Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 01, 2015 1:19 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

milva b po co sie wtracasz i piszesz kpiacym tonem o cierpieniu??To jest oczywiste ze skoro jestes hodowca to sie napatrzylas w swojej hodowli na rozne historie o ktorych nawet nie chcemy wiedziec.Dla ciebie to tylko statystyka albo mala strata 1500 -2000 ,ktore sie zwroca z nastepnym miotem,rozumiemy to.Zrozum i ty biedna dziewczyne ktora kocha swojego kota i wlasnie odkryla ze byc moze umrze w meczarniach,Masz dzieci??Pomysl ze ktores jest chore.....W regulaminie hodowlanym badania genetyczne sa ZALECANE,Jak ci ZALECAJA przechodzenie na pasach ,to latasz jak glupia po ulicy??NIE!Stosujesz sie do zalecen bo jestes normanym czlowiekiem.Nie mozna sobie po prostu rypac chorych kotow i udawac ze sie jest elita.Tym bardziej dziwi mnie twoja opinia podkreslana przez pismo obrazkowe.Ty jestes hodowca??

vacances2020

 
Posty: 188
Od: Pon lut 03, 2014 2:15
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post » Nie mar 01, 2015 1:32 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

‘’Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt’’

vacances2020

 
Posty: 188
Od: Pon lut 03, 2014 2:15
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post » Nie mar 01, 2015 1:34 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Pytania o wyniki to pomyje.... Cóż.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Nie mar 01, 2015 1:37 przez eunnika, łącznie edytowano 1 raz

eunnika

 
Posty: 191
Od: Pon kwi 28, 2014 16:52

Post » Nie mar 01, 2015 1:37 Re: Hodowla Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

milva b pisze:
GreenEvil pisze:Milva. Orly uważasz, że jest OK? Swoje koty oddajesz do domów bez odiatkowanych okien, bo może nie wypadną?

słucham???

Zadalam grzecznie pytanie, czy oddajesz swoje koty do domu bez osiatkowanych okien, bo może nie wypadną?
Pytam, bo dajesz argument, że kot może nie zachoruje.
BTW wyjaśnij blondynce, skąd homozygota jeśli teoretycznie nie doszło do skrzyżowania h/n i h/n

GreenEvil

 
Posty: 2703
Od: Pon mar 27, 2006 8:33
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Post » Nie mar 01, 2015 1:37 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

hodowca traktuje mojego kota przedmiotowo! ani razu nie zapytala sie o zdrowie Zulka i nie zmartwila sie wynikiem badania. Wazne sa paragrafy, sądy, reklamacje. A jej deklaracje że kota moze zabrac (zeby mnie odciążyc od chorego kota) to moze sobie no wiecie gdzie wsadzic. Ja mojego kota nikomu oddawac nie bede!

nephila

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Sob lut 28, 2015 17:18

Post » Nie mar 01, 2015 9:59 Re: Hodowla Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

GreenEvil pisze:
milva b pisze:
GreenEvil pisze:Milva. Orly uważasz, że jest OK? Swoje koty oddajesz do domów bez odiatkowanych okien, bo może nie wypadną?

słucham???

Zadalam grzecznie pytanie, czy oddajesz swoje koty do domu bez osiatkowanych okien, bo może nie wypadną?
Pytam, bo dajesz argument, że kot może nie zachoruje.
BTW wyjaśnij blondynce, skąd homozygota jeśli teoretycznie nie doszło do skrzyżowania h/n i h/n


Bo te geny to jak pchełki skaczą, i od samego stania obok może inne złapać :roll:

eunnika

 
Posty: 191
Od: Pon kwi 28, 2014 16:52

Post » Nie mar 01, 2015 10:42 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Spontaniczna mutacja?
Mało prawdopodobna jeśli więcej niż jeden kot z tego miotu jest hcm/hcm.

@ eunnika
W dalszej dyskusji proszę o mniej emocji i powstrzymanie się od postów obrażających współdyskutantów.


eunnika pisze:[...]


Jesteś analfabetką? Trzy razy pisałam że Żulek to nie mój kot, mało tego, wypowiedziała się tutaj jego opiekunka, a Ty dalej swoje. Czytanie ze zrozumieniem to naprawdę przydatna umiejętność.
Dziwne że hodowca napisał znajomej to samo - zwróć. Czy dla was kot to jest para butów z CCC, którą się zwraca? Którą się oddaje do reklamacji? Bo na to wygląda! Wbij sobie do głowy że dla niektórych kot, nawet chory, to członek rodziny, a nie zepsuta para butów.


Żulkowi poprawnych genów już nikt nie da. Ale można ustrzec innych przed podobnymi przejściami.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie mar 01, 2015 10:59 Re: Hodowla Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

MariaD pisze:milva b, sensowne krycie HCM/HCM z N/N zapobiegnie zawężeniu puli, a nie powoła na świat nowych homozygot. I o to chodzi.

http://www.niziolek.com.pl/Downloads%20 ... search.pdf
Polecam cześć podsumowującą: Praktyczne wykorzystanie wiedzy naukowej, czyli jak poprawić genotyp populacji.

to może by hodowcy po tym sensownym kryciu robili testy urodzonym kociakom(bo przecież któryś/któreś z miotu będzie/będą hcm/hcm) ? i tym samym dawali potencjalnym właścicielom szanse na podjęcie sensownej decyzji?
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 01, 2015 11:02 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

O ile nie dojdzie do mutacji to 100% kociąt będzie hcm/n

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie mar 01, 2015 11:13 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

NITKA/KARINKA pisze:O ile nie dojdzie do mutacji to 100% kociąt będzie hcm/n

eeeee ? Z h/h i n/n? Jakim cudem?

GreenEvil

 
Posty: 2703
Od: Pon mar 27, 2006 8:33
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Post » Nie mar 01, 2015 11:14 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

To jakie wg Ciebie?

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie mar 01, 2015 11:16 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

vacances2020 pisze:milva b po co sie wtracasz i piszesz kpiacym tonem o cierpieniu??


Nie ma cienia kpiny w moich wypowiedziach. Ja umiem zachować pełną kulturę w rzeczowej dyskusji.
Ale rzeczywiście nie powinnam była się w ogóle odzywać, bo ten wątek takową dyskusją nie jest :roll:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 01, 2015 11:29 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

NITKA/KARINKA pisze:To jakie wg Ciebie?

statystycznie 25% będzie h/h i n/n a 50% n/h? Czy to jest pytanie podchwytliwe?

GreenEvil

 
Posty: 2703
Od: Pon mar 27, 2006 8:33
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Post » Nie mar 01, 2015 11:32 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Jeden rodzic HCM/HCM przekazuje każdemu potomkowi gen HCM, drugi rodzic N/N przekazuje każdemu potomkowi N = wszystkie dzieci HCM/N
Takie prawdopodobieństwo jak napisalas bedzie przy zestawieniu HCM/N + HCM/N

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie mar 01, 2015 11:33 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Po rodzicach (1) HCM/HCM i n/n oraz (2) HCM/n i n/n teoretycznie nie ma prawa być homozygot.
Bo po rodzicu n/n nie ma możliwości odziedziczenia duplikatu wadliwego genu.

Edit:
Spóźniłam się. :)

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], JedrzejGra i 556 gości