Kastracja kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 03, 2014 16:27 Kastracja kota

Witam! Posiadam dwuletniego kocura. Zaraz po przygarnięciu pojawił się pomysł na kastrację, jednak wszyscy mi odradzali i pojawiały się z ich strony komentarze typu "a jak ty byś się czuła, jakby Ciebie wykastrowali?!"... Dlatego też odpuściłam sobie kastrację... Tak, wiem nie powinnam z tym czekać...
Od jakiegoś miesiąca kocur zaczął bardzo znaczyć teren - każde miejsce jest zaznaczone, a kot ani myśli o przestaniu.
Dlatego też postanowiłam go wykastrować, jednak mam kilka pytań dotyczących kastracji mojego kota :)

1. Czy kot po kastracji przestanie znaczyć teren?
2. Czy kot nadal będzie chciał wychodzić na zewnątrz - wzięłam go z dworu i nadal wychodzi na dwór

Jest również jedna z bardzo ważnych rzeczy - jaka jest szansa, że kot NIE wybudzi się z narkozy? Byłaby zapewniona najlepsza narkoza (tak mówi weterynarz), jednak czy to daje 100% pewność? Kot od najmłodszych lat chorował, ciągle - nawet 4 razy do roku...

Będę wdzięczna za odpowiedzi :)

Ola8910

 
Posty: 1
Od: Wto cze 03, 2014 16:14

Post » Wto cze 03, 2014 20:24 Re: Kastracja kota

Ola8910 pisze:1. Czy kot po kastracji przestanie znaczyć teren?


większośc dorosłych kocurów przestaje. A gdyby nawet nie, to mocz kocura bez jąder nie wypala już oczu smrodem.

2. Czy kot nadal będzie chciał wychodzić na zewnątrz - wzięłam go z dworu i nadal wychodzi na dwór

Tak. Tego został nauczony. Nie ma to związku z jądrami. Może jedynie przestanie szukać rozpłodu.

Jest również jedna z bardzo ważnych rzeczy - jaka jest szansa, że kot NIE wybudzi się z narkozy? Byłaby zapewniona najlepsza narkoza (tak mówi weterynarz), jednak czy to daje 100% pewność? Kot od najmłodszych lat chorował, ciągle - nawet 4 razy do roku...

Nic nie da stuprocentowej pewności. Ale ryzyko niewybudzenia u zdrowego kota jest o niebo mniejsze, niż śmiertelny wypadek kota wychodzącego.
Na co chorował?
Jest zaszczepiony?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Silverblue i 505 gości