Cm. Wolski - przygotowania do zimy.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy


Post » Pt sie 18, 2017 6:16 Re: Cmentarniaki Wolskie - nowe, dzikie zwierzęta s. 83 zgad

Fleur pisze:chyba ze 3-4 ugryzienia miała, ale jest dzielna, dała radę. wygląda na to, że wszystkie koty są, nawet jeden trójłap się zaczął zadomawiać.
firmy mówiły właśnie o kwotach w okolicach 200...

Gdzieś słyszałam, że na człowieka o przeciętnej masie wystarczy 6 ugryzień. Brrr!
Dobrze, że żadnego kota nie zabiły.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt sie 18, 2017 12:03 Re: Cmentarniaki Wolskie - nowe, dzikie zwierzęta s. 83 zgad

na szczęście to już za nami. teraz tylko złapać chorą Syrenkę i nowego Trójłapa. została też faktura do opłacenia za Grafitkę - 1313 zł...
gdyby ktoś chciał dorzucić grosik:

Fundacja Ochrony Zwierząt „Bezpieczna Przystań”
01-962 Warszawa
ul. Przytyk 9/20
numer konta: 15 1020 1026 0000 1602 0114 5549
KONIECZNIE Z DOPISKIEM "CMENTARZ WOLSKI"

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon paź 16, 2017 11:39 Re: Cmentarniaki Wolskie - nowe, dzikie zwierzęta s. 83 zgad

jesiennie nie jest za dobrze...

zimno i teraz dużo ludzi na cmentarzu, niełapalna Syrenka o niepokojącym stanie, rezygnacja wtorkowej karmicielki... i wreszcie moja niejasna przyszłość - prawdopodobnie nie będę mogła odwiedzać cmentarza w okresie zimowym, ze względu na pracę i godzinę zamknięcia :? :(
do tego niski stan konta - mamy tylko 2 osoby (którym serdecznie dziękuję :1luvu: ), które dokonują wpłat na konto cmentarne, poza tym bardzo okazjonalne wpłaty... a potrzeby stałe :( zapasy, które zakupiliśmy późnym latem już się kurczą.

Obrazek
Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw paź 19, 2017 14:59 Re: Cmentarniaki Wolskie - deficyty i zimno - brak karmiciel

niestety, obrazek wyżej jakoś niedomaga...

Obrazek

i dodaję foto Trójnoga:

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon paź 23, 2017 12:40 Re: Cmentarniaki Wolskie - deficyty i zimno - brak karmiciel

Odnośnie szerszeni. Dwa lata temu zadomowiły się w jednej z budek na Powązkach. Gdy poruszyłam budkę chcąc zmienić polar, wyskoczyły z niej rozzłoszczone. Uciekałam wtedy, mało butów nie pogubiłam.
Żadnemu kotu nic się nie stało. Myślę, że one instynktownie omijają takie miejsca.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 08, 2017 17:03 Re: Cmentarniaki Wolskie - deficyty i zimno - brak karmiciel

powyższy Trójnóg złapany. okazało się, że jest Trójnożką - kastrowaną wcześniej, z chirurgicznie amputowaną tylną łapą i ogonem. usunięto jej 1 ząb, poza tym jest w porządku, testy FIV i FeLV ujemne.

teraz co z nią począć?

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro lis 08, 2017 17:11 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona - skąd? dok

Lepiej wcześniej prawie zdrowemu kotu szukać domu, niż potem za późno umierającemu.
Napisz coś więcej o niej, jaki ma charakter? Może ktoś się w niej zakocha i da ciepły kąt przed zimą?
A co z cmentarnymi domkami? Duże straty po 1 listopada?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lis 08, 2017 18:27 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona - skąd? dok

mziel52 pisze:Lepiej wcześniej prawie zdrowemu kotu szukać domu, niż potem za późno umierającemu.
Napisz coś więcej o niej, jaki ma charakter? Może ktoś się w niej zakocha i da ciepły kąt przed zimą?
A co z cmentarnymi domkami? Duże straty po 1 listopada?


Małe straty, najbardziej bolesna strata jest odnośnie budki po szerszeniach. ale nie sprawdzałam jeszcze wszystkich.
Trójłapka jest bardzo dzika i płochliwa. Nie jest agresywna, ale ewentualne rokowanie na oswojenie jest hen, hen daleko. Przyszła stosunkowo niedawno, więc nie jest zgrana ze stadem. Nie mam pojęcia, jaka jest jej historia: podobno amputowana łapa i ogon są dobrą, chirurgiczną robotą z dawien dawna. Ma też bliznę na podbrzuszu. Nie miała robionego ucha.

Sądzę, że pozostawienie jej na cmentarzu jestbardzo ryzykowne. Nieraz cmentarne koty kuleją, a gdyby jej się coś przydarzyło w jedyną łapkę z tyłu, to nie przeżyje. I w ogóle takiemu trudniej...

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt lis 10, 2017 8:21 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona - skąd? dok

Dla Wolszczakow znów prezencik z Holandii, wczoraj przelany..DZG - heel hartelijk dank

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Sob lis 11, 2017 20:15 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona - skąd? dok

alysia pisze:Dla Wolszczakow znów prezencik z Holandii, wczoraj przelany..DZG - heel hartelijk dank


bardzo serdecznie dzięki, dla Ciebie i dla fundacji!!! :kotek: :201461

i ja mam dobrą wiadomość :) dość niesamowitą.
pamiętacie może, jak w okolicach roku 2011 likwidowano fabrykę nieopodal cmentarza, Bumar? ja wtedy nie bardzo wiedziałam, o której mowa, bo tam ogólnie wszystko w okolicy równano z ziemią pod nowe bloki. akcji dokonywała wtedy Viva interwencje, dziś te osoby już nie działają pod tą nazwą. jednak znałam tych ludzi w ogóle z innej strony, przez koleżankę ze studiów.
nie przyszło mi jednak do głowy, że mogą mieć coś wspólnego z Trójłapką, zwłaszcza, że wypytywałam innych karmicieli z okolicy i nikt nic nie wiedział.
tymczasem okazało się, że to właśnie znajoma odłowiła tę kocicę przed laty, prawdopodobnie po pogryzieniu przez lisy. ponieważ była bardzo dzika, co zresztą jej zostało, potrafiła szybko się przemieszczać, wypuścili ją z powrotem.
teraz ciągle coś się dzieje za tym murem, jeżdżą ciężatówki, wywożą gruz, widać postępy wyburzania na bliższym terenie. kotka się przeniosła na cmentarz.

koleżanka rozpoznała Trójłapkę, jakoś przyszło mi do głowy na wszelki wypadek ją zapytać. i co? zdecydowali się ją przejąć - kotka będzie miała zaplecze socjalne i wolierę.
pojechała tam w piatek :1luvu:
trochę niesamowita historia i happy end.
i powiem Wam, że dziś wygląda o wiele lepiej, niż na fotach z 2013 r. - cmentarna stołówka robi swoje :twisted:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Sob lis 11, 2017 20:43 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona - skąd? dok

Śledziłam z niepokojem informacje o Trójłapce. Bardzo bardzo dobre wieści !!!
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 11, 2017 21:19 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona, bezpieczna

Super wiadomość!
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lis 18, 2017 14:50 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona, bezpieczna

Trójłap ponoć bardzo dziczy, ale super biega :)

wczoraj z Eweliną i Dorotą zmieniliśmy polar w większości budek. ich stan jest jako-taki, zostało jeszcze kilka do wymiany.
zużyty polar nie może zostać wyrzucony na terenie cmentarza, więc trzeba było go wywieźć...

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Sob lis 18, 2017 16:17 Re: Cmentarniaki Wolskie - 3łapa kotka bez ogona, bezpieczna

Dzięki, dziewczyny!
A wiadomo, ile kotów jest teraz na cmentarzu? To tak, by wiedzieć, czy jakiegoś więcej domku nie potrzeba.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], włóczka, Wojtek i 221 gości