ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 30, 2014 18:59 ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Hej. Miesiąc temu przygarnęłam bezdomnego kotka. Jak go zobaczyłam 1 raz był cały roztelepany. Zaniosłam go wtedy do domu kolegi. Kilka dni tam był a potem trafił do mnie. Z początku był grzeczny chyba zestresowany oraz zainteresowany moim mieszkaniem. Potem zaczął miauczeć. Nie było to jakieś głośne... jedynie ciche. Teraz mam go już miesiąc, a on robi to coraz głośniej. W dodatku to kocurek więc swoje dźwięki nieźle modeluje sprawiając, że są tragiczne! Czuję się przez to zestresowana i nie wiem co zrobić :( . Ma on teraz wdłg. weta ok. 3 miechów trochę więcej ... Miauczy kiedy chce się bawić albo jest sam w domu. Wtedy doskonale słychać go na kladce schodowej. Sąsiedzi się jeszcze nie skarzą ale on robi to coraz głośniej więc nie wiem jak to będzie... z kolei miauczy też jak chce sie bawić. Oczywiście bawię się z nim codziennie. Ale 30min 3x razy dziennie mu nie starcza. Nawet po 30min intensywnej zabawy jak przestaję od razu miauczy. Co robić? Przecież to nie jest popęd seksualny. Ma najwięcej 3,5 miecha!

Agisali

 
Posty: 14
Od: Śro lip 30, 2014 18:52

Post » Śro lip 30, 2014 19:28 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

On się nudzi, boi, tak jak dziecko.
TWO ARE BETTER THAN ONE !
DWA SĄ LEPSZE NIŻ JEDEN!

1. Cats need stimulation during the day like humans. Studies in the United States have shown that some animals left alone most of the day in the house have brains that weigh up to 25% less than those that live on the street.

Koty, podobnie jak ludzie w ciągu dnia potrzebują stymulacji. Amerykańskie badania pokazały, że niektóre zwierzęta, pozostawiane same w domu prawie przez cały dzień, mają mózgi o 25% lżejsze od tych, które żyją na ulicy.

2. In Switzerland, an anti-cruelty law was passed that requires people who are buying dogs and cats to get two instead of one since it is the nature of an animal to have company of its own kind.

W Szwajcarii w ustawie o ochronie zwierząt wprowadzono zapis zobowiązujący kupującego psa lub kota do brania dwu zamiast jednego, gdyż w naturze tych zwierząt jest posiadanie towarzystwa swojego gatunku.

3. Cats that have a playmate tend to be more socially well-adjusted and avoid behaviour problems like shyness, biting, hissing, being frightened and hiding in the company of people they don’t know.

Koty mające kompana do zabawy są lepiej społecznie przystosowane i nie sprawiają problemów behawioralnych takich jak wycofanie, gryzienie, syczenie, panika w towarzystwie obcych ludzi.

4. They are much less likely to gain weight due to lack of movement and to suffer related illnesses.

W mniejszym stopniu narażone są na nadwagę z braku ruchu i na choroby z tym związane.

5. They are less likely to ruin furniture out of boredom.

Mniej się nudzą i mniej niszczą meble.

6. If you must work long hours or travel for a couple of days, two or more cats keep each other company and are more tranquil during your absence.

Jeśli spędzasz wiele godzin w pracy lub musisz wyjeżdżać na parę dni, dwa koty (lub więcej) są spokojniejsze podczas twojej nieobecności.

7. By having two or more cats, you are able to enjoy the true social nature of cats and their relationship with each other.
Mając dwa lub więcej kotów masz okazję podziwiać prawdziwą społeczną naturę kotów i ich wzajemne relacje.

8. It’s more likely that people bring back an adopted cat (kitten) due to behaviour problems when only one has been adopted rather than two.

Prawdopodobieństwo zwrotu kota/kociaka z adopcji z powodu złego zachowania jest większe przy pojedynczo wyadoptowanym kocie niż przy dwóch.

9. Your cat will remain more playful and youthful into his/her later years with a companion.

Z towarzyszem twój kot dłużej w starszym wieku zachowa młodość i chęć do zabawy.

10. The workload to care for two cats remains relatively the same.

Obciążenia przy opiece nad dwoma kotami pozostają względnie takie same.

11. You don’t need more space for a second cat.

Drugi kot nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni.

12. Because……………….TWO ARE BETTER THAN ONE!
Wreszcie... DWA SĄ LEPSZE NIŻ JEDEN!
Nie jest to mój tekst, ale podpisuje się pod nim.Nie tylko z resztą ja.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55009
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 30, 2014 19:34 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Drugi kot możliwy nie będzie ale mogę mu pozwolić na wychodzenie. Przed blokiem żyje jedna kotka. Jest wysterylizowana jednak przegania wszystkie koty ze swojego terenu. Może gdyby mój kot jako maluch by z nią by się spotykał może by się zaprzyjaźnili. Problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać. W sensie czy nie nawieje np. No i jeszcze jedno ptanie. czy jak podrośnie to mu to przejdzie? Oczywiście zostanie wykastrowany...

Agisali

 
Posty: 14
Od: Śro lip 30, 2014 18:52

Post » Śro lip 30, 2014 20:38 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Nie wypuszczaj takiego smarkacza, to głuptsasek i nie ma doświadczenia. Co najwyżej na szeleczkach spacerki.
Z wiekiem koty poważnieją ale smarkacze się nudzą i są uciążliwe jak nie mają z kim poszaleć. Trzeba przeczekać :wink:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Śro lip 30, 2014 21:05 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

:?
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro lip 30, 2014 21:19 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

8O
Czy tylko mi ręce opadły?

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Śro lip 30, 2014 21:38 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

rysiowaasia pisze:8O
Czy tylko mi ręce opadły?


Mnie rowniez :?
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro lip 30, 2014 21:43 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Nie wypuszczaj szczylka, szczęście kotów wypuszczanych samopas bywa bardzo krótkie :( Mój kocurek też będąc malcem wydzierał się w niebogłosy, przeszło mu, już się nie wydziera, ale ma też koleżankę, która zajmuje mu czas wykorzystywany niegdyś na darcie japki :)

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Śro lip 30, 2014 22:49 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Absolutnie nie wypuszczaj kotka! Chcesz wypuszczać tak małego kota i to pod blok? Na zewnątrz czyha na niego mnóstwo niebezpieczeństw - samochody, psy, źli ludzie, różni psychopaci. Koty żyjące na zewnątrz powinny być dzikie, nie podchodzić do człowieka, wtedy mają większe szanse na przeżycie. Oswojony mały domowy kot nie ma szans.

Jak nie możesz sobie pozwolić na drugiego kotka, to musisz przeczekać ten najgorszy okres i poświęcać mu dużo uwagi. To jeszcze kocie dziecko potrzebujące bliskości drugiej istoty. A ma tylko Ciebie. Jak nie ma Cię w domu to może zostaw mu jakąś puchatą przytulankę w jego ulubionym miejscu do spania, żeby miał poczucie bezpieczeństwa. Darcie japki powinno przejść z wiekiem. Ale pomysł z wypuszczaniem go na zewnątrz jest najgorszy z możliwych, zrobiłabyś mu straszną krzywdę
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Czw lip 31, 2014 0:17 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Same dobre teksty. Dobre rady.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw lip 31, 2014 7:37 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

ewar pisze:W Szwajcarii w ustawie o ochronie zwierząt wprowadzono zapis zobowiązujący kupującego psa lub kota do brania dwu zamiast jednego, gdyż w naturze tych zwierząt jest posiadanie towarzystwa swojego gatunku.

Chyba nie na podstawie jakiegoś widzimisię jednego urzędnika.Ale cóż.....
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55009
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lip 31, 2014 8:18 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Drugi kociak byłby najlepszy (znam parę takich przypadków i zadziałało), ale jak się nie da trzeba mu zapewnić więcej bodźców, zabawy, rozrywki. Można też wyprowadzać go na spacery. Natomiast wypuszczanie samopas pod blok prawdopodobnie skończy się tragicznie.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Czw lip 31, 2014 17:45 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Ale mam pytanie KIEDY zacznie mu to przechodzić? Ten miesiąc to jeszcze spox jak będzie się darł, zresztą teraz mam jeszcze duuuużo czasu dla niego. Za miesiąc jednak szkoła się zaczyna a ja w 2 liceum więc... będę miała dużo nauki :/ w dodatku długo będę w szkole a potem się uczyła. W sumie myślę że dziennie dam radę mu wtedy poświęcać około 30min na zabawę... W dodatku jak będzie darł mordę ciężko będzie mi się skupić...
Za miesiąc będzie miał ok. 4,5 miecha. A kiedyż to zacznie dojrzewać?

Agisali

 
Posty: 14
Od: Śro lip 30, 2014 18:52

Post » Czw lip 31, 2014 18:40 Re: ok. 3 miesięczny kotek płacze... co robić?

Niestety, to może potrwać. Tu masz tabelą porównująca wiek kota i człowieka (łatwo wygooglowac sobie podobne tabele).
http://www.wet.pl/tabela1.htm Sama sobie odczytaj, kiedy kot będzie "dorosły".
A może spróbowałabyś namówić rodzinę na wzięcie drugiego kociaka na tymczas, czyli do momentu znalezienia domu? Maluchy po 2 dniach się zaprzyjaźnią i będą się zajmowały sobą, a ty będziesz miała więcej spokoju.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60378
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, qumka, Zeeni i 275 gości