jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 31, 2014 15:05 Re: jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

Mężczyźni są naprawdę dziwni.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10929
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 31, 2014 16:15 Re: jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

Wiesz, ale kot zakłóca spokój, zrzuca rzeczy, trzeba sprawdzać co nabroił, w nocy biega, rąbie, drze kartony, w nocy drapie o kuwetę i trzeba wstawać, żeby posprzątać, jak są dwa to biegają jak stado bawołów, ale za to nie niszczą rzeczy a i w doli czy niedoli jest lepiej dla nich, kiedy nikogo nie ma w domu to mają siebie. ps. mój mąż lezie do kuwety miotając przekleństwa że nic nie robią te koty tylko za przeproszeniem jedzą i srają ;p a zaraz potem tuli kota i co chwile sprawdza co ten robi ;)
Ja mam męża (nie wiem czy twój tz to twój mąż) to mi i kotom daje stabilną sytuacje (bo jakbym mieszkała z chłopakiem to wiadomo, że różnie bywa i ludzie się łatwo rozstają to dwa koty mogłyby być problemem) i mój od razu chciał drugiego (bo rozumiał to, że mój Kitek potrzebował towarzysza), ale trzeci kot... tu jest opór, mur i kłody hihi, no ale zobaczymy :) Już zapowiedziałam, że jak jakiś kot mnie znajdzie to go przygarnę :) Mój też gada, że mamy mały metraż na trzy koty - 60 m2 haha ehh co zrobić... takie już są te TZ! Czasami trzeba za nich decyzje podjąć a wtedy z cichym nie smakiem przyznają racje ;p
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw lip 31, 2014 16:25 Re: jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

Życzę powodzenia! Ja jestem pewna, że trzeciego nigdy nie będę miała, ale sama chyba (jeszcze?) nie odczuwam takiej potrzeby :) Mówią, że koty są jak chipsy, nie da się poprzestać na jednym. Kiedy ja miałam kiedyś kota i TŻ mnie odwiedzał, to jakimś cudem ten nie wyczyniał przy nim większych głupot, przychodził się bawić, ale wiedział, że przy nim na niektóre rzeczy nie może sobie pozwolić. Może w tym wspólnym też zasieje taki respekt :)

kaito

 
Posty: 8
Od: Śro lip 30, 2014 21:23

Post » Czw lip 31, 2014 16:50 Re: jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

Moje nie mają respektu do mojego TZ ;p Ale on jest łagodny i krzywdy im nie robi, nie drażni kotów. Ja tez nie mam takiej potrzeby, że muszę mieć kolejnego kota na siłę, ale taką że chciałabym pomóc kolejnemu i to nie tak że sama szukam na już, tylko tak żeby nie odmówić temu, który mnie znajdzie w potrzebie. Trochę to zakręcone, ale chyba wiadomo o co chodzi.
Może być, że najpierw jeden kot potem drugi, ale może być zżyte ze sobą rodzeństwo - to propozycja dla Was. W pewnym momencie zrozumiecie, że nie jesteście kotami i będziecie chcieli podarować kici towarzysza co odciąży Was od zabawiania kotka i uchroni tapety przez pazurami. Warto rozważyć to od razu, a jak nie to dojrzejecie do tego! Jeżeli facet ma serce do zwierząt to nie wierzę, że kot go nie rozczuli nawet jak będzie udawał twardego macho jak mój mąż. Też Ci życzę powodzenia i pisz co tam wynikło a potem jak się żyje z kotem, no i czy ten kot chce z Wami spać :)
ps. ja obecnie śpię w pokoju z kotami (nie w łóżku, bo one nie chcą) a mąż w pokoju obok ;pppp
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw lip 31, 2014 17:18 Re: jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

Mój TŻ też jest łagodny i krzywdy by nigdy nie zrobił (chociaż tak wybujałe żarty potrafi na ten temat wymyślać, że koniec), może... stanowczy? Oczywiście rozumiem Twoją potrzebę pomocy, na szczęście jest wiele sposobów, by przyczynić się do lepszego życia ogonów i na to żaden TŻ już nie da rady ;) Ja chciałabym wziąć dwa kotki od razu, tak jak już pisałam, ale wiem, że już nic w tym temacie nie zdziałam, dlatego poczekam cierpliwie.
Napiszę o kocie, ale to może chwilę potrwać, zanim się wszystko doprowadzi do takiego stanu, żeby go wziąć. Może nawet do końca tego roku. Ale ok, to nie przeszkadza mi wtym, żeby planować, planować, planować i oczywiście czytać miau ;)

kaito

 
Posty: 8
Od: Śro lip 30, 2014 21:23

Post » Czw lip 31, 2014 19:30 Re: jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

Masz https://www.facebook.com/Kociaki/photos ... =1&theater ;)


Mój też ma żarciki okrutne, np o tym że jak koty umrą to zrobimy z nich skórki na kominek, a z łapek breloki do kluczy... ;)

(tak było jak żył Maciuś, teraz to już nie wypada tak kłapać)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt sie 01, 2014 9:41 Re: jak zaaranżować nocne legowisko dla kota

My własnie wzięliśmy dwa kociaki z jednego miotu i powiem Ci, że to była świetna decyzja i teraz zawsze, wszystkich będę namawiać od razu na dwa koty zamiast na jednego :) Wymienię korzyści, które zauważyłam:
1. Kotek nie jest tak bardzo przerażony zmianą warunków, w jakich sie do tej pory znajdował. Ma obok siebie brata/siostrę i jest mu raźniej
2. Nie płacze i nie tęskni tak bardzo za mamą i rodzeństwem
3. Nie uzależnia się od człowieka - nie zaczepia, nie gryzie go, nie szuka ciągłej uwagi
4. Nie nudzi się, gdy zostaje sam w domu lub gdy człowiek potrzebuje chwili dla siebie, czy to sprzątanie, czy praca w domu - dwa koty doskonale bawią się razem i sobą zajmują, dając człowiekowi święty spokój ;)
5. Nie drapie i nie gryzie mebli lub przedmiotów - po co, jak można gryźć innego kota? ;)
6. Jest tak samo brudno jak przy jednym kocie - i tak trzeba sprzątać i tak
7. Jedzenie mokre nie marnuje się - to, czego nie zje jeden, dojada drugi :)

Mój mąż nigdy nie miał kota od kociaka i teraz jest po prostu zafascynowany, uwielbiamy razem patrzeć, jak kociaki się bawią :) I mówi, że jeden kot byłby strasznie smutny, że super, że mamy dwa, etc. :) Jeden kotek to duża zmiana w domu, ale drugi - juz bardzo niewielka :)
Unicornia Workshop - wykonywanie pluszaków na zamówienie!
Moje kociaki na YouTube ;)

Kamisha

Avatar użytkownika
 
Posty: 154
Od: Pt lip 15, 2011 8:37

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], ryniek, Zeeni i 515 gości