Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 28, 2020 13:50 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Alicja190691 pisze:Niestety ja też kupiłam kota z hodowli Alehandro...

To jest wątek o hodowli Alterhouse a nie Alehandro.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 05, 2023 10:58 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Jestem hodowcą kotów rasy Maine Coon w hodowli Alterhouse, a post, który widzisz, dotyczy kota, który urodził się u nas w 2013 roku . Chcę podkreślić, że dbamy o zdrowie naszych kotów i ich potomstwa poprzez regularne testy DNA na mutację HCM A31P MYBPC3, które rozpoczęliśmy w 2014 roku. Od tamtej pory nie dopuszczamy do rozrodu kotów, z których może się urodzić mutacja hcm/hcm.

W naszej hodowli staramy się eliminować choroby genetyczne, aby poprawić zdrowie i długowieczność całej rasy. Bardzo nam przykro, że jeden z naszych kotów, Zulek ur w 2013 roku, posiadał mutację HCM/HCM (na szczęście nie zachorował na HCM). Chociaż nie jesteśmy w stanie zmienić jego sytuacji i sytuacji jego rodzeństwa, chcemy podkreślić, że podejmujemy wszelkie kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się mutacji.

W naszej hodowli zawsze stawiamy na zdrowie i dobre warunki życia naszych kotów. Rodzice Zulusa i jego rodzeństwa zostali wycofani z reprodukcji i wykastrowani, aby uniknąć dalszego przenoszenia zmutowanego genu A31P MYBPC3.

Każde kocię, które wychodzi z naszej hodowli, jest już od początku przygotowane do życia w nowym domu. Dostarczamy nowym właścicielom szczegółowe instrukcje dotyczące opieki nad kotem.

W hodowli Alterhouse stawiamy na selekcję najlepszych linii hodowlanych, przeprowadzamy regularne badania genetyczne, dbamy o odpowiednie żywienie i codzienną opiekę nad naszymi kotami. Nasze koty są wychowywane w domowych warunkach, wśród innych zwierząt, co pozytywnie wpływa na ich socjalizację.

Dążymy do ciągłego doskonalenia naszej pracy i poprawy warunków życia naszych kotów. Jest dla nas bardzo ważne, aby nasze zwierzęta były zdrowe, szczęśliwe i mogły cieszyć się długim życiem. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i krytykę merytoryczną, która może pomóc nam w poprawie jakości hodowanych przez nas kotów.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej hodowli Maine Coon na Facebooku i poznania naszych pięknych kotów. Jesteśmy przekonani, że zachwycą Was swoją urodą, charakterem i temperamentem.

alterhouse

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Wto cze 21, 2005 15:49

Post » Śro kwi 05, 2023 11:04 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

alterhouse pisze:(...) Dostarczamy nowym właścicielom szczegółowe instrukcje dotyczące opieki nad kotem.
(...)


Proszę o zamieszczenie tutaj takiej instrukcji i wszelkich zaleceń/wymogów dla potencjalnych chętnych do kupna kota z Państwa hodowli.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro kwi 05, 2023 21:53 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

alterhouse pisze:Bardzo nam przykro, że jeden z naszych kotów, Zulek ur w 2013 roku, posiadał mutację HCM/HCM (na szczęście nie zachorował na HCM)....

Hmmmm..... A na co zszedł?
A na co odszedł jego brat Zuler?
Jakim cudem po czystych rodzicach mógł się urodzic kot hcm/hcm?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 06, 2023 8:49 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Szkoda, że hodowla Alterhpuse przez te 10 lat niczego sie nie nauczyła. Stanowisko p.A. zmienia się adekwatnie do potrzeb - albo nie badają, albo badają, albo wyśmiewają całą idee badań genetycznych twierdząc, że nie są wiarygodne, Niby w roku 2013 koty z tej hodowli nie były badane, ale bez skrupułów zapewniane było, że rodzice Zulusua są n/n + n/hcm - widocznie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W chwili kiedy ja przeżywałam swoją osobista tragedię z moim kotem, pani "hodowca" robiła sobie z tego komedię, wyśmiewając, szydząc i grożąc sądami każdemu, kto odważył się negatywnie wypowiadać o jej "fabryce". Naprawdę 10 lat zajęło pani dojście do wniosku, że jest pani przykro? jest pani przykro z powodu mojego kota? A może z powodu tych wszystkich kotw z pani przybytku, które chorowały i umierały przedwcześnie? W normalnych okolicznościach zapewne bym pomyślała, że lepiej późno niż wcale.... ale przez te wszystkie lata, obserwacji co się dzieje z kotami z alterhouse i pani postawę w stosunku do ich opiekunów... nie wierze nic a nic w pani słowa.

Jedyne instrukcje które otrzymałam w chwili zakupy kota to była instrukcja jak wstąpić do klubu royal canin.

nephila

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Sob lut 28, 2015 17:18

Post » Czw kwi 06, 2023 9:29 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

nephila pisze:(...)
Jedyne instrukcje które otrzymałam w chwili zakupy kota to była instrukcja jak wstąpić do klubu royal canin.

:ryk: :ryk: :ryk:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw kwi 06, 2023 13:47 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Jestem hodowcą kotów rasy Maine Coon w hodowli Alterhouse, a post, który widzisz, dotyczy kota, który urodził się u nas w 2013 roku. Chcę podkreślić, że dbamy o zdrowie naszych kotów i ich potomstwa poprzez regularne testy DNA na mutację HCM A31P MYBPC3, które rozpoczęliśmy w 2014 roku. Od tamtej pory nie dopuszczamy do rozrodu kotów, z których może się urodzić mutacja hcm/hcm.

W naszej hodowli staramy się eliminować choroby genetyczne, aby poprawić zdrowie i długowieczność całej rasy. Bardzo nam przykro, że jeden z naszych kotów, Zulek ur w 2013 roku, posiadał mutację HCM/HCM (na szczęście nie zachorował na HCM). Chociaż nie jesteśmy w stanie zmienić jego sytuacji i sytuacji jego rodzeństwa, chcemy podkreślić, że podejmujemy wszelkie kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się mutacji.

W naszej hodowli zawsze stawiamy na zdrowie i dobre warunki życia naszych kotów. Rodzice Zulusa i jego rodzeństwa zostali wycofani z reprodukcji i wykastrowani, aby uniknąć dalszego przenoszenia zmutowanego genu A31P MYBPC3.

Każde kocię, które wychodzi z naszej hodowli, jest już od początku przygotowane do życia w nowym domu. Dostarczamy nowym właścicielom szczegółowe instrukcje dotyczące opieki nad kotem.

W hodowli Alterhouse stawiamy na selekcję najlepszych linii hodowlanych, przeprowadzamy regularne badania genetyczne, dbamy o odpowiednie żywienie i codzienną opiekę nad naszymi kotami. Nasze koty są wychowywane w domowych warunkach, wśród innych zwierząt, co pozytywnie wpływa na ich socjalizację.

Dążymy do ciągłego doskonalenia naszej pracy i poprawy warunków życia naszych kotów. Jest dla nas bardzo ważne, aby nasze zwierzęta były zdrowe, szczęśliwe i mogły cieszyć się długim życiem. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i krytykę merytoryczną, która może pomóc nam w poprawie jakości hodowanych przez nas kotów.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej hodowli Maine Coon na Facebooku i poznania naszych pięknych kotów. Jesteśmy przekonani, że zachwycą Was swoją urodą, charakterem i temperamentem.

https://www.facebook.com/ALTERHOUSE.CATTERY/

alterhouse

Avatar użytkownika
 
Posty: 49
Od: Wto cze 21, 2005 15:49

Post » Czw kwi 06, 2023 14:04 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

To taka moda na wlepki powtorzonego tekstu, bez umiejetnosci odniesienia sie do konkretnych pytan?
Zachowanie na poziomie bota?

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw kwi 06, 2023 14:54 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Właśnie miałam pisać, że poproszę o colę i popcorn.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw kwi 06, 2023 15:31 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Bastet pisze:Właśnie miałam pisać, że poproszę o colę i popcorn.


obawiam się, że zakończy się wyłącznie na bloku reklamowym...

nephila

Avatar użytkownika
 
Posty: 26
Od: Sob lut 28, 2015 17:18

Post » Czw kwi 06, 2023 22:16 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

:ryk:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie kwi 09, 2023 0:43 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

alterhouse pisze:Jestem hodowcą kotów rasy Maine Coon
Dążymy do ciągłego doskonalenia naszej pracy i poprawy warunków życia naszych kotów. Jest dla nas bardzo ważne, aby nasze zwierzęta były zdrowe, szczęśliwe i mogły cieszyć się długim życiem. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i krytykę merytoryczną, która może pomóc nam w poprawie jakości hodowanych przez nas kotów.



Pitu pitu .... :roll:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob kwi 22, 2023 18:28 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Dziś na SGGW był wykład o genetyce, HCM i wielu innych aspektach pracy hodowlanej. Żadnego przedstawiciela Alterhouse i innych znanych z mnożenia kotów wadliwych genetycznie nie było.....
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 18, 2023 9:19 Re: Alterhouse*pl i MCO z mutacją hcm/hcm :(

Witam,

Mialam nieprzyjemnosc niestety kupic kotka od tej strasznej kobiety. Zlamala mi serce i nasz biedny kotek jest pozytywny na Pkdef/Pkdef. Nie jest nosicielem tylko jest chory! Ta kobieta jest oszustka. Nie rozmumiem jak jej zezwolono na ta praktyke przez tyle lat!!! Znalazlam innych wlascicieli kotkow ktore rowniesz sa genetycznie chore i chcemy cos z tym zrobic. Na pieniadze juz nie liczymy ale mam szczera nadzieje ze zakonczymy jej praktyki zeby te biedne koty nie byly skazane na ktotkie zycie i smierc w strasznych bolach! Jak widze jak ta kobieta pisze ze jest renomowanym hodowca to az mi ciarki po plecach przechodza! Ona jest renomowanym klamca, oszustem i zlym czlowiekiem! Kasa i tylko kasa sie liczy. Nasz kotek jak go kupilismy to wylecial jej z rak jakby jej nie znal. Musielismy naprawde dlugo walczyc zeby przestal sie bac jakichkolwoek dzwiekow. Masakra poprostu. Wszyscy myslimy zeby zalozyc grupowy pozew. Ma pan jakies dobre rady? Mamy kontrakt, badania DNA. Mam rowniez zdjecia reklamowanego mojego kotka jak jest napisane ze jest czysty genetycznie rowniez z pkdef co jest poprostu klamstwem. Za kazda rade bede wdzieczna.Pozdrawiam. Polly

polly.polly

 
Posty: 2
Od: Czw maja 18, 2023 8:58

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 200 gości