Ubóstwo i nędza- teraz potrzebna mokra karma....

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 18, 2013 19:17 Re: Ubósto i nędza.....

Niewiarygodne :(

tamiss

 
Posty: 6179
Od: Śro lut 10, 2010 17:08

Post » Pon lis 18, 2013 19:28 Re: Ubósto i nędza.....

Przeczytałam, smutne... :(
Nie wiem, moze to głupi pomysł, ale moze by spróbować zgłosic Panią do programu pani Katarzyny Dowbor "Nasz nowy dom" (czy jakos tak)?
Oni pomagają takim biednym ludziom, a wydatek tez nie jakis szalony, bo ta Pani potrzebuje raptem jednego pokoju, kuchni i łazienki...
Tak jakos sobie pomyślałam :oops:

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon lis 18, 2013 19:29 Re: Ubósto i nędza.....

Marta darmowe porady prawne są udzielane przez Uniwersytecką Poradnię Prawną, która znajduje się przy ul. Więziennej 10/12, jest czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.30 - 18 i w piątki od 13.30 do 16.30. Idąc tam powinno się mieć naszykowane dokumenty dotyczące sprawy, najlepiej w 2 kopiach. Na poradę czekasz 2 tyg.

michalinadzordz

 
Posty: 5271
Od: Nie wrz 25, 2011 9:24
Lokalizacja: Wrocław/Zduńska Wola

Post » Pon lis 18, 2013 19:31 Re: Ubósto i nędza.....

Tam by był na teraz pewnie i węgiel potrzebny. Dziewczyny chyba P. Stanisławowi jakiś węgiel przez pomoc społeczną załatwiały.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 18, 2013 19:44 Re: Ubósto i nędza.....

Gdyby był jeszcze potrzebny transport, np. żeby zawieźć rzeczy tej Pani, to też w razie czego mogę postarać się pomóc.
Obrazek

dase

 
Posty: 321
Od: Czw paź 09, 2008 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 18, 2013 20:55 Re: Ubósto i nędza.....

Z czego żyje teraz ta pani?
Czy korzysta z pomocy MOPS-u? Zasiłek celowy, okresowy?
Czy jest zarejestrowana w PUP lub UP?
Czy choruje przewlekle/jest niezdolna do pracy?

martka pisze:(...)Dzwoniłam do banku Żywności we Wrocławiu, ale oni nie dają żywności indyw. tylko organizacjom. Będę dzwonić do Caritasu, tylko hmmmm, ja do kościoła nie chodzę....


Bank Żywności wydaje na kwity z MOPSu żywność, Caritas tak samo będzie potrzebował papierka z MOPSu. Twoje chodzenie/niechodzenie do kościoła nie ma nic do rzeczy.
Najszczęśliwszą nie będę już nigdy, ale dajcie im dom:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=163179

najszczesliwsza

 
Posty: 3004
Od: Nie mar 04, 2012 23:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon lis 18, 2013 21:29 Re: Ubósto i nędza.....

rysiowaasia pisze:Przeczytałam, smutne... :(
Nie wiem, moze to głupi pomysł, ale moze by spróbować zgłosic Panią do programu pani Katarzyny Dowbor "Nasz nowy dom" (czy jakos tak)?
Oni pomagają takim biednym ludziom, a wydatek tez nie jakis szalony, bo ta Pani potrzebuje raptem jednego pokoju, kuchni i łazienki...
Tak jakos sobie pomyślałam :oops:

Mysle, ze jak najbardziej warto :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon lis 18, 2013 21:36 Re: Ubósto i nędza.....

ja też napewno pomogę, odezwę się martka do Ciebie.

Agness78

 
Posty: 9093
Od: Śro cze 25, 2008 13:07
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lis 18, 2013 21:38 Re: Ubósto i nędza.....

Martka, Operacja Zabieg postara się pomóc w sfinansowaniu sterylizacji tych kotów, jeśli znajdziesz weta z dobrą ceną i masz możliwość, żeby przechować koty po zabiegach. Jakby co podaj maila na pw, wytłumaczę Ci jakie formalności trzeba spełnić i wyślę dokumenty do wypełnienia.

Sytuacja jest dramatyczna. :(

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon lis 18, 2013 23:22 Re: Ubósto i nędza.....

Zapraszam na bazarek dla tych kotów
viewtopic.php?f=20&t=158420
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto lis 19, 2013 8:53 Re: Ubósto i nędza.....

Blekitny.Irys pisze:Spróbuj zainteresować lokalne media - lokalny dodatek Gazety Wyborczej, lokalne dzienniki, telwizję czy radio.
Media maja ogromna siłę rażenia - a różni pożal się Boże decydenci, którzy totalnie lekceważą potrzeby najbiedniejszych - przed mediami trzęsą portkami.

Jeden z forumowiczów - Lifter - jest dziennikarzem i jest z Wrocławia. Obecnie przebywa poza Polską, ale po 29 wraca. Trzeba go zainteresować sprawą.

I podaj mi, proszę, na pw adres Pani Beaty.



Tak, cały czas, od samego początku myślę o telewizji. Tylko musiałam coś zrobić, aby Ona miała co jeść, aby zacząć leczyć kocieta i koty, odkarmiać, je aby miały z czego siłę do walki z KK.
Odezwę się do Liftera :wink: .
Umówiłam Beatę w Opiece: dostanie zasiłek celowy: na zimowe buty i żywność. Zostanie objęta ubezp. zdrowotnym.
ObrazekObrazek

martka

 
Posty: 6250
Od: Śro gru 28, 2005 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 19, 2013 8:56 Re: Ubósto i nędza.....

Gibutkowa pisze:Wrzuć na 1 mniej więcej rozmiar P. Beaty, czego potrzeba. Wiem, że tam nawet jedzenia nie ma... Może jakieś środki czystości, pewnie koce.
Patrze na zdjęcia i poza ubóstwem skrajnym nie widzę bałaganu, graciarni, brudu, mimo tak ciężkich do utrzymania tego "domu" warunków.
Może Carmen coś podpowie, miała podobną sytuacje z kotami i psami P. Stanisława viewtopic.php?f=1&t=132926 wiem że tam dziewczyny ostro walczyły o lepszy byt dla tych ludzi.



Tam jest bardzo, bardzo "czysto", wszystko poukładane, nic się nie wala, wszystko ma swoje miejsce, a koty są najważniejsze. Powinnam poprosić Beatkę o radę jak utrzymać porządek w mieszkaniu :oops:
ObrazekObrazek

martka

 
Posty: 6250
Od: Śro gru 28, 2005 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 19, 2013 9:00 Re: Ubósto i nędza.....

alessandra pisze:martka, widzę,ze na zdjęciu jets kotek, który ma chyba koci katar- jesli sa jakies kotki , które maja do leczenia oczka, daj mi znać, klub ślepaczkowy wesprze leczenie, zaś prywatnie mogę wspomóc np. karmą dla kotów, wówczas byłby mi potrzebny adres do wysyłki i dane - na pw oczywiście.



Tam, było ratowanie oczu :cry: , były trzy kociaki co miały flaczki zamiast oczek, jest lepiej, ale poszło dzieści buteleczek z kroplami, niestety miałam tylko jeden cały Tobrex, jeden cały Floxal, a reszta to Gentamycyna. Oczką będą, tylko czy nie będzie uszkodzenia wzroku? tego jeszcze nie wiem :(
ObrazekObrazek

martka

 
Posty: 6250
Od: Śro gru 28, 2005 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 19, 2013 9:01 Re: Ubósto i nędza.....

Morelowa- ciepłe kurtki na bank sie przydadzą, jessi dziękuję.
ObrazekObrazek

martka

 
Posty: 6250
Od: Śro gru 28, 2005 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 19, 2013 9:01 Re: Ubósto i nędza.....

Niestety takich ludzi jak p.Beata jest wiecej...i nikt nawet o nich nie wie:(

Czarna puma

 
Posty: 1363
Od: Pt cze 28, 2013 21:46
Lokalizacja: Olsztyn

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, raksa, Vi i 316 gości