SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 18, 2014 11:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Na dworze skubią trawę, więc im posadziłam taką dla kotów - w domu nie tknęły... wywaliłam po miesiącu, bo tyle wytrzymała nim w końcu zwiędła :x

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Śro cze 18, 2014 11:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Wiadomo, że taka trawa z dworu zawsze będzie lepsza ;)

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Śro cze 18, 2014 12:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Satirra pisze:Wiadomo, że taka trawa z dworu zawsze będzie lepsza ;)


Dlatego ja wykopałam i trzymam w doniczce. :twisted:
Obrazek

Melodia

 
Posty: 315
Od: Pon maja 03, 2010 12:12

Post » Śro cze 18, 2014 13:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

A czy wystarczy jak kot tylko skubie trawkę na dworze? Kot jest wychodzący, ale nie mam pojęcia czy jest zakłaczony-nigdy nie zauważyłam, żeby wymiotował kłaczkami lub je wydalał (kot załatwia się na dworze).

viewtopic.php?f=20&t=162601

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Śro cze 18, 2014 16:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Sporo też zależy od tego, co kot je i od sprawności pasażu jelitowego (i obecności chorób - np. http://healthypets.mercola.com/sites/he ... ptoms.aspx ); jeśli ma karmy z błonnikiem, to może mu to wystarczyć; jeśli je mieszanki BARFowe z warzywami, to też może mu to wystarczyć (moja kota nie tknie nic zawierającego ślady warzyw, jedynie psyllium przechodzi). Sama trawa niektórym kotom wystarczy - jeśli od dziecka były karmione jak drapieżnik, jeśli zaś mają zdegenerowane jelita karmami pełnymi błonnika, to trzeba wiele czasu, żeby znowu zaczęły pracować prawidłowo i czasami potrzebują wsparcia właśnie w postaci psyllium (z umiarem, bo błonnik pełni funkcję drażniącą i dzięki temu treść pcha się dalej, choć powinna dzięki okolicznym mięśniom, ale jak się rozleniwiły z powodu diety wysokobłonnikowej, to później nie tak łatwo, żeby wszystko wróciło do normy). Zresztą u ludzi błonnik też drażni jelita - dlatego osoby z chorobami jelit zwykle muszą uważać na ilość jaką spożywają.

Co do parafiny - to ostateczność; bardzo łatwo nią rozregulować pracę jelit (podobnie jak przedobrzeniem z pastami), więc na własną rękę bez weta odradzam. Kot nie musi wydalać kłaczków czy wymiotować - może "tylko" kaszleć, mieć słaby apetyt czy krew w kale, a wcale kłaki nie muszą wychodzić żadną stroną.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Czw cze 19, 2014 8:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Trochę też zależy od rodzaju futerka. Mój czarny puchatek ma je cieniutkie i delikatne, dużo miękkiego podszerstka, zlizywane przy myciu zbija się w kotku i ostatnio wyrzygał solidnego dreda. Muszę go częściej wyczesywać, żeby nie miał czego zlizywać. Łaciasty dla odmiany ma okrywowe śliskie i ościste, podszerstek się trzyma skórki, nic mu się nie odkłada, za to czasem łobuz podgryza listki papirusa i rzyga, wtedy raczej byłoby widać, czy mu się coś zebrało.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 19, 2014 16:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Do tych które karmią koty mokrymi puszkami dobrej jakości: ile Wasz kot zjada tego dziennie? Moja dopiero co skończyła 7 miesięcy (sterylizowana), ale co 2-3 h woła jeść - w efekcie zjada jedną puszkę 200 g plus odrobinę kolejnej/ewentualnie ze 20 g Acany dziennie (gdybym jej pozwoliła, to jadłaby z 1.5 puszki :P). Z jednej strony wiem, że nie powinnam jej ograniczać jedzenia, ale z drugiej zwątpiłam, czy ona przypadkiem się nie obżera? :P Waży na tę chwilę około 3 kg (ragdoll), więc pewnie jeszcze odrobinę urośnie.

trikers

 
Posty: 43
Od: Śro paź 03, 2012 21:45

Post » Czw cze 19, 2014 18:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

trikers pisze:Do tych które karmią koty mokrymi puszkami dobrej jakości: ile Wasz kot zjada tego dziennie? Moja dopiero co skończyła 7 miesięcy (sterylizowana), ale co 2-3 h woła jeść - w efekcie zjada jedną puszkę 200 g plus odrobinę kolejnej/ewentualnie ze 20 g Acany dziennie (gdybym jej pozwoliła, to jadłaby z 1.5 puszki :P). Z jednej strony wiem, że nie powinnam jej ograniczać jedzenia, ale z drugiej zwątpiłam, czy ona przypadkiem się nie obżera? :P Waży na tę chwilę około 3 kg (ragdoll), więc pewnie jeszcze odrobinę urośnie.

Jak nie jest spasiona, to ja bym jej nie ograniczała (tzn. ilości w ciągu doby*, czyli warto często w mniejszych porcjach).
Dopiero jak ledwo co zacznie zbierać tłuszczyk bym jej zaczęła ograniczać jedzenie.

*czym innym jest ograniczanie ilości przyjmowanej na raz: zdarza się, że kot zbyt szybko je i zbyt dużo na raz, co powoduje zwrócenie całości przyjętego pokarmu po kilku-kilkunastu minutach :roll:
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 19, 2014 18:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

*anika* pisze:Jak nie jest spasiona, to ja bym jej nie ograniczała (tzn. ilości w ciągu doby*, czyli warto często w mniejszych porcjach).
Dopiero jak ledwo co zacznie zbierać tłuszczyk bym jej zaczęła ograniczać jedzenie.

*czym innym jest ograniczanie ilości przyjmowanej na raz: zdarza się, że kot zbyt szybko je i zbyt dużo na raz, co powoduje zwrócenie całości przyjętego pokarmu po kilku-kilkunastu minutach :roll:


Spasiona nie jest, właściwie to była chudzielcem :P dopiero teraz nabrała cokolwiek ciała. Łapczywie też nie je, jestem na jej usługach i w ciągu dnia napełniam miseczkę co 2-3 h(jeśli jestem) żeby się nie zeschło chociażby. Pytam, bo takie małe obżarstwo też nienajlepiej wpływa na konsystencję jej kupek (nie ma biegunek, ale jak się obje, to kupal się rozluźnia, a niestety mam małą kuwetową ofermę która nawet we własnych siuśkach siądzie... I w domu katastrofa :P).

trikers

 
Posty: 43
Od: Śro paź 03, 2012 21:45

Post » Sob cze 21, 2014 8:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Kochajacają pisze:To jedziemy na poszukiwania wołowiny :)) Dziękujemy pięknie za porady :)

Wołowina jest ble, fuj i co tam jeszcze nie wiem :D

sami zjemy :201461

Kochajacają

 
Posty: 12
Od: Czw cze 12, 2014 7:37

Post » Sob cze 21, 2014 11:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

a skumała, że to w ogóle jedzenie? :lol: u mnie Łajza zaczął się bawić, bo nie ogarniał, że to można zjeść.
ale przynajmniej spróbowałaś :ok:
czynię banerki, na przykład takie jak te poniżej. jeśli potrzebujesz - ślij PW, zaradzimy.
Obrazek Obrazek

Maupa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3038
Od: Pon cze 04, 2012 23:38
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post » Sob cze 21, 2014 17:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

skumała jak jej sparzyłam kawałek ,z surowego to tylko filet z kurczaka jest jadalny wg. niej :D

Kochajacają

 
Posty: 12
Od: Czw cze 12, 2014 7:37

Post » Sob cze 21, 2014 22:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Proszę o radę: potrzebuję dobrą cena do jakości karmę mokrą -puszki 400gr najlepiej.Musi być w kawałkach bo kot nie lubi konserw. Testowana animonda, butchers, smila, bozita-tą lubią obydwa ale różne opinie o niej. Musi być nie zabijająca cenowo -karmę suchą też jedzą( purizon, applaws) więc mokra jako dodatek raz dziennie.

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28


Post » Nie cze 22, 2014 20:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Dziekuję ale właśnie jeden butchersa nie chce zbytnio :/ Ta bozita taka kiszka jest totalna czy ujdzie???Bo tą jedzą obydwa.Kurcze liczyłam na animonde ale ona konserwa:/ i kot nie bardzo ją je...

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 480 gości