Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś takim?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 24, 2014 13:15 Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś takim?

Kolezanka ma 3 koty, mieszka z mama i corka. Chodzi o kota Ryska, ktorego ma od 5 lat. W
niedziele, jak wstala rano to kot siedzial pod wanna i nie chcial wyjsc.
Jej mama powiedziala, ze jak codziennie, wstala o 6 rano na siku i on lezal
na podlodze w przedpokoju. Jak ja zobaczyl zwial. Kolezanka poszla do
pracy i dzwonila co jakis czas do domu, a kot nadal pod wanna. Wiec
zwolnila sie, wrocila do domu i do weta. Okazalo sie, ze jest ok, nic
mu nie dolega, tylko gardlo lekko zaczerwienione. Minely trzy dni sprawa wyglada
nadal tak samo ale odkryla cos, czego nie jest w stanie wyjasnic. Kiedy ona
i corka sa w domu, kot zachowuje sie normalnie. Kiedy przychodzi mama, kot
od razu daje dyla. Jezeli nawet wyjdzie, to staje kilka metrow dalej,
obserwuje mamę, robia mu sie dziwne oczy, jakby złe i wali ogonem. Mama sie
zarzeka, ze nic mu nie zrobila, ani nie krzyknela na niego, ani nie
nadepnela przypadkiem. Kompletnie nic. Lekarstw nie zmieniala, kosmetykow
tez nie, kolzenka myslala, ze moze zapach go drazni. Ale nic. Wszystko po staremu.
Moze mial ktos taki przypadek?
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 24, 2014 13:21 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

Owszem.
Jeśli kot zaczął nagle bać się kogoś z domowników, pilnie obserwować co ta osoba robi i wysyłać sygnały ostrzegawcze, to znaczy że przyczyna leży po stronie człowieka, chociaż się on do tego nie przyznaje.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw lip 24, 2014 13:23 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

Ja bym najpierw sama pogłaskała kota, potem córcia i potem mama. Jeśli przy dwóch pierwszych osobach nic nie bedzie - a przy mamie tak, to wg mnie albo coś się stało i mama przekłamuje rzeczywistość albo moze mama jest chora i kot wyczuwa to jako ostrzeżenie i swoiste zagrożenie.
Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeśli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla Ciebie jedyny na świecie(...) Mały Książe

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=111621

mamucik

 
Posty: 2942
Od: Wto kwi 20, 2004 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 24, 2014 13:26 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

Gretta pisze:Owszem.
Jeśli kot zaczął nagle bać się kogoś z domowników, pilnie obserwować co ta osoba robi i wysyłać sygnały ostrzegawcze, to znaczy że przyczyna leży po stronie człowieka, chociaż się on do tego nie przyznaje.

:ok:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 24, 2014 13:35 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

nic na pewno sie nie stalo, mama nie zmienila nagle nawykow, robi to co zawsze, natomiast tez sie zastanawialam nad choroba
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 24, 2014 13:36 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

Tata mój przyznał się do uderzenia kota po kilku latach. :roll:
I przez te wszystkie lata w czasie wizyt u nas był pilnie obserwowany (tak jak opisujesz), a każda próba pogłaskania Tymcia kończyła się niewidocznym ruchem łapy, po którym z ręki ludzkiej kapała krew.
I w tym kontekście nie nazwałabym tego zachowania dziwnym tylko zupełnie normalnym.
Był też na forum opisywany przypadek, że TŻ forumowiczki znęcał się nad kotami pod jej nieobecność.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw lip 24, 2014 13:53 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

dobrze ok, juz widze, ze wszyscy ida w jednym kierunku, prosze o jakies inne odpowiedzi, jak mowie, ze nic nie zrobila to nie, po co od razu snuć intryge
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 24, 2014 13:56 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

catalina, nie denerwuj się - ja tylko w odpowiedzi na Twoje pytanie opisałam znany mi przypadek.
Własnego kota.
Nie widzę snucia intrygi.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw lip 24, 2014 13:57 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

catalina pisze:nic na pewno sie nie stalo, mama nie zmienila nagle nawykow, robi to co zawsze, natomiast tez sie zastanawialam nad choroba

Pojawił się inny zapach? Zmienione leki? Inne kosmetyki? (nie wiem, zgaduję)
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10126
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Czw lip 24, 2014 14:06 Re: Dziwne zachowanie kota. Moze ktoś spotkał się z czymś ta

catalina pisze:dobrze ok, juz widze, ze wszyscy ida w jednym kierunku, prosze o jakies inne odpowiedzi, jak mowie, ze nic nie zrobila to nie, po co od razu snuć intryge

Mama tej koleżanki powiedziała Ci to osobiście, czy tylko powtarzasz słowa koleżanki?
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 406 gości