Po prostu koci świat...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 26, 2014 9:20 Po prostu koci świat...

Dzień dobry :)

Zapraszamy serdecznie do kolejnego wątku.
Poprzednia część wątku.
viewtopic.php?f=1&t=134639

Nie mówię, nie piszę na forum, o wszystkich zwierzakach które tymczasuje, które "przewinęły się" przez mój dom. Nie wszystkie kocie losy są tu opisywane, już nie tworze wątków wszystkim tymczasom. Obecnie robię to już naprawdę sporadycznie, jednak poświęcam się mocno w realu, gdzie jak to w zwierzęcym życiu, bardzo dużo się dzieje.
Bardzo serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy nas wspierają, są z nami, pamiętają o nas. To bardzo dużo dla nas, dla mnie znaczy. Dziękuję z całego serca.

Od 2006 roku jestem kocim domem tymczasowym, leczę, walczę o beznadziejne przypadki, sterylizuję bezdomne koty, wydaję zwierzaki do adopcji. Sporo moich kociaków znalazło również domy, tu na forum, mają wspaniałych, kochających opiekunów, dziękuję!

Mam 7 swoich kotów, z czego większa połowa to zwierzaki przewlekle chore, na lekach do końca życia, z wadami rozwojowymi -m.in. 9-letni Rudi z toczniem rumieniowym (autoagresja) i sunię Sabę, 9 lat, Onkę ze schroniska na Paluchu- która w 2014r. bardzo poważnie zachorowała, ma niedoczynność tarczycy i zespół cuschinga ( leczenie jest trudne i bardzo, bardzo drogie). Jej choroba wiele zmieniła w moim życiu, odobiło się to też na nas i kotach (m.in. dużo mniej karmy mogę kupić uliczniakom).

Oprócz tymczasów ( obecnie jest ich 7), "namiętnie" sterylizuję bezdomne koty. Na stałe dokarmiam 10 kotów, tu u siebie w Grodzisku. Było ich więcej, kilka odeszło w ciągu paru lat, 8-ka z ulicy szczęśliwie znalazła domy.
Od września 2011 roku, kilka razy w tygodniu dokarmiam też koty w innej miejscowości, w Brwinowie-cmentarz ( jeżdzę tam pociągiem). Robię to bardziej z przymusu, choć bardzo mocno związałam się z tym miejscem, kotami. Jeżdzę, by zapewnić im opiekę, zwierzakowe jedzenie choć kilka razy w tyg. i kontrolować/sterylizować liczebność i tak dużego stada.
Ciężko się patrzy na bezdomne koty(psy), my wracamy do domu, one tam.. zostają i nawet pełne miski, ich pełne brzuszki nie zmienią tego. Człowiek odchorowuje każdy wyjazd, każde karmienie ale trzeba to robić, trzeba im pomagać.
Nie karmię dla zabicia czasu, zawsze jestem chętna do współpracy przy karmieniu, pomoc bardzo się przyda, bo jest naprawdę ciężko, karmicieli po prostu nie ma, karmy bardzo brakuje, czasu jak na lekarstwo. Obecnie kotów na cmentarzu jest ok. 40, co jest ogromnym sukcesem, bo stado zmniejszyło się prawię o połowę ( w 2011 było ich ponad 70, zostały wysterylizowane, część znalazło domy).Są też psy i sporo jeży ( potrzebne ogromne ilości karmy). Jeżdżę tam pociągiem. Zawsze potrzebna jest karma dla bezdomniaczków, w każdje ilości, preparaty wzmacniające, z wdzięcznością przyjmę, antybiotyki.

Trochę zdjęć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dalej uzupełnię w wolnej chwili ...
Ostatnio edytowano Sob gru 08, 2018 16:03 przez Anna Rylska, łącznie edytowano 19 razy
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Sob kwi 26, 2014 9:26 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Zapraszam na nasz stary bazarek viewtopic.php?f=20&t=161080

Przyjmę również fanty na bazarki, allegro z przeznaczeniem na leki, karmę (dziś mam się kończy, koniec) dla tymczasów , bezdomnych)
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Sob kwi 26, 2014 9:36 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Na razie proszę o wybaczenie, wyrozumiałość, bo mało będę pisać. Mam 2 koty na kroplówkach dożylnych, z 4 chodzę cały czas do lekarza, "kombinuję w nerwach" by nie przerwać tego leczenia - proste to nie jest, by móc dawać dalej leki. Chwilowo nie czuję się najlepiej - po świętach usuwali mi ząb mądrości (górny, prawy), dłutowanie było, nadal ledwo żyję, ból straszny, p.bólowe działają krótko, noce ciężkie i nieprzespane. Cała prawa połowa boli, łącznie z okiem.
Pozdrawiam.
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Sob kwi 26, 2014 11:30 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Współczuję z powodu zęba Aniu, witam się w nowym wątku. :1luvu:

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Sob kwi 26, 2014 11:51 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Jestem i przesyłam ciepłe myśli :ok:

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Sob kwi 26, 2014 11:53 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Jestem :) , za zdrowie Aniu :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21518
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob kwi 26, 2014 18:39 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

za sily i zdrowie :ok:
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob kwi 26, 2014 21:28 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Jestem Aniu.

Szybkiego powrotu do zdrowia :ok: :ok: :ok: I dużo siły!

Alyaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 5836
Od: Śro paź 22, 2008 18:24
Lokalizacja: Kielce

Post » Sob kwi 26, 2014 22:01 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Dużo zdrówka :ok:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19330
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob kwi 26, 2014 22:46 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Wracaj do dobrego samopoczucia :ok:
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Nie kwi 27, 2014 8:31 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Zaznaczam wątek. :)

weatherwax

 
Posty: 1844
Od: Pon lip 12, 2004 8:29
Lokalizacja: Chorzów

Post » Nie kwi 27, 2014 9:52 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Melduje sie:)
Filuś ['] - moje Serce..
Obrazek

dolabra

 
Posty: 3635
Od: Pt wrz 04, 2009 20:13

Post » Pon kwi 28, 2014 10:20 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Dziękujemy, że jesteście.

Ja, na razie gorzej niż lepiej, jakieś powikłania i afty, (wielkie i dużo) do tego się porobiły po zabiegu.

zapraszam serdecznie raz jeszcze, mamy poważny kryzys
Anna Rylska pisze:Zapraszam na nasz stary bazarek viewtopic.php?f=20&t=161080

Przyjmę również fanty na bazarki, allegro z przeznaczeniem na leki, karmę (dziś mam się kończy, koniec) dla tymczasów , bezdomnych)
Adoptuj, nie kupuj. Obrazek

Jeśli czujesz ból to znaczy,że żyjesz ...
Jeśli czujesz ból innych ludzi, to świadczy o tym, że jesteś człowiekiem ...

Anna Rylska

Avatar użytkownika
 
Posty: 17451
Od: Wto wrz 12, 2006 12:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post » Pon kwi 28, 2014 10:26 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

I ja się Aniu melduję na nowym wątku i dużo zdrowia życzę :) :ok:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 07, 2014 22:21 Re: Tymczasy i bezdomne.Prosimy o pomoc,potrzebna karmę

Zaglądam i przypominam o kotach u Ani :kotek:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21518
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości