karmę, to masz namiar. To nie jest lek na nerki. Niemniej jednak zapytać możesz - może to akurat jeden z BARFnych wetów. Mięso z Felini Renal (pod warunkiem, że dasz tłuste) będzie miało poziom fosforu jak karmy nerkowe - z tą różnicą, że będzie miało dużo lepszej jakości białko niż karmy oparte na zbożach/fasolach/ziemniakach a tym samym mniej syfu do odfiltrowania przez nerki/wątrobę.

Leki są niezależne od karmy - nieważne, czy gotowej, czy samodzielnie robionej poprzez dodanie Felini do mięsa.

Poza tym sama podniesiona kreatynina to o wiele za mało, żeby wnioskować PNN - miał inne badania robione? Bo sama kreatynina skacze też przy problemach z jelitami czy trzustką. A jeśli to nerki są pierwotną przyczyną problemu, to za chwilę okaże się, że będzie znacznie większy problem niż podniesiona kreatynina. Miał USG? Pełny profil nerkowy (z SDMA i poziomami elektrolitów)?
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Śro lip 19, 2017 19:09 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Nie wiem co dokładnie, z wypowiedzi męża wnioskuje tylko a on słabo ogarnia. Miał więcej badań, usg i rtg z powodu kręgosłupa - wyszedł stary uraz lub zwyrodnienie. Wcześniej miewał zapalenia pęcherza. W książeczce bazgroły nie do odczytania na zdjęciu. Będę w domu za miesiąc wtedy się wybiorę z kotem ja. Teraz próbuje doczytać o co powinnam pytać i w ogóle ogarnąć się trochę w temacie.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 200 gości