Problem z sikającą kotką

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 28, 2014 16:25 Problem z sikającą kotką

Witam!

Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch młodych kotek.
Z jedną z nich mam problem. Sika do wszystkich pudełek, reklamówek, walizek itp. jakie znajdą się w jej zasięgu. Traktuje je jak kuwetę. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Druga kotka też interesuje się nowymi przedmiotami, ale na nie nie sika, jedynie obwąchuje i na nich leży. Jestem w ciąży i trochę się martwię, bo w domu niebawem będzie dużo nowych przedmiotów, w tym takie, które kotka może potraktować jak wychodek (łóżeczko, fotelik, wózek). Jak tego uniknąć?
Dodam, że kotki się dogadują, obie są wysterylizowane, a kuwetę mają sprzątaną codziennie.
Będę wdzięczna za każdą radę.

Pozdrawiam serdecznie! :)

lilek9891

 
Posty: 2
Od: Pon lip 28, 2014 16:13

Post » Pon lip 28, 2014 16:37 Re: Problem z sikającą kotką

Nie wiadomo ile kotka ma miesięcy czy lat, nie wiadomo od kiedy sika, nie wiadomo czy próbowałaś już coś zrobić żeby przestała, nie wiadomo jaką ma kuwetę/kuwety i jaki żwirek, kiedy była kastrowana, czy sikała przed kastracją.
W sumie tylko wiadomo, że sika na nowe przedmioty.
Niewiele można pomóc mając niewiele danych.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon lip 28, 2014 17:23 Re: Problem z sikającą kotką

Dziękuję za odpowiedź. Uzupełniam zatem swoje zeznania. ;-)
Kotka ma prawie dwa lata. Sika od kastracji, która była dokładnie rok temu, wcześniej nie zdarzało jej się to. Ma kuwetę krytą, żwirek Cat's Best EkoPlus. Zdarzyło mi się ją raz przyłapać na tym, a raz powstrzymać wyganiając ją z pudełka, które akurat przynieśliśmy ze sklepu. W zasadzie moja walka z tym ogranicza się do chowania przed nią wszelkich toreb, walizek i pudełek. Czasem jak zapomnę to jest nasikane. Zwykle robi to gdy nikt nie widzi.

lilek9891

 
Posty: 2
Od: Pon lip 28, 2014 16:13

Post » Pon lip 28, 2014 22:52 Re: Problem z sikającą kotką

Dostaw drugą kuwetę i zobacz co będzie.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grubysnake i 194 gości