Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 18, 2014 9:24 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

PumaIM pisze:Dzisiejsze kuchenki na gaz wymagają czegoś więcej niż tylko odkręcenia kurka - przy odkręcaniu trzeba go dość mocno przycisnąć jednocześnie, żeby poszedł gaz. Przyciśnięcie bez kręcenia nic nie daje (poza iskrą zapalającą, która w tym momencie niczego nie zapali, bo gaz nie leci), samo kręcenie też nic nie da. Zabezpieczenie zrobione prawdopodobnie przed małymi dziećmi, ale widziałam, jak mój łaciasty paszczą kręcił sobie kurkiem :twisted:

Torby z uszami, owszem - oraz wszelkie zwisające kable, pasy, sznury itp., które mogą utworzyć pętlę, a nie urwać się pod ciężarem parukilogramowego futrzaka.

Mam wrazenie ze Kra poradzilaby sobie z tym przycisnieciem ;) W koncu to pies, ktory potrafi zdemontowac sedes, co to dla niej przycisniecie kurka?
Ciastusiu i Haskellku [*]

Discordia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11246
Od: Nie sie 12, 2007 12:34
Lokalizacja: Wabern/Szwajcaria

Post » Pt lip 18, 2014 9:47 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Ale to musi być wykonane jednocześnie. Myślisz, że tak by skoordynowała ruchy? :lol: I przyciśnięcie dość mocne - jak morda zajęta kręceniem, to nie bardzo się da :wink:
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 18, 2014 9:50 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Potwierdzam, sama mam z tym nieraz problem. :mrgreen:

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Pt lip 18, 2014 10:28 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Discordia pisze:
PumaIM pisze:Dzisiejsze kuchenki na gaz wymagają czegoś więcej niż tylko odkręcenia kurka - przy odkręcaniu trzeba go dość mocno przycisnąć jednocześnie, żeby poszedł gaz. Przyciśnięcie bez kręcenia nic nie daje (poza iskrą zapalającą, która w tym momencie niczego nie zapali, bo gaz nie leci), samo kręcenie też nic nie da. Zabezpieczenie zrobione prawdopodobnie przed małymi dziećmi, ale widziałam, jak mój łaciasty paszczą kręcił sobie kurkiem :twisted:

Ja mam kuchenke, wcale nie taka stara, w której zeby poszedl gaz, wystarczy przekrecic kurek, a iskra wlacza sie po przycisnieciu i te czynnosci nie musza byc wykonane rownoczesnie. Tzn. mozna najpierw przekrecic, a potem wcisnac, w druga strone nie dziala.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt lip 18, 2014 10:51 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Moja ma 3 lata, Mastercook. Nie wiem, kiedy i w jakich modelach wprowadzono takie zabezpieczenie, ale po obejrzeniu, jak łaciasty kręci kurkiem, jestem mocno zadowolona, że to zrobiono :P
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 18, 2014 17:34 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Po pierwsze, moja kuchenka takich zabezpieczeń nie ma, po drugie Kra potrafi otworzyć bramkę do kuchni, co wymaga wciśnięcia takiego dynksa z dwóch stron i jednocześnie podniesienia zabezpieczenia- ja do tego potrzebuję dwóch rąk..... nie zamierzam ryzykować ;)
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 25, 2014 14:15 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Przygotować dla tymczasowego opiekuna listę czynności do odhaczania podczas każdej wizyty.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23782
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto lip 29, 2014 9:27 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Zaznaczam wątek.

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brucenap i 293 gości

cron