PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbnik

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 02, 2018 18:27 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

O kurczę, składka na kolejne pół roku! Bym zapomniała!
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon lip 02, 2018 19:36 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Stówka minęła, trza by nowy wąt :mrgreen:
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Wto lip 03, 2018 13:06 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

To ja moze jeszcze w starym zaproponuje do pomocy Jole Dworcowom bo u niej zawsze masa kotow i kazda pomoc sie przyda.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 04, 2018 17:44 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Bardzo dziękuję wszystkim Szanownym Czarownicom za wsparcie kotki Migusi :1luvu: :1luvu: :1luvu: historia jej walki jest - dzięki uprzejmości jolabuk5 - na wątku Sabci. U Migusi ostatnio pojawiły się jakieś zmiany na skórze na uszach i na skroni - podejrzewam że mogła złapać grzyba kiedy była całą noc w namiocie tlenowym po drugim zatorze, w tym namiocie było bardzo ciepło i wilgotno...Na jutro, tj. na czwartek 5 lipca jesteśmy umówione do lecznicy w tej sprawie. Migusia bierze już bardzo dużo leków, oprócz leków na serce, jeszcze antybiotyk (w tą niedzielę wypadł jej kieł, był zgniły u nasady...mimo, że w kwietniu miała sanację pyszczka) więc kolejny lek do pyszczka nie byłby dobry...Pieniążki przeznaczę na tą wizytę - dam znać co i jak. Dziękujemy pięknie :1luvu: Migusia i duża

PS. Migusia w ciagu dnia ladnie jadla, teraz bez apetytu, z rozwolnieniem...Kardiomiopatia i zatorowosc po paskudna choroba, podstępna, zdradliwa, nieprzewidywalna, okrutna...

Anna2016

 
Posty: 10403
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw lip 05, 2018 8:33 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Ewa L. pisze:To ja moze jeszcze w starym zaproponuje do pomocy Jole Dworcowom bo u niej zawsze masa kotow i kazda pomoc sie przyda.

bardzo popieram :201494
Obrazek

wiesiaczek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 2176
Od: Nie kwi 10, 2011 21:23
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 06, 2018 10:36 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Migusia była u weta, doktor obejrzał łepek, pobrał kilka włosków z ucha na szkiełko, potem potarł szkiełkiem ucho aż pojawia się krew i to też pobrał na szkiełko. To wszystko oglądał pod mikroskopem. Potem jeszcze świecił na uszy lampą WOODA. Diagnoza: silny stan zapalny, microsporum canis.
Migusia dostała zalecone stosowanie specjalnego szamponu w saszetce 2 -3 x tydz i smarowanie maścią Triderm. Po niedzieli na kontrolę. Migusia dobre zniosła mycie uszu i szamponowanie, dość dobrze znosi smarowanie maścią (uszy i skronie - tu też ma strupy nad okiem) - te zabiegi, mimo że nie lubi mokrego na pyszczku, sprawiają jej widoczną ulgę - bo strasznie ją to swędzi a nie może się podrapać z powodu niedowładu tylnych nóżek. Wizyta 49 zł, maść 19.90. Zostają jeszcze pieniążki, czekają na wizytę kontrolną. Dziękuję :1luvu: w imieniu Migusi, ma ulgę, bardzo ją to męczyło.

Anna2016

 
Posty: 10403
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Pt lip 06, 2018 13:53 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Cieszymy się :)
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Wto lip 10, 2018 10:47 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Witamy. W miniony weekend, 7 -8 lipca Migusia miała kryzys, oddychała ciężko i szybko a w sobotę po południu zaczęła cichutko charczeć w rytm oddechów, lecznica zaleciła furosemid w tabletce i powiedziała, że 'możliwości farmakologiczne się kończą'. Nadmienię, ze w tym mieście gdzie mieszkamy nie ma pogotowia wet nocnego / świątecznego; jedna z lecznic ma niby dyżur pod telefonem ale tego wieczora jedyny sensowny wet z tej lecznicy był poza miastem...
W sobotę po południu było gorzej, oddechy 70/min kotka nic nie jadła i nic nie chciała pić od rana; napisałam sms/obdzwoniłam wszystkie lecznice gdzie miałam tel kom. Jedna pani wet odpisała, że przyjedzie i że mogę dzwonić do niej jeśli będzie potrzeba. Niefortunnie odpisałam sms że bardzo dziękuję i że kotka znajduje się w lokalu TOZ. Około godz. 20 nie było nic lepiej więc zadzwoniłam. Potem znów. I znów. Razem 5 razy. Nie odebrała i nie oddzwoniła. Potem napisałam jeszcze 3 sms, że to będzie wizyta prywatna i że zapłacę za wizytę. Bez odpowiedzi. Znajoma też zadzwoniła do tej pani wet i napisała smsa że potrzebna jest jej pomoc; - brak reakcji pani wet. Potem sobie przypomniałam że ta pani wet miała konflikt z TOZ-em. Ja nie należałam i nie należę do TOZ, interesuje mnie wyłącznie pomoc Migusi. Ta pani wet zachowała się NIEGODZIWIE. Jeśli nie chciała pomóc, wystarczyło napisać sms, że np. rozmyśliła się, lub że coś jej wypadło, a tak ja miałam nadzieję że ktoś w tym całym mieście pomoże Migusi...

W niedzielę rano pojechałyśmy do innej lecznicy i tam MIgusi pomogli, dostała zastrzyki: rozkurczowy na oskrzela i furosemid i podskórnie odżywkę z glukozą i mikroelementami. Wizyta 50 zł - dziękuję Czarownicom :1luvu:

Tą wizytę powtórzyłyśmy jeszcze wczoraj i dziś - Migusia zaczęła jeść, apetyt i humor ma obecnie trochę zmienny, ale przeżyła......dziękuję tej nowej lecznicy, teraz tylko tam będziemy chodzić.

Zdjęcia paragonów zrobiłam; ostatnie zdjęcia Migusi - z tego weekendu są - dzięki uprzejmości Jolabuk5 :201494 :201494 :201494 na wątku Sabci.
Pozdrawiamy serdecznie :1luvu: :kotek:

Anna2016

 
Posty: 10403
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Wto lip 10, 2018 14:19 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Może dobrze, że nie przyjechała - może ktoś nad Migusią czuwa, żeby jeszcze pożyła.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Pt lip 20, 2018 10:39 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Siostry kochane, jest dalsza część awarii z kotami, które próbuje ratować Jasdor - część wraca z adopcji w stanie fatalnym, u części wychodzą dodatnie testy FeLV. Przydało by się wsparcie na testy (być może PCR) oraz obróżkę choć dla najbardziej wycofanego. O karmie i żwirku nie mówiąc, bo Ruby i Macho wygląda, że nie były karmione itd.

W skarpecie marnuje się obecnie pomad 300zł - co sądzicie, żeby je przeznaczyć na pomoc w tej sprawie? Już raz wsparcie poszło, ale sami sobie wyobrażacie jaki to ogrom kasy choć z grubsza takie stado ogarnąć, a nie znajdą domów jeśli nie będą choć w podstawowym stopniu zaopatrzone medycznie. Co sądzicie o tym, żeby jeszcze raz pomóc choć tymi 300zł temu stadu, które jest ofiarą źle pojętej miłości do kotów?
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Pt lip 20, 2018 11:45 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Z całego serca popieram :ok: :smokin:

SHIRAAAA!!!!!! :!: :kotek:

viewtopic.php?f=1&t=182587&start=1260
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt lip 20, 2018 12:02 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Oczywiscie za :)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pt lip 20, 2018 12:33 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Również popieram :)
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 20, 2018 14:30 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Jasne, że za.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pt lip 20, 2018 16:48 Re: PAKT CZAROWNIC XXXVIII - nowe konto, nowa Siostra Skarbn

Jestem na tak.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kicalka, skaz i 208 gości