PUSZKI DLA KOTA - LODÓWKA?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 01, 2014 7:57 PUSZKI DLA KOTA - LODÓWKA?

ostatnio dowiedziałam się,że nie należy przechowywać jedzenia (nawet ludzkiego) w otwartej puszce w lodówce. Jest do dla mnie dziwne, bo zawsze trzymałam kukurydzę (kilka dni) czy rybę otwartą z dwa dni, nadal żyję i nic się nie stało, ani z zawartością lodówki, ani puszki ;) jednak podobno to dla kota niezdrowe... czy ktoś może mi powiedzieć czy to prawda i jeśli tak to dlaczego? Mój kot ma jedną puszkę na 4 dni,bo dostaje też suche więc taka puszka przez ten czas stoi w lodówce otwarta, muszę coś z tym zrobić? :)

dazyliusz

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Pt lip 25, 2014 20:01

Post » Pt sie 01, 2014 8:31 Re: PUSZKI DLA KOTA - LODÓWKA?

Jeśli masz wątpliwości to po prostu przekładaj to pudełeczka szczelnie zamykanego. Jedzenie będzie dłużej świeże i nie przejdzie zapachem ani niczym potencjalnie szkodliwym od puszki.
Unicornia Workshop - wykonywanie pluszaków na zamówienie!
Moje kociaki na YouTube ;)

Kamisha

Avatar użytkownika
 
Posty: 154
Od: Pt lip 15, 2011 8:37

Post » Pt sie 01, 2014 8:51 Re: PUSZKI DLA KOTA - LODÓWKA?

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Sob sie 02, 2014 7:52 Re: PUSZKI DLA KOTA - LODÓWKA?

A nie lepiej kupować mniejsze puszki, np.200g, albo saszetki? Moje koty nie zjadłyby takiego kilkudniowego jedzenia.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55004
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sie 02, 2014 11:24 Re: PUSZKI DLA KOTA - LODÓWKA?

Też niedawno natknęłam się na info, że coś się z tego metalu wydziela, nie zgłębiałam tematu bo nas nie dotyczy.
Ja moim mieszam puchę z babką jajowatą i nie są w stanie zjeść tej porcji na raz, przekładam więc połowę do plastikowego pojemnika z wieczkiem na żywność, coś takiego:
Obrazek
Następnego dnia jest świeże, jak po otwarciu puszki.

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Sob sie 02, 2014 18:02 Re: PUSZKI DLA KOTA - LODÓWKA?

Ja przechowuję otwarte mokre w plastikowej albo szklanej miseczce, przykryte talerzykiem. W puszce nigdy nie trzymam, bo rzeczywiście jakieś substancje się wydzielają :?
kicikicimiauhau
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 524 gości