Złamana MIEDNICA,WBITA w główkę kości udowej.Pilnie wsparcie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 28, 2014 12:23 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

zmieniłam tytuł...

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt lis 28, 2014 19:51 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

Najnowsze wieści od zastępcy kierownika:

Wg weterynarza schroniskowego kotka jest zdrowa, nic jej nie dolega.Obecnie nie dostaje żadnych leków, nawet przeciwbólowych.Wcześniej dostawała antybiotyk.Stan emocjonalny taki sam, ciężko żeby bez obecności człowieka coś jadła.Koty wciąż ją atakują, nie może być w klatce, bo nie ma miejsca.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Sob lis 29, 2014 10:04 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

justyna8585 pisze:Najnowsze wieści od zastępcy kierownika:

Wg weterynarza schroniskowego kotka jest zdrowa, nic jej nie dolega.Obecnie nie dostaje żadnych leków, nawet przeciwbólowych.Wcześniej dostawała antybiotyk.Stan emocjonalny taki sam, ciężko żeby bez obecności człowieka coś jadła.Koty wciąż ją atakują, nie może być w klatce, bo nie ma miejsca.



...............................................

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Sob lis 29, 2014 10:35 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

a to na pewno ta sama kotka ? najpierw nie chodzi i nagle wsio ok ?
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob lis 29, 2014 10:40 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

mamaGiny pisze:a to na pewno ta sama kotka ? najpierw nie chodzi i nagle wsio ok ?


No właśnie problem w tym,że pracownicy uważają,że nie jest ok, na filmiku widać jak chodzi, bolą ją te łapy.Weterynarz ją oglądał i w adnotacji napisał,że nic jej nie dolega. Kotka nie miała rtg,ani innych badań, musielibyśmy się złożyć na to.Mnie zastanawia to,dlaczego inne koty jej tak nie lubią i wciąż ją atakują

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Sob lis 29, 2014 10:42 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

Tak sobie myślę, że może problemy z chodzeniem były np. związane z calici?
Kotka brała antybiotyk, więc może dlatego jest poprawa?
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Sob lis 29, 2014 10:46 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

CoToMa pisze:Tak sobie myślę, że może problemy z chodzeniem były np. związane z calici?
Kotka brała antybiotyk, więc może dlatego jest poprawa?


Ja chyba źle napisałam...

Nie ma poprawy, żadnej poprawy, wciąż jest źle.

Pracownicy uważają,że ona źle chodzi, że łapy bardzo ją bolą, jest apatyczna, je tylko przy człowieku i inne koty ją atakują.3 razy wet ją oglądał i mówi,że jest wszystko ok i tak ma.To nie pokrywa sie z tym,co mówią pracownicy.Może ja dzisiaj zobacze jak z nią jest.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Sob lis 29, 2014 10:54 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

Nasz Kefir- tymczas- miał zwichnięcie obu rzepek w tylnych nogach. Zanim się wsio wyjaśniło, bo zawsze dziwnie chodził i siadał, troszkę trwało. Nie każdy wet rozpozna pęknięcie wiązań i luzy w nogach. Może w tym kierunku iść? Tutaj trzeba dobrego "ręcznego" oglądu bo RTG nie wykazuje zmian często.Kot przeszedł operację .

Kalici też może kota nadal trzymać.Jest ostatnio wyjątkowo zjadliwe i powracające.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 29, 2014 10:58 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

ASK@ pisze:Nasz Kefir- tymczas- miał zwichnięcie obu rzepek w tylnych nogach. Zanim się wsio wyjaśniło, bo zawsze dziwnie chodził i siadał, troszkę trwało. Nie każdy wet rozpozna pęknięcie wiązań i luzy w nogach. Może w tym kierunku iść? Tutaj trzeba dobrego "ręcznego" oglądu bo RTG nie wykazuje zmian często.Kot przeszedł operację .

Kalici też może kota nadal trzymać.Jest ostatnio wyjątkowo zjadliwe i powracające.


Ona trafiła juz do schronu z tym, na początku było lepiej, teraz gorzej.Miała kalici,ale wyszła z tego.Od 2 tyg. jest zdrowa, nawet szczepiona.

Może faktycznie to jest to...Oglądałaś filmik?

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Sob lis 29, 2014 11:05 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

Mogę tylko kciuki trzymać:(

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Sob lis 29, 2014 11:29 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

ASK@ pisze:Nasz Kefir- tymczas- miał zwichnięcie obu rzepek w tylnych nogach. Zanim się wsio wyjaśniło, bo zawsze dziwnie chodził i siadał, troszkę trwało. Nie każdy wet rozpozna pęknięcie wiązań i luzy w nogach. Może w tym kierunku iść? Tutaj trzeba dobrego "ręcznego" oglądu bo RTG nie wykazuje zmian często.Kot przeszedł operację .

Kalici też może kota nadal trzymać.Jest ostatnio wyjątkowo zjadliwe i powracające.

Też sobie pomyślałam o zwichnięciu rzepek, Fosterek miał.
Weci tego nie rozpoznają, bo po prostu nie sprawdzają kolan, zwłaszcza jeśli nie było/nie ma śladu urazu.
To wada typowa dla psów, u kotów rzadko się zdarza - jeśli nie wynika z jakiegoś wypadku.
U Fosterka rzepki tak latały, że nawet ja mogłam to wyczuć (jak wiedziałam, czego szukać), a i tak zdiagnozował dopiero kolejny wet.
Mimo że innych kilkukrotnie prosiłam o sprawdzenie, co jest grane, bo kot silnie kulał.
Po prostu kolan nie sprawdzali - kot nie miał wypadku w historii, nic nie wskazywało na uderzenie w zabawie.
U niego to było wrodzone, Awanturka (sąsiednie podwórko) też miała, tylko nie aż tak silne - u niej raczej tendencje były, choć kotkiem 'parterowym' jest do tej pory.
Wszystkie kociaki zgarnięte z mojej okolicy teraz są sprawdzane pod tym kątem :?

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 29, 2014 11:33 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

Justyna, wybrałabym się do ortopedy. OKI pisze to co i nas spotkało. Weci nie sprawdzali rzepek.Kefir ma to wedle mnie wrodzone. Nasiliło się po spadnięciu z drapaka. oglądałam filmik. Nie jestem znawcą ale ewidentnie kota ortopeda powinien obejrzeć. Moja Lusia, jamnik, miała problemy z kręgosłupem piersiowym i miała problemy z tylnymi nozynkami.. To może być wszystko.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 29, 2014 11:37 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

Albo wypadł z drapaka, bo mu rzepka akurat przeskoczyła :(

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 29, 2014 11:40 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

OKI pisze:Albo wypadł z drapaka, bo mu rzepka akurat przeskoczyła :(

U Lusi wsio zaczynało się jak np. źle zeskoczyła z niskiego fotela lub podczas tańca radości przy przywitaniu. Kefir "dziwnie" nogi ustawiał od zawsze ale dopiero wypad z drapaka pokazał co mu jest.Ale mało to kotów "dziwnie" chodzi? Idzie do ortopedy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 29, 2014 11:48 Re: Problem z CHODZENIEM .Kotka cierpi.Potrzebny DT i wsparc

Możecie mieć rację...
Schron nie zabierze jej do ortopedy,ani nie wyłoży pieniędzy.
Wczoraj znowu rozsyłałam wątek po grupach na fb, zero odzewu, bardzo mało osób dołączyło do wydarzenia i bardzo mało jest zaproszonych.Ja nie wiem jak ją już rozreklamować, dacie jakieś rady?

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArnoldHat i 560 gości