Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 15, 2014 16:50 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

tangerine1 pisze:
Discordia pisze:Jesli ktos ma kuwety w lazience, to wyniesc je chocby i na srodek korytarza czy pokoju, a lazienke zamknac na klucz.


a co takiego strasznego czai się w łazience ?

ja ograniczam się do zostawienia nr telefonu do doświadczonego kociarza, który jest na miejscu,
koty z dochodzącą opieką zostawiam maksymalnie na 3 -4 doby,
przy dłuższej nieobecności jadą do moich rodziców. Na szczęście mam taką możliwość.

Pralka, toaleta? Ktos skorzysta, nie zamknie, bo nie ma w zwyczaju, kot sie utopi? U mnie 3 koty daly rade wpasc do kibla, kazdy osobno oczywiscie.
Ciastusiu i Haskellku [*]

Discordia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11246
Od: Nie sie 12, 2007 12:34
Lokalizacja: Wabern/Szwajcaria

Post » Wto lip 15, 2014 17:08 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Odłączyć od prądu wszystkie urządzenia, zwłaszcza stojące lampy. Czasem kot jest w stanie zapalić takową (podobnie opiekun przychodzący np wieczorem może zapomnieć zgasić, czy nawet umyślnie zostawić kotom światło), a przewrócona podczas zabaw może wywołać pożar. Należy też uprzątnąć wszystkie leżące na ziemi listwy elektryczne z otwartymi gniazdkami (najlepiej odłączyć od prądu). Kot umie w coś takiego zwymiotować, a wtedy jest huk, spięcie, może kota porazić i też wywołać pożar.
Żadnych tez dostępnych toreb plastikowych nie powinno być ani kocich zabawek ze sznurkami, typu wędki.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14672
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lip 15, 2014 17:18 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Discordia pisze:
tangerine1 pisze:
Discordia pisze:Jesli ktos ma kuwety w lazience, to wyniesc je chocby i na srodek korytarza czy pokoju, a lazienke zamknac na klucz.


a co takiego strasznego czai się w łazience ?

ja ograniczam się do zostawienia nr telefonu do doświadczonego kociarza, który jest na miejscu,
koty z dochodzącą opieką zostawiam maksymalnie na 3 -4 doby,
przy dłuższej nieobecności jadą do moich rodziców. Na szczęście mam taką możliwość.

Pralka, toaleta? Ktos skorzysta, nie zamknie, bo nie ma w zwyczaju, kot sie utopi? U mnie 3 koty daly rade wpasc do kibla, kazdy osobno oczywiscie.

Plus krany z wajchą, które bystrzejszy kot może otworzyć.

Bryska4

Avatar użytkownika
 
Posty: 19048
Od: Sob paź 25, 2008 17:59

Post » Wto lip 15, 2014 17:27 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

O kurcze... jakbym tak zobiła wszystko co zalecacie to by moje koty dopiero były w mega stresie :D

Okan mam pootwierane, ale moge, bo mam siatkę zewnetrzną. Łazienki ani kuchni nie zamknę, bo Milenka ma swoje schowki tam i jakbym ja od nich odcięła to by się wylizała do końca.
Ostatnio przestałam zostawiac włączone cicho radio ze względu na oszczędzanie energii, ale zostawiałam. Kibelek zamknięty a pralka nie, ale to już po ostatnich zdarzeniach wiem i uczulam. szafę mam uchyloną - powód jw.

Ale pewnie macie w tym wszystkim rację.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lip 15, 2014 18:42 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

mziel52 pisze:Odłączyć od prądu wszystkie urządzenia, zwłaszcza stojące lampy. Czasem kot jest w stanie zapalić takową (podobnie opiekun przychodzący np wieczorem może zapomnieć zgasić, czy nawet umyślnie zostawić kotom światło), a przewrócona podczas zabaw może wywołać pożar. Należy też uprzątnąć wszystkie leżące na ziemi listwy elektryczne z otwartymi gniazdkami (najlepiej odłączyć od prądu). Kot umie w coś takiego zwymiotować, a wtedy jest huk, spięcie, może kota porazić i też wywołać pożar.
Żadnych tez dostępnych toreb plastikowych nie powinno być ani kocich zabawek ze sznurkami, typu wędki.

Dokładnie tak!
Miałam obydwa te przypadki z prądem. I to nawet nie w czasie mojego wyjazdu. Od tamtej pory jeżeli koty zostają same w mieszkaniu odłączam od prądu wszystkie urządzenia.

Dawniej miałam taką małą lampkę typu grzybek przypiętą do półki i na stałe włączoną do prądu (za regałem, wydawało mi się że bezpieczne, bo kot tam nie miał dostępu). W domu została wtedy sama Zuzia [*], kiedy wróciłam po ok.2-ch godzinach w szufladzie była wypalona dziura. Zuzia prawdopodobnie wskoczyła na półkę, lampka w tym momencie się odpięła i spadając włączyła się. I taka zapalona lampka dotykała drewnianej szuflady w meblu wolno wypalając dziurę. Całe szczęście że w miarę szybko wróciłam do domu, bo mogłoby się skończyć pożarem.

Drugi przypadek - Alusia (też już za TM) zwymiotowała do przedłużacza leżącego na podłodze. I całe szczęście że byłam wtedy w domu. Robiłam coś w kuchni gdy nagle usłyszałam huk i zgasło światło. Pomyślałam że wywaliło korki, a że mam automatyczne to chciałam wcisnąć, wtedy mną porządnie zatrzęsło. Dopiero w pokoju zobaczyłam co się stało - dym, mokry spalony przedłużacz i wypalony kawałek dywanu. Na szczęście kotce nic się nie stało

I te dwa przypadki mnie nauczyły odłączania od prądu wszystkich urządzeń, jeżeli w domu zostają istoty żyjące, czyli koty :wink:
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto lip 15, 2014 18:50 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Jeśli ktoś ma nową, wieloobwodową instalację elektryczną, o najprościej wyłączyć przed wyjazdem wszystkie zbędne obwody.
Zostawia się tylko górne światło (zazwyczaj wydzielony obwód) i lodówkę (jeśli coś w niej zostaje i jest na osobnym obwodzie).
To warto robić nawet, jeśli w domu nie zostają zwierzęta - zwłaszcza przy dłuższych wyjazdach.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 15, 2014 18:55 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Wode zawsze zakrecam, bo moje futra kiedys galkowe krany odkrecic.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lip 15, 2014 20:03 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Gdy ktoś ma drzwi przesuwane w szafce pod żadnym pozorem nie zostawiać ich otwartych. Zabezpieczyć tak, żeby kocina nie mogła ich przesunąć i utknąć między nimi.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19461
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Wto lip 15, 2014 20:31 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Mam poidła-fontanny, każde z wyłącznikiem czasowym, nie mogę ich odciąć od prądu. Moi Muszkieterowie nie umieją pić z misek :(

Na czas wyjazdu zakładam też czasowe włączniki przy lampkach nocnych, żeby "oszukać" złodziei, lampki przyklejam taśmą do szafek i podłogi. W zeszłym roku przeżyłam włamanie i jeszcze nie otrząsnęłam się z traumy. Ale listwy elektryczne od kompa i tv wyłączam, zamykam też dopływ gazu.

Łazienkę zostawiam otwartą, ale szafkę pod wanną oklejam taśmą - Kikur potrafi otworzyć drzwiczki rewizyjne. Teraz chyba zacznę zamykać pralkę.

Sznurki od rolet podwiązuję na haczykach przyklejonych do futryn, okna blokuję z wyjątkiem tych zasiatkowanych, które zostawiam w pozycji rozszczelnionej, ale nie uchylonej.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto lip 15, 2014 20:37 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Tez wylaczam gaz. A na strzelajace gniazdka stosuje pozostawienie wlacznego tylko jednego obwodu, z ktorego zasilana jest lodowka i swiatlo w chacie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lip 15, 2014 20:48 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

1) Zapisać zwyczaje kotów (który się chowa, który do obcego nie wyjdzie itp)
2) Na drzwiach do mieszkania od strony mieszkania kartka: OKNA - na wszelki wypadek niech opiekun sprawdzi (ja podczas catssitterowania miałam prośbę o przewietrzanie mieszkania)
3) Moim zdaniem nie robić nic, co dla kotów byłoby czymś niezwykłym i niecodziennym, bo to może z kolei zestresować koty i spowodować zachowania, których wcześniej nie wykazywały

Nic więcej mi nie przychodzi do głowy
Obrazek
Obrazek
...i do tego Saszka-od 27.11.10

Dunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5677
Od: Nie kwi 09, 2006 19:45
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lip 15, 2014 23:22 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Beliowen pisze:Poprosiłam Anję, żeby dodała wątek do Kociego ABC.

Będzie dodany jutro. Dobry pomysł.
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Śro lip 16, 2014 7:37 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Zaznaczam. Robię dużo z tych rzeczy przed wyjazdem (jak dotąd wyjeżdżałam dwa razy, najdłużej na osiem dni i teraz też niestety muszę wyjechać na tyle) ale jeszcze, jak czytam, nie wszystkie :-(

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lip 16, 2014 8:20 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Klucze do mieszkania ma stale sąsiadka mieszkająca obok. ( u nas są klucze do dwóch mieszkań sąsiadów).
W razie wyjazdów z pozostawieniem zwierząt ( nawet kilkugodzinnych) informuję ją o tym.
Ma też info kogo powiadomić w razie W.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Śro lip 16, 2014 8:35 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Zastawiam wszystkie otwarte drzwi czymś ciężkim, żeby koty się nie pozamykaly w pomieszczeniach.
Blokuję płytę elektryczną, bo jeden szkodnik lubi biegać po blatach i potrafi ją wlączyć.
Obrazek

ryb-ka

 
Posty: 1562
Od: Pon wrz 04, 2006 12:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 128 gości