MCO w celach rehabilitacyjnych?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 15, 2014 9:16 MCO w celach rehabilitacyjnych?

Jak w temacie dziewczyny słyszałyście coś o tym że MCO kupuje się do rehabilitacji? Mam wątpliwości ponieważ moja klientka kupiła kociaka dzieciom z zaburzeniami. Sama mam kota tej rasy i serce mi się kraje jak słyszę co one z nim robią- uważam że żadnego zwierzęcia nie wolno traktować jak zabawkę. Podobno hodowla wie w jakim celu kot został kupiony. Druga sprawa - trochę mi się śmiać chce- Pani pyta mnie czym karmię Mariana- ja jej odpowiadam- a ona na to takim drogim? Jej kot przez pierwszy tydzień dostawał RC a potem Whiskas bo wychodzi taniej, a on za dużo je :? Mam jeszcze parę spostrzeżeń ale na razie będę cicho bo bym była ...kawał zołzy.
Gdyby któraś odpowiedziała byłabym wdzięczna
Pozdrawiam

łaciata

 
Posty: 47
Od: Pon gru 18, 2006 22:46
Lokalizacja: kujawsko- pomorskie

Post » Pon wrz 15, 2014 9:33 Re: MCO w celach rehabilitacyjnych?

Nie mam mco i nie miałam. Na tymczasie trudno o takie koty :wink:
Ale moi podopieczni trafiali do domów z dziećmi niepełnosprawnymi i zawsze było ok. Znaczy się rodzice dużo wcześniej uczulali dzieci co wolno co nie wolno, przygotowaywali, uczyli, rozmawiali...tak jak w każdym domu z dzieckiem jest tylko tutaj jeszcze więcej starań kładziono. Tak, kot miał być " pomcowy w rozwoju" i doskonale się w tym sprawdził ale było i jest bez ekscesów. Koty były wybierane pod względem charakteru .
O karmie wh nawet nie myślano a brano "tylko" dachowca.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 15, 2014 10:23 Re: MCO w celach rehabilitacyjnych?

Wiem, że są hodowle MCO, które reklamują swoje kociaki jako "wspaniałe do felinoterapii". Jak dla mnie to te hodowle nie rozumieją zupelnie idei felinoterapii oraz roli w niej kota.

To nie jest zaprogramowany sprzęt medyczny do rehabilitacji. To nie jest nawet zwierzę, specjalnie wyszkolone do pomocy ludziom niepełnosprawnym jak psy.
Sam kot, bez prawidłowej, specjalnej socjalizacji niemal od urodzenia, bez przetestowania, nie będzie się nadawał nawet do zajęć felinoterapeutycznych jakie prowadzą przeszkoleni ludzie.

Owszem, kot potrafi samą swoja obecnością pomóc w niektórych problemach behawioralnych. Jednak psim obowiązkiem rodziców jest nadzór nad dzieckiem i jego relacjami z kotem tak by kot nie poniósł najmniejszego uszczerbku ani fizycznego ani psychicznego.
W przeciwnym wypadku kot zacznie się albo bronić albo będzie unikał kontaktu z dziećmi i wyleci jako "nieodpowiedni do felinoterapii" i z etykietką agresywnego/dzikusa.

MCO są dobrą do tego celu rasą - duże, zrównoważone, inteligentne i łagodne. Ale w życiu bym nie sprzedała żadnego z moich kociąt celowo jako "terapeuty".
Owszem, sprzedaję do rodzin z dziećmi, owszem, zdarza się, że kot wchodzi w relację z dzieckiem z adhd/z problemami behawioralnymi, ale to skutek uboczny, a nie oczekiwany i nie planowany. I dziecko oraz rodzice sa sprawdzeni na relację z kociakiem przed zakupem.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon wrz 15, 2014 10:55 Re: MCO w celach rehabilitacyjnych?

Niestety wielu rodziców bierze kotka dla małych dzieci jako żywą zabawkę, która można szczypać, szarpać itd.
Mam przykład znajomych żony. Co one wyprawiają z tamtym kotem. Na szczęscie jest częściowo wychodzący, więc zwykle ucieka daleko. Teraz jak ich odwiedzamy, to nawet go nie spotykam lub jest gdzieś poza płotem.
Gdy oni nas odwiedzają, to nasz miziasty kotek (ciągle wskakuje naszym dzieciakom na kolanka) też trzyma się już z dala od dzieci z tamtej rodziny.
Drugi nasz kot jest typ Pani Osiedla, co to się nie patyczkuje i od razu ząbki lub pazury na niewłaściwe traktowanie i teraz cała tamta rodzina omija ją łukiem (dosłownie sie jej boją), a tamta mamusia uważa, że jest antykoci, dziwny itd.
Pewnie jakby taki kot trafił do nich, byłby juz dawno oddany do schronu.

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Wto paź 21, 2014 12:02 Re: MCO w celach rehabilitacyjnych?

Mario to nie ADHD to choroba psychiczną objawiają ca się agresją a kot został kupiony by zachowania nie były skierowane przeciwko młodszej siostrze. Siostry czka "posiadaczki" kota traktuje jak worek lub maskotkę. Wczoraj rozmawiałam z panią - nosi się z zamiarem sprzedaży kota bo" ją wkurza" bo cały czas ssię chce miziac i się na nią kładzie. Ponadto nie wykastrowala go zgodnie z umową adopcyjna i za smoka nie chce podać nazwy hodowli. Gwoli wyjaśnienia nie jestem przeciwnikiem dzieci niepelnosprawnych mam w bliskim gronie dziecko chore. Przepraszam ze tak chaotycznie i z błędami ale piszę na tablecie. Ponadto pani chce za kota jak najwięcej a mnie teraz nie stać na zakup- cena zaczyna się od 1200 no i niedługo będę dokocona- kot z adopcji. Szkoda mi zwierza bo piękny ci on jak obrazek

łaciata

 
Posty: 47
Od: Pon gru 18, 2006 22:46
Lokalizacja: kujawsko- pomorskie

Post » Wto paź 21, 2014 12:12 Re: MCO w celach rehabilitacyjnych?

łaciata - odkupuj szybko kociaka, bo go szkoda. Za chwilę agresywne dziecko ciśnie nim o ścianę, przydepnie albo złamie mu np ogon.

Zgadzam się z MariąD - kot może być felinoterapeutą, ale tylko niezwykły kot, ze specjalnymi predyspozycjami.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, RobertstorE, Zeeni i 202 gości