Koty Darłowo- 10 lat minęło...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 17, 2014 14:25 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Zaznaczam wątek.
Niewiele mogę pomóc, ale sobie będę podczytywać.
kicikicimiauhau
 

Post » Pt cze 20, 2014 19:51 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

kinia098 pisze:
Nie pisałam chyba jeszcze o tym, ale w Darłówku "mam" nowe stadko 15-20 kotów.
Pan zgłosił się do mnie po pomoc już jakiś czas temu. Niestety dopiero w piątek udało mi się do niego podjechać.
Zostawiłam klatkę łapkę, pan sam łapie i wozi kotki na zabiegi na koszt UM :ok: Wcześniej złapał sam 1 kotkę i 2 kocurki, a z pomocą klatki złapał już bodajże 2 lub 3 kicie i 1 kocurka :ok:


To właśnie tutaj zajechaliśmy... Postanowiłyśmy zbadać sprawę u sedna.
Jak się okazało, na tym podwórku nie było stada 15-20 kotów, żaden też nie miał naciętego uszka. Pan pewnie złapał koty przychodzące z innych miejsc. Kobieta z tego podwórka wskazała nam, gdzie mniej więcej mogą znajdować się te koty, gdzie się mnożą, ale nie udało nam się tam trafić. Wracając do tematu...
Za to były 4, z czego jeden w stanie makabrycznym, a drugi też bardzo mały i nieciekawie wyglądający... Jedna kotka, w najlepszej formie i stary kocurek.
Kota w najgorszym stanie chcę zabrać do weterynarza, ale muszę to wszystko zorganizować.... Na razie zostawiłam kobiecie Synergal.
Kot jest przeraźliwie chudy, ma zrudziałą, wypłowiałą sierść i jak mnie wzrok nie mylił: smarki z ropą/krwią... Chłopak ma zdjęcia na swoim telefonie, postaram się je jak najszybciej wrzucić.
Dzisiaj za to spotkałam tam jeszcze jedną kotkę... bez oka.... Siedzący na podwórku starszy Pan powiedział mi, że miała w tym roku maluszka, ale nie przeżył. Kotka, jak cała reszta, także jest w kiepskiej kondycji; chuda, kicha... Pan naliczył w sumie 8 kotów na tym podwórku.
Chciałam pomóc w sterylkach, a trafiłam na stado do kompletnego leczenia... :(
Mam nadzieję, że uda mi się zorganizować sterylki z miasta. Najpierw jednak trzeba te koty porządnie podkarmić ( chociaż są tam ponoć dokarmiane codziennie ) i wyleczyć... :(


To ten w najgorszym stanie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tego pana spotkałam w drodze do pracy... piękny, ale strasznie wychudzony, miałam karmę w torbie to mu sypnęłam, ale wystraszył się mężczyzny idącego chodnikiem i dużo nie pojadł... :roll: Mniej więcej wiem, gdzie bytuje, to może uda się go wykastrować. Ale jak na razie najważniejsze są kotki.

Obrazek
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt cze 20, 2014 20:54 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Wczoraj byłyśmy także na jednej z pobliskich wsi.
Kasia ma stamtąd swojego kota.
Pojechałyśmy, bo niby jest tam około 10 mnożących się kotów.
Jak się okazało jest tylko jedna kotka i 3/4 kocurki.
W sumie widziałyśmy koteczkę, kocurka i dwa inne czarne koty.
Pan bardzo chętnie zgodził się na sterylizację koteczki. Przydałoby się też od razu wykastrować kocurki, tym bardziej, że jeden ma długą sierść.
Zostawiłyśmy też worek 4kg karmy, bo ludzie nie mają na swoje utrzymanie, a do tego jeszcze koty, pies... :(
Szacunkowy koszt akcji sterylizacji na tym gospodarstwie, to: 120zł kotka, 60zł/ jeden kocurek, czyli 60zł x3/4 = 180/240zł, czyli razem 300/360zł.
Pomożecie ?
Planujemy sterylizację kotki na poniedziałek....

A także: do Kasi przybłąkał się czarny, dorosły kocurek. Potrzebna jest pomoc w jego kastracji: 60zł.
Zabieg planujemy na poniedziałek.
Może ktoś chciałby nas wesprzeć ? :(

Fundacja «Szare, bure i łaciate»
ul. Kopalniana 14 m 3, 42-271 Częstochowa
KRS 0000508232
Konto: 39 1140 2004 0000 3302 7515 2721
W tytule: koty Kingi z Darłowa, Powszechna Sterylizacja
BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt cze 20, 2014 21:10 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Dlaczego ja wcześniej nie widziałam tego wątku? Kiniu, musisz go bardziej promować na swoim pierwotnym wątku na pewno :ok: :ok: :ok:

Przyszłam, co by za Kinię poświadczyć - poznałam osobiście, wspaniała, energiczna dziewczyna, mądrze podchodzi do życia. Ine dziewczyny w jej wieku to by pewnie latały za chłopakami, malowały paznokcie czy łaziły na dyskoteki :mrgreen: a ta w wolnym czasie sterylizuje...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon cze 23, 2014 9:08 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Szalony Kot pisze:Dlaczego ja wcześniej nie widziałam tego wątku? Kiniu, musisz go bardziej promować na swoim pierwotnym wątku na pewno :ok: :ok: :ok:

Przyszłam, co by za Kinię poświadczyć - poznałam osobiście, wspaniała, energiczna dziewczyna, mądrze podchodzi do życia. Ine dziewczyny w jej wieku to by pewnie latały za chłopakami, malowały paznokcie czy łaziły na dyskoteki :mrgreen: a ta w wolnym czasie sterylizuje...

:1luvu: <3
kicikicimiauhau
 

Post » Pon cze 23, 2014 14:44 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Szalony Kot pisze:Dlaczego ja wcześniej nie widziałam tego wątku? Kiniu, musisz go bardziej promować na swoim pierwotnym wątku na pewno :ok: :ok: :ok:

Przyszłam, co by za Kinię poświadczyć - poznałam osobiście, wspaniała, energiczna dziewczyna, mądrze podchodzi do życia. Ine dziewczyny w jej wieku to by pewnie latały za chłopakami, malowały paznokcie czy łaziły na dyskoteki :mrgreen: a ta w wolnym czasie sterylizuje...


Na dodatki też czas się znajdzie :twisted:
Na pewno wrzucę raz jeszcze link do tego wątku na starym, ale dopiero jak już wykorzystam ostatnie pieniądze ze starego konta, żeby nie robić już większego zamieszania :ok:

No i właśnie kompletnie zapomniałam, że mam jeszcze trochę groszy do wykorzystania, więc dzisiejszą kastrację kocurka, który przybłąkał się do Kasi, opłacę jeszcze z tych pieniędzy :ok:
Skany wrzucę, jak już zapłacę ;)

Byłam dzisiaj w UM w sprawie darmówek.
Mam się zgłosić dopiero w drugim tygodniu lipca... :|
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Śro cze 25, 2014 22:40 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Uzupełniłam wpłaty, które wpłynęly na konto Szarych, burych i łaciatych na rzecz kotów Kingi z Darłowa. Bardzo wszystkim dziękuję! :1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pt cze 27, 2014 16:30 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Dzisiaj razem z Kasią zaniosłyśmy na sterylizację ... i młoda ( do sterylizacji ). :ok:
Karmicielka mówiła, że kotka jest już prawdopodobnie w ciąży.
Dowiem się, jak odbiorę ją od weta, kotka jest już po sterylce- na koszt UM.

Staruszki nie było, ale karmicielka mówi, że się poprawiła.
Przy wypuszczaniu młodziutkiej mam nadzieję, że będzie i uda mi się ją obejrzeć.


Byłam tam w sobotę. Młodej wysterylizowanej kotki nie było, chciałam zrobić jej przy okazji zdjęcie, ale zapukałam do karmicielki i z kicią wszystko okej :ok:
A to właśnie jest babunia. Poprawiła się, wygląda dobrze :) No i jest cudowna !
Obrazek

Obrazek

A tutaj Edek, którego kastrowałyśmy w poniedziałek.
Edzio szuka domu !
Obrazek

Na karcie koszt kastracji, to 80zł, ale my mamy zniżkę i zapłaciłam 60zł :ok: Trochę kiepsko widać, ale rachunek jest.
Kastracja opłacona z wpłaty od Anny B., więc rozliczenie wpisuję na wątek kotów z Dąbek.
Obrazek

Stan konta, to : 49,60zł na koty z Dąbek + 30zł na sterylizacje
Niestety zawsze muszę brać na rozliczenia małą poprawkę, ponieważ miesięcznie pobierają mi z konta opłaty za prowadzenie, wychodzi około 10zł/miesiąc.
Zostaje więc to, co mam w portfelu, czyli 70,53, bo na koncie zostało już tylko 6,40zł...


Lista kotów do sterylizacji:
- nie łapalna od 3 lat kotka
- biało-bura dzika kotka - okociła się
- koty u chłopaka - pojawiają się jakieś koty, ale tylko przelotnie
- koty na działkach
- kotka na działkach ( nowe ) - ciężarna?
- koty "parapet" - jedna ciężarna??, jedna okociła się
- Żabka - okociła się
- kotka + 3/4 kocurki z wioski Zagórzyno
- na pewno 2 kotki + kocurki z nowego stadka w Darłówku
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pt cze 27, 2014 16:48 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Chiara pisze:Uzupełniłam wpłaty, które wpłynęly na konto Szarych, burych i łaciatych na rzecz kotów Kingi z Darłowa. Bardzo wszystkim dziękuję! :1luvu:

Dziękuję bardzo za wszystkie wpłaty :1luvu:
Na pewno kupię za te pieniądze nowy transporterek i jak wystarczy, to też klatkę-łapkę :ok:
Podliczę dzisiaj, ile pójdzie na sprzęt i zobaczymy, czy starczy jeszcze na sterylizację kotki i kocurków z wioski :ok:
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Sob cze 28, 2014 15:41 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

kinia098 pisze:Na pewno kupię za te pieniądze nowy transporterek i jak wystarczy, to też klatkę-łapkę :ok:



Mam do oddania klatkę łapkę z zapadką do odłowu dzikich zwierząt. Jeśli się przyda to chętnie się pozbędę. Mogę też wypożyczyć klatkę transportową. Mieszkam w Koszalinie, w razie czego mogę dowieźć.

Pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post. :)

maiwenn

 
Posty: 3
Od: Śro sie 22, 2012 7:21

Post » Sob cze 28, 2014 19:28 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

maiwenn pisze:
kinia098 pisze:Na pewno kupię za te pieniądze nowy transporterek i jak wystarczy, to też klatkę-łapkę :ok:



Mam do oddania klatkę łapkę z zapadką do odłowu dzikich zwierząt. Jeśli się przyda to chętnie się pozbędę. Mogę też wypożyczyć klatkę transportową. Mieszkam w Koszalinie, w razie czego mogę dowieźć.

Pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post. :)


:1luvu:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon cze 30, 2014 10:09 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

maiwenn pisze:
kinia098 pisze:Na pewno kupię za te pieniądze nowy transporterek i jak wystarczy, to też klatkę-łapkę :ok:



Mam do oddania klatkę łapkę z zapadką do odłowu dzikich zwierząt. Jeśli się przyda to chętnie się pozbędę. Mogę też wypożyczyć klatkę transportową. Mieszkam w Koszalinie, w razie czego mogę dowieźć.

Pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post. :)


maiwenn, zapraszamy na wątek koszaliński :-)

viewtopic.php?f=7&t=77724&start=1125
Fado [*] 27.02.2019 r., Rysiek [*] 15.10.2023 r.

Karena

 
Posty: 4729
Od: Czw wrz 20, 2007 20:09
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon cze 30, 2014 10:20 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Karena dziękuję za zaproszenie :D Już się "zawiesiłam" na lokalnym wątku i będę podczytywać.
Pozdrawiam :)

maiwenn

 
Posty: 3
Od: Śro sie 22, 2012 7:21

Post » Wto lip 01, 2014 9:39 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

maiwenn pisze:
kinia098 pisze:Na pewno kupię za te pieniądze nowy transporterek i jak wystarczy, to też klatkę-łapkę :ok:



Mam do oddania klatkę łapkę z zapadką do odłowu dzikich zwierząt. Jeśli się przyda to chętnie się pozbędę. Mogę też wypożyczyć klatkę transportową. Mieszkam w Koszalinie, w razie czego mogę dowieźć.

Pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post. :)

O rany, dziękuję :1luvu:
Z chęcią przygarnę klatkę-łapkę ;)
Podaj mi proszę Twój numer telefonu, umówimy się co do odbioru :)
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Wto lip 01, 2014 10:01 Re: Koty Darłowo- nadeszły zmiany:) potrzebny transporter !

Koteczka i jeden kocurek z wioski już po zabiegach :ok:
Wczoraj zostały wykastrowane i w nocy odwiozłyśmy je do opiekunów, gdzie czekały już uszykowane posłanka :ok:
To pierwsze moje koty wykastrowane na koszt fundacji, za uzbierane na fundacyjne konto pieniądze :1luvu:

Przepraszam za jakość :oops:
Obrazek

Obrazek

kocurek
Obrazek

Obrazek

Obydwa koty są już wiekowe, mają około 10 lat. W końcu sobie odpoczną :ok:

Na kastrację jedzie dzisiaj kolejny kocurek, mam go już u siebie.
Zabrałyśmy go wczoraj przy okazji.
Jest piękny, długowłosy i... będzie szukał domu.
Zdjęcia niebawem.

Niestety muszę Was bardzo prosić o pomoc w opłaceniu paliwa.
Do tej wioski, skąd są wyżej wymienione koty, mam około 10km w jedną stronę.
Kotkę z Dąbek przywiozłam i odwiozłam już na swój koszt.
A wskazówka jest już na rezerwie... :(


Lista kotów do sterylizacji:
- nie łapalna od 3 lat kotka
- biało-bura dzika kotka - okociła się
- koty u chłopaka - pojawiają się jakieś koty, ale tylko przelotnie
- koty na działkach
- kotka na działkach ( nowe ) - ciężarna?
- koty "parapet" - jedna ciężarna??, jedna okociła się
- Żabka - okociła się
- 2 kocurki z wioski Zagórzyno
- na pewno 2 kotki + kocurki z nowego stadka w Darłówku
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Farcia, makrzy, ryniek i 511 gości